Prasówka 26.01.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 25.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dla Wag na luty 2022. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd”?

Prasówka 26.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dla Wag na luty 2022. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Wagi! Sprawdźcie horoskop miesięczny na luty 2022. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Wag czeka cię w lutym i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop miesięczny dla Lwów na luty 2022. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Lwów na luty 2022. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na luty? Horoskop miesięczny dla Lwów pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Lwów dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Ryb na luty 2022. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Ryb na luty 2022. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na luty? Horoskop miesięczny dla Ryb pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Ryb dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 26.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop dla Wodników na luty 2022. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Miesięczny horoskop dla Wodników na luty wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Wodniki to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Wodniku, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na luty 2022. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop dzienny na środę (dziś, 26.01). Które znaki zodiaku powinny odpuścić sobie starania?

Sprawdź horoskop na środę dla wszystkich znaków zodiaku. Co gwiazdy przygotowały dla Ciebie na dzisiaj? Przekonaj się, co według horoskopu może się wydarzyć w środę 26.01.2022. Czy doda Ci to skrzydeł? Zobacz horoskop na dziś (środę, 26.01.2022) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Uwaga, szkło w buraczkach! GIS ostrzega i wycofuje ze sklepów te produkty. Najnowsze ostrzeżenia sanepidu

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów popularnych dyskontów spożywczych przed toksyczną i niebezpieczną żywnością. Produkty zawierające szkodliwe substancje można spotkać m.in. w Biedronce, Lidlu, Żabce czy Auchan. Toksyczną żywność należy usunąć z półek i bezpiecznie zutylizować. Wśród ostatnich wycofanych przez GIS produktów znalazły się buraczki, w których znaleziono szkło. Zobacz najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS z popularnych dyskontów.

📢 Nie jedzcie tego! Biedronka, Lidl i Netto usuwa niebezpieczną żywność. Ostrzeżenie GIS przed toksyczną i zanieczyszczoną żywnością

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów. Lidl, Auchan, Biedronka, Netto, Auchan i Żabka sprzedawały trującą żywność, skażoną chemicznie i bakteriologicznie, a nawet zanieczyszczoną drobinami szkła! GIS wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne, gdy zbadał próbki słodyczy, kiełbas, wędlin, mięsa i jajek. Wynik jest zatrważający. Żywność trzeba usunąć i zutylizować, bo zagraża zdrowiu, a nawet życiu! Zobacz najnowszą listę zakwestionowanych produktów. Sieci handlowe usuwają teraz całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie słodycze, żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 25 STYCZNIA 2022

📢 Od czwartku zmiany w szkołach. Poseł PiS: Odpowiedzialna decyzja. Opozycja: Na ostatnią chwilę

Od czwartku uczniowie klas V wzwyż przejdą na edukację zdalną, która potrwa do końca ferii zimowych - ogłosił we wtorek wieczorem minister edukacji Przemysław Czarnek. Decyzję skomentowali politycy różnych partii.

📢 Po spotkaniu Macron-Scholz: Jeśli Moskwa zaatakuje Ukrainę, cena będzie wysoka

Mocne słowa padły po spotkaniu prezydenta Francji z kanclerzem Niemiec w Berlinie.

📢 Kijów: strzały przed bankiem w centrum stolicy Ukrainy. Zatrzymano dwie osoby

W centrum Kijowa przed bankiem, nieopodal siedziby Służby Bezpieczeństwa, padły strzały. Dwie osoby są przesłuchiwane w sprawie incydentu

📢 Ten objaw Omikronu widać w oczach! Może być jedynym symptomem zakażenia koronawirusem. Lekarz podpowiada jak go rozpoznać

Do tej pory za najczęstsze objawy COVID-19 uznawana była gorączka, kaszel i osłabienie. Jednak wśród symptomów nowego, bardzo zakaźnego wariantu Omikron przeważają inne objawy. Są nimi: katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie i ból gardła. A niedawno dołączył do nich kolejny, który pojawiał się już w poprzednich mutacjach koronawirusa, ale nie był tak wyraźny. Jest on widoczny w oczach i niekiedy może być jedynym sygnałem zakażenia Omikronem. Lekarz podpowiada jak go rozpoznać.

📢 "Polski Ład" 2022 - kalkulator wynagrodzeń. Tak będzie wyglądać pensja po zmianach podatkowych [26.01.2022 r.]

Od stycznia 2022 obowiązują zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu "Polski Ład". Ogromny pakiet zmian wpłynął na pensje Polaków. Wielu pracowników - szczególnie tych pobierających niższe świadczenia - odbierze wyższe wynagrodzenie. Będą też tacy, którzy na zmianach stracą. W galerii znajdziesz kalkulator wynagrodzeń uwzględniający zmiany w podatkach. Jaką kwotę netto dostaniesz na konto? Sprawdź.

📢 "Miodowe lata". Przez lata rozśmieszali widzów. Tak dziś wyglądają: Karol Krawczyk, Tadeusz Norek, Alinka, Danka i Mamusia

Serial "Miodowe lata" przez kilka lat bawił widzów w całej Polsce. Ostatni odcinek serii "Całkiem nowe lata miodowe" został wyemitowany w grudniu 2004 roku. Jak od tego czasu zmienili się aktorzy wcielający się w role Karola, Tadeusza, Danki, Aliny czy teściowej Karola? Sprawdziliśmy to dla Was!

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Szkło w produktach spożywczych! Nie jedz tego (25.01.2022)

Nowe ostrzeżenia GIS z 25 stycznia 2022 roku. Główny Inspektor Sanitarny informuje o szkodliwych dla zdrowia i życia produktach, które wycofano ze sklepów. Aktualne ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. szkła w jedzeniu. Zobacz również inne niebezpieczne produkty, które znikają ze sklepowych półek. Sprawdź również wyniki kontroli oraz najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeśli nabyłeś te szkodliwe dla zdrowia i życia produkty, pozbądź się ich. Możesz je wyrzucić lub oddać do sklepu. Lista niebezpiecznych produktów jest aktualizowana na bieżąco. Znajdziesz na niej artykuły wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (21.01.2022).

📢 Zdalna edukacja w szkołach od czwartku! Jest decyzja w sprawie uczniów starszych klas

Od czwartku wprowadzone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów klas V i starszych. Minister edukacji i nauki poinformował, że naukę stacjonarną będą kontynuowały przedszkola, zerówki i uczniowie klas od I do IV.

📢 Skandal w Starachowicach. Poszło o pochówek "dzieci utraconych"

Pochówkami dzieci utraconych zajmowała się spółdzielnia, nie zakład pogrzebowy, który miał podpisaną z miastem umowę. Spółdzielnia pobierała trzy razy wyższe kwoty za pogrzeb, a mimo to zwłoki grzebane były nie w trumnach, ale w skrzynkach za kilkanaście złotych.

📢 Horoskop roczny na 2022 dla Koziorożców. Jaką przyszłość przygotowały dla Ciebie gwiazdy?

Horoskop roczny na 2022 dla Koziorożców może odkryć wiele kart. Warto sprawdzić, jak może wyglądać przyszłość i co czeka Koziorożców w nadchodzącym roku. Czy będzie to nowa praca, miłość lub fortuna? Jaki plan przygotowały dla Ciebie gwiazdy? Czego możesz się spodziewać już w pierwszych miesiącach 2022 roku? Dowiesz się tego z wielkiego horoskopu rocznego dla Koziorożców

📢 Horoskop dla Strzelców na 2022. Zobacz, jakie przepowiednie zostały zapisane dla Ciebie w gwiazdach

Horoskop roczny na 2022 dla Strzelców może odkryć wiele kart. Warto sprawdzić, jak może wyglądać przyszłość i co czeka Strzelców w nadchodzącym roku. Czy będzie to nowa praca, miłość lub fortuna? Jaki plan przygotowały dla Ciebie gwiazdy? Czego możesz się spodziewać już w pierwszych miesiącach 2022 roku? Dowiesz się tego z wielkiego horoskopu rocznego dla Strzelców

📢 Horoskop na 2022 dla Wag. Jakie przepowiednie przygotowały dla Ciebie gwiazdy?

Sprawdź horoskop na 2022 rok dla Wag. Dowiedz się, co zostało zapisane w gwiazdach dla Ciebie w przyszłym roku. Jakie wydarzenia będą odbywać się w twoim życiu? Zobacz, jakie przepowiednie zostały przygotowane dla twojego znaku zodiaku. Ta wiedza może pomóc Ci zaplanować zbliżający się rok. Warto wiedzieć, jak może potoczyć się życie Wag. Czy czeka na ciebie miłość, sława lub zmiana pracy? Horoskop roczny może rozwiać wiele wątpliwości.

📢 Horoskop roczny na 2022 dla Lwów. Sprawdź, co gwiazdy przygotowały dla twojego znaku zodiaku

Wielki horoskop na 2022 rok dla Lwów już jest! Co cię czeka w zbliżającym się roku? Jaka przepowiednia została zapisana dla ciebie w gwiazdach? Sprawdź, czy może zmienisz pracę lub założysz nowy biznes. Jakie wydarzenia mogą pojawić się w 2022 roku? Dowiedz się, czy znajdziesz miłość swojego życia albo zaczniesz wszystko od początku. Jakie niespodzianki zostały zapisane w horoskopie rocznym dla Lwów?

📢 Horoskop na 2022 dla Raków. Jaką przyszłość widzą dla Ciebie gwiazdy?

Horoskop roczny na 2022 dla Raków może odkryć wiele kart. Warto sprawdzić, jak może wyglądać przyszłość i co czeka Raków w nadchodzącym roku. Czy będzie to nowa praca, miłość lub fortuna? Jaki plan przygotowały dla Ciebie gwiazdy? Czego możesz się spodziewać już w pierwszych miesiącach 2022 roku? Dowiesz się tego z wielkiego horoskopu rocznego dla Raków

📢 Horoskop roczny na 2022 dla Bliźniąt. Sprawdź, co gwiazdy przygotowały dla twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop na 2022 rok dla Bliźniąt. Dowiedz się, co zostało zapisane w gwiazdach dla Ciebie w przyszłym roku. Jakie wydarzenia będą odbywać się w twoim życiu? Zobacz, jakie przepowiednie zostały przygotowane dla twojego znaku zodiaku. Ta wiedza może pomóc Ci zaplanować zbliżający się rok. Warto wiedzieć, jak może potoczyć się życie Bliźniąt. Czy czeka na ciebie miłość, sława lub zmiana pracy? Horoskop roczny może rozwiać wiele wątpliwości.

📢 Horoskop roczny na 2022 dla Ryb. Jaką przyszłość przygotowały dla Ciebie gwiazdy?

Wielki horoskop na 2022 rok dla Ryb już jest! Co cię czeka w zbliżającym się roku? Jaka przepowiednia została zapisana dla ciebie w gwiazdach? Sprawdź, czy może zmienisz pracę lub założysz nowy biznes. Jakie wydarzenia mogą pojawić się w 2022 roku? Dowiedz się, czy znajdziesz miłość swojego życia albo zaczniesz wszystko od początku. Jakie niespodzianki zostały zapisane w horoskopie rocznym dla Ryb?

📢 Horoskop roczny na 2022 dla Wodników. Jaką przyszłość widzą dla Ciebie gwiazdy?

Wielki horoskop na 2022 rok dla Wodników już jest! Co cię czeka w zbliżającym się roku? Jaka przepowiednia została zapisana dla ciebie w gwiazdach? Sprawdź, czy może zmienisz pracę lub założysz nowy biznes. Jakie wydarzenia mogą pojawić się w 2022 roku? Dowiedz się, czy znajdziesz miłość swojego życia albo zaczniesz wszystko od początku. Jakie niespodzianki zostały zapisane w horoskopie rocznym dla Wodników?

📢 Nie ma decyzji ws. immunitetu Banasia. Prezes NIK opuścił obrady

Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zebrała się we wtorek po godz. 16 na zamkniętym posiedzeniu. Ostatecznie nie podjęto decyzji ws. imunnitetu szefa NIK, ponieważ Marian Banaś opuścił obrady. Doszło również do awantury przed posiedzeniem komisji.

📢 Ślisko na drogach i chodnikach. Ostrzeżenia dla kilku województw

IMGW ostrzega przez zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy i piesi w północno-wschodniej części naszego kraju.

📢 Zobacz idealne kwiaty do łazienki. Te rośliny sprawdzą się też w ciemnej łazience bez okna. Wybierz je i ciesz się bujną zielenią

Rośliny doniczkowe w łazience prezentują się pięknie. To też bardzo modne rozwiązanie. Jednak, żeby cieszyć się kwiatami w łazience, trzeba wybrać odpowiednie gatunki. Nie wszystkie polubią specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu. Szczególnie problematyczna jest łazienka bez okna, ale i w niej można mieć rośliny. Podpowiadamy, jakie kwiaty doniczkowe można uprawiać w łazience z oknem i bez okna oraz jak o nie zadbać.

📢 Podejrzane ogłoszenia w niemieckiej prasie. Kto za nimi stoi?

W kilku niemieckich gazetach codziennych ukazały się liczne ogłoszenia o pracę wystawiane przez rzekomo niezaszczepionych pielęgniarzy i pielęgniarki. Sprawę opisuje niemiecki portal RND i zastanawia się, czy nie jest to zorganizowana akcja antyszczepionkowców.

📢 Wiadomości kryminalne z 25.01.2022 w Poznaniu. Wypadki, kradzieże, zaginięcia

Kronika kryminalna Poznania: 25.01.2022 na Facebooku pojawił się wpis: "17 stycznia policjanci z #drogówkaPoznań otrzymali wezwanie do zdarzenia drogowego na ul. Szwajcarską w #Poznań. Będąc na miejscu, mundurowi ustalili, że kierująca hondą nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia. Sprawa została zakończona (według nowego taryfikatora) mandatem karnym w wysokości 3️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł i 6️⃣ pkt karnych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym👮‍♂️. "

📢 Londyn: Czy alkohol może zapobiegać Covidowi? Wyniki badań są zaskakujące

Naukowcy przebadali potencjalny wpływ alkoholu na zmniejszenie zakażeń koronawiursem. Wyniki zaskakują.

📢 Obawiasz się zakażenia Omikronem? Oto leki, które powinny znaleźć się w twojej domowej apteczce. Sprawdź, co może ci się przydać

Pacjenci zakażeni wariantem Omikron często mają lżejsze objawy i rzadziej wymagają hospitalizacji, a ich leczenie odbywa się w izolacji domowej. Z tego względu warto uzupełnić domową apteczkę o kilka leków, które mogą złagodzić objawy towarzyszące zakażeniu koronawirusem. Sprawdź, co powinno znaleźć się w apteczce na wypadek zarażenia Omikronem.

📢 „Wszystko pod kontrolą”. Prezydent Ukrainy wzywa, żeby nie panikować

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaapelował do Ukraińców o zachowanie spokoju w komunikacie wydanym po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

📢 Szymon Hołownia na targowisku w Końskich. Ostro zbesztany przez jednego z mieszkańców

  • Pan opowiada bzdury, że PiS nic nie robi! Jest akcyza obniżona na wszystko praktycznie: paliwo, gaz – uświadamiał Szymona Hołownię, który odwiedził miejscowość Końskie (woj. świętokrzyskie) jeden z mieszkańców.

📢 Rajskie wyspy, gdzie plaże świecą na niebiesko. Poznaj dwa oblicza Malediwów

📢 Polka zawalczy o tytuł Miss World 2021. Jest jedną z 40 kobiet, które pretendują do miana najpiękniejszej na świecie

Karolina Bielawska w 2019 roku otrzymała tytuł Miss Polonii, teraz ma szansę zostać najpiękniejszą kobietą na świecie. Poznaj naszą kandydatkę i zobacz, kiedy odbędzie się gala Miss World 2021.

📢 Na piątek prezydent zapowiedział zwołanie RBN. Wiemy, czy kluby parlamentarne wezmą w niej udział

Na piątek prezydent Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Poinformował, że z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej będzie się chciał podzielić wiedzą i obrazem sytuacji, który „powstaje w wyniku tych wszystkich spotkań i rozmów”, które w ostatnim czasie prowadzi. Polskatimes.pl skontaktowała się z politykami sejmowych klubów parlamentarnych i zapytała, czy wezmą udział w RBN.

📢 Zgłoś w urzędzie, czym się ogrzewasz albo zapłacisz karę. Masz czas tylko do lipca. Należy zgłosić m.in. piec, kominek, podgrzewacz wody

Wielu właścicieli domów i mieszkań nie wie, że od 1 lipca 2021 r. mają nowy obowiązek. Chodzi o zgłoszenie posiadanych źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Kto nie zrobi tego odpowiednio szybko, zapłaci karę. Najmniej czasu mają osoby, które wkrótce zakończą budowę domu.

📢 Grecja. Śnieżyca "Elpida" sparaliżowała Ateny. Ludzie zostali uwięzieni w samochodach. Do akcji wkroczyła armia

Burza „Elpida” sparaliżowała Ateny. Tysiące osób utknęło w samochodach na autostradzie. Do akcji musiały wkroczyć ekipy ratunkowe, w tym wojsko.

📢 Złodzieje wyłudzili od proboszcza z parafii w Koprzywnicy 600 tysięcy złotych. Zobacz, jakimi sposobami się posłużyli

600 tysięcy złotych stracił proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Floriana w Koprzywnicy, który został oszukany metodą "na policjanta". Ksiądz Jerzy Burek uwierzył, że zdeponowane w banku pieniądze przeznaczone między innymi na renowację zabytkowego kościoła, są zagrożone atakiem hakerskim. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

📢 Możliwy powrót nauki zdalnej. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, kiedy zapadnie decyzja

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że „nauka stacjonarna jako priorytet może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych”. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych kilkudziesięciu godzinach.

📢 Jeszcze więcej przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Są wstępne dane!

Liczba zakażeń koronawirusem jest jeszcze wyższa niż wczoraj! Ostatniej doby to ponad 36 500 przypadków - podało radio RMF FM, powołując się na dane z Ministerstwa Zdrowia. To oznacza wzrost o 88 proc. w porównaniu do sytuacji z poprzedniego wtorku.

📢 Czy Polska pomoże militarnie Ukrainie? Rzecznik rządu odpowiada

– My tutaj jesteśmy w stałym kontakcie ze społecznością międzynarodową z naszymi europejskimi i amerykańskimi partnerami. Przede wszystkim czekamy też na zapotrzebowanie ze strony Ukrainy. Siłą rzeczy na razie na tym etapie jestem w stanie powiedzieć tyle, bo każdy krok w tym zakresie i musi być uzgodniony. Musi być jasny. Natomiast nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie podejmowali działań, które mogą pomóc Ukrainie w najbliższym czasie – działań dyplomatycznych oraz innych – jeżeli one będą potrzebne – powiedział rzecznik prasowy rządu, Piotr Muller, pytany w Polskim Radiu 24 o to, czy Polska pomoże militarnie Ukrainie.

📢 Prokuratura Krajowa: Mocne uderzenie podkarpackiego pionu PZ w międzynarodową zorganizowaną grupę przemycającą broń

W toku śledztwa nadzorowanego przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie Polski 4 osoby oraz zabezpieczyli 10 jednostek broni palnej i amunicję. Trzy kolejne osoby (2 obywateli Polski i Szwedkę), zostały zatrzymane na terenie Szwecji. Udaremniono również przemyt 3 jednostek broni maszynowej z tłumikiem i amunicją oraz 2 kilogramów środków odurzających 3CMC. Czynności zostały przeprowadzone przy wsparciu oficera łącznikowego na kraje skandynawskie - informuje prokuratura.

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz 25.01.2022

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Podczas wizyty na cmentarzu krzyż przygniótł głowę 5-letniej Marysi Much z Kadłuba - winnych wypadku nie ma

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku Marysi z Kadłuba, do którego doszło na cmentarzu. Rodzina nie zgadza się z postanowieniem. - Szykujemy w tej sprawie odwołanie - mówi pani Beata, mama dziewczynki.

📢 Hobby, które najlepiej wpływają na sprawność mózgu i podnoszą iloraz inteligencji

Czy pasja może sprawić, że jesteśmy mądrzejsi? Podnieść naszą elokwencję oraz zdrowie? Badacze na całym świecie sprawdzają powiązania między stylem życia, w tym dietą i wykonywaną pasją, a ilorazem inteligencji i jakością życia. Okazuje się, że plastyczność naszego mózgu i zdolność do wytwarzania połączeń neuronowych nawet w dorosłym wieku pozwala na szereg działań usprawniających naszą sprawność umysłową. Przedstawiamy 7 form spędzania wolnego czasu, które oprócz satysfakcji i relaksu z dobrze spędzonego czasu, zaprocentują wyższą inteligencją i jasnością umysłu.

📢 Prezydent: Możemy śmiało mówić o jedności NATO. Na piątek zwołana Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Podczas spotkania z prezydentem USA rozmawialiśmy nie tylko jako OBWE, ale także państwa naszej części Europy. Dyskutowaliśmy sytuację wokół Ukrainy, ale i całej wschodniej flanki NATO. Możemy śmiało mówić o jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po rozmowie z Joe Bidenem i przywódcami państw NATO. BBN poinformowało, że na piątek zwołano Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

📢 Warto poznać te zmiany w urlopach w 2022 roku! „Siła wyższa” uzasadnieniem dnia wolnego. 5-dniowy urlop opiekuńczy zamiast 2 dni na opiekę?

Zmiany w zasadach urlopów dla rodziców od 2022. Wszystko po to, aby zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. To wynik wdrażania w życie specjalnej dyrektywy Parlamentu Europejskiego „work-life balance”. Ma pojawić się urlop z powodu „siły wyżej” oraz urlop opiekuńczy, który trwałby 5 dni. Prace nad zmianami prowadzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

📢 Lech Kaczyński człowiekiem 30-lecia „Wprost”. Prezes PiS: Potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń

Tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński został uznany przez tygodnik „Wprost”. „Człowiekiem 30-lecia”. Wyróżnienie przyznano za dokonania polityczne. – Mój Brat śp. Prezydent Lech Kaczyński był człowiekiem skromnym i cichym, jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń – podkreślał w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński.

📢 Prosty przepis na pączki z różą. Jak zrobić najlepsze pączki na tłusty czwartek 2022? Sprawdzony sposób

Mamy dla Was sprawdzony, prosty przepis na pączki z różą i lukrem, idealne na karnawał i tłusty czwartek 2022. Zdradzamy, jak je zrobić. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a będą pyszne. Zobacz, jakie to proste i wypróbuj nasz przepis na pączki z różą.

📢 Ciasto na pizzę, przepis. Jak zrobić najlepszą, domową pizzę? Mamy sprawdzony przepis!

W różnych krajach świata święto pizzy celebruje się w innych terminach. 17 stycznia Światowy Dzień Pizzy obchodzony jest we Włoszech, czyli w ojczyźnie tej potrawy. Tego dnia warto pozwolić sobie na wielki kawałek pizzy z ulubionymi składnikami. Mamy dla Ciebie podstawowy przepis na ciasto i kilka porad, jak je przygotować. Przejdź do galerii i zobacz, jak zrobić domową pizzę.

📢 Tragiczny wypadek w Karlinie. Nie żyje kobieta potrącona przez auto

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w Karlinie. Z wstępnych ustaleń wiadomo, że potracenie miało miejsce na ulicy Koszalińskiej na wysokości marketu Dino.

📢 Grał u Zanussiego i Kieślowskiego. Nie żyje wybitny aktor Tadeusz Bradecki

Nie żyje Tadeusz Bradecki. Wybitny aktor i reżyser teatralny, były dyrektor artystyczny Teatru Śląskiego w Katowicach miał 67 lat.

📢 Dramatyczny wpis Biedronia. Chwile grozy na pokładzie samolotu

Samolot lecący z Warszawy do Brukseli, na pokładzie którego był europoseł Lewicy Robert Biedroń, musiał awaryjnie lądować w Düsseldorfie.

📢 Przywieźli martwego mężczyznę na pocztę. Chcieli wyłudzić emeryturę

Całe miasto jest w szoku. To po prostu oszałamiające, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego. To jak film Hitchcocka – podkreśla Ken Murnane, burmistrz miasta Carlow w Irlandii, komentując próbę wyłudzenia emerytury nieżyjącego seniora.

📢 GIF znów wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Oto nowe leki wycofane z aptek w Polsce. Pełna lista leków [24.01.2022]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Instrumenty walki z piątą falą pandemii. Opublikowano zmienione przepisy

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie skracające do siedmiu dni czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zacznie obowiązywać od wtorku. Opublikowano także rozporządzenie w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę. Regulacja umożliwi m.in. testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach. Wejdzie w życie w czwartek. Do Dziennika Ustaw trafiło również rozporządzenie, na którego mocy pacjentów powyżej 60 lat, skierowanych do odbycia izolacji z powodu COVID-19, ma zbadać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Badanie ma nastąpić w ciągu 48 godzin izolacji.

📢 Nowe wątki ws. Sławomira Nowaka. Media informują o tzw. „Klubie Rekina”

„Gazeta Polska” informuje, że Sławomir Nowak był jednym z założycieli tzw. Klubu Rekina, nieformalnej organizacji biznesowo-towarzyskiej. Według gazety w ramach funkcjonowania grupy Nowak „rozprowadzał” członków organizacji po państwowych przedsiębiorstwach, za co – w ocenie śledczych – brał pieniądze. Gazeta informuje, że jednym z beneficjentów takiej „pomocy” był Wojciech T., który trafił do zarządu grupy Energa, za co zapłacił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

📢 Nawet -20 stopni. Wiadomo gdzie i kiedy pojawi się siarczysty mróz oraz gołoledź

Jak zapowiadają synoptycy IMGW, w tym tygodniu w rejonach podgórskich Karpat, temperatura może spaść nawet do -20°C. Wydano ostrzeżenia przed marznącym deszczem i silnym mrozem. Szykujcie się też na gołoledź na drogach i chodnikach!

📢 Zarwany klif w Orzechowie Morskim. Zniszczenia w Ustce. Bałtyk przekroczył wszelkie granice. Zobacz zdjęcia z drona

Sztorm, który szalał na Bałtyku pod koniec tygodnia, całkowicie już zniszczył plażę w Orzechowie Morskim. W kanale portowym w Ustce cofka wypłukała nawierzchnie nabrzeży, zalewała Bulwar Portowy i podmyła zachodni falochron.

📢 Wałęsa szokuje ws. szczepień: Uzależniają jak narkotyki

Były prezydent Lech Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych wpis dotyczący szczepień na COVID-19. Napisał, co należałoby w nich poprawić.

📢 Liczba zakażeń koronawirusem będzie jeszcze większa. Minister zdrowia przekazał, ile przypadków będzie w tym tygodniu

– Niestety, scenariusze, które widzimy, że się realizują, oznaczają, że w tym tygodniu na pewno będziemy mieć przekroczenie 50 tys. zakażeń koronawirusem – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

📢 Ta mikstura oczyszcza z toksyn i wspomaga odporność. Kuracja Siemionowej daje niesamowite efekty. Sprawdź, dlaczego warto po nią sięgać

Kuracja Siemionowej według jej autorki pomaga pozbyć się pasożytów i toksyn z jelit, dzięki czemu działa oczyszczająco, detoksykująco, poprawia przemianę materii, odchudza i wspomaga odporność. Usuwając zalegające w jelitach resztki i złogi, likwiduje również stany zapalne, które są przyczyną wielu chorób. Ta naturalna mikstura ma im zapobiegać oraz je leczyć bez stosowania leków z apteki. Sprawdź, jak działa kuracja Siemionowej oraz jak przygotować oczyszczający napój.

📢 Pogrzeb Pjusa. Karol Jerzy Nowakowski spoczął na Powązkach Wojskowych

Pogrzeb Pjusa - a właściwie Karola Jerzego Nowakowskiego - odbył się w poniedziałek, 24 stycznia, w Warszawie. Msza święta żałobna została odprawiona w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Po nabożeństwie trumnę odprowadzono do grobu na Powązkach Wojskowych. Zobaczcie zdjęcia z ostatniego pożegnania w naszej galerii.

📢 NATO wzmacnia wschodnią flankę. Okręty, samoloty, żołnierze

NATO postanowiło zwiększyć swoją obecność militarną na wschodniej flance, wysyłając dodatkowe okręty i myśliwce w miejsca stałej dyslokacji sił Sojuszu.

📢 Co Ukraina może przeciwstawić rosyjskiej Flocie Czarnomorskiej?

Ogromna przewaga militarna Rosji nad Ukrainą jest oczywistością. Szczególnie w powietrzu i na morzu. Jeden z wojennych scenariuszy przewiduje uderzenie z południa: z okupowanego Krymu oraz z Morza Azowskiego i Morza Czarnego.

📢 Restauracje po „Kuchennych Rewolucjach”, które zostały zamknięte. Magda Gessler starała się pomóc, ale coś poszło nie tak

Program „Kuchenne Rewolucje” jest nadawany w telewizji TVN od marca 2010 roku. Magda Gessler od lat podróżuje po Polsce, aby wspomóc lokale gastronomiczne, które mają problem z biznesem. W restauracjach czasem widoczne są problemy personalne, brakuje umiejętności kulinarnych albo dobrego menu, a innym razem szwankuje organizacja pracy. Niestety, nie każda kuchenna rewolucja okazuje się sukcesem. Zdarza się też, że lokal po metamorfozie nie wytrzymuje próby czasu. Oto restauracje z całej Polski, którym nawet Magda Gessler nie pomogła.

📢 Barbara Kurdej-Szatan "ma w d**ie" ocieplanie wizerunku. Aktorka poprowadzi nowy program

W najnowszym wywiadzie Barbara Kurdej-Szatan, która nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej mordercami, stwierdziła, że ma "naprawdę w d**ie" ocieplanie wizerunku.

📢 Czeka nas powrót do nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki odpowiada: Mamy kilka wariantów działań

– Jeśli by się działo coś dramatycznego, to będziemy podejmować szybko decyzje, bo mamy kilka wariantów działań – mówił w radiowej Jedynce minister edukacji Przemysław Czarnek.

📢 Tak się kończy wyprawa na Śnieżkę w nieodpowiednim ubraniu [FILM, ZDJĘCIA]

Karkonoskie GOPR ostrzega o trudnych warunkach na górskich szlakach i apeluje o odpowiednie przygotowanie do wyjścia góry. Tymczasem, nie brakuje tam osób ubranych jak na spacer. W sieci wciąż pojawiają się zdjęcia i filmy, na których widać turystów zaskoczonych śniegiem, wiatrem, stromym szlakiem. Ostatnio rekordy popularności bije ten filmik ze szlaku na Śnieżkę. Obejrzyjcie poniżej.

📢 Dieta cukrzycowa o niskim indeksie glikemicznym. Przepisy na przekąski z owocami. Porady psychodietetyczki

Dieta z niskim indeksem glikemicznym jest rekomendowana m.in. dla cukrzyków, ale nie tylko. Również dla tych, którzy po prostu wybierają posiłki z niską zawartością cukru. Czy w takiej diecie owoce są dozwolone? Oczywiście, że tak! Jednak jeśli dbamy o poziom cukru we krwi, musimy wiedzieć, jak je właściwie spożywać i jak komponować posiłki pod względem indeksu glikemicznego. Doradca żywieniowy i pyschodietetyczka Marta Adamiuk wyjaśnia, jakie owoce można jeść na takiej diecie i podpowiada przepisy na zdrowe przekąski z owocami dla cukrzyków i nie tylko.

📢 Wkrótce koniec pandemii koronawirusa w Europie? WHO: To prawdopodobne

– Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie – ocenił Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia. Jego słowa przytoczyła agencja AFP.

📢 Student Śląskiej Filmówki w Katowicach kandydatem do Oscara. "Mother's Day" o ciężarnej i lisicy poruszyła międzynarodową publiczność

Patryk Kaflowski urodzony w 1991 roku scenarzysta, reżyser i autor zdjęć filmowych. Mieszka w Krakowie. Student Szkoły Filmowej w Katowicach im. K. Kieślowskiego. Zaczynał od krótkich form, takich jak reklamy i teledyski. Film „Mother's Day" autorstwa Patryka Kaflowskiego, dzięki wygranej w Konkursie Międzynarodowym na Bengaluru International Short Film Festival w Indiach, otrzymał kwalifikację oscarową. Dzięki czemu znalazł się na tzw. długiej liście oscarowej doceniającej krótkometrażowe filmy fabularne. Dzień matki, to etiuda filmowa opowiadająca o macierzyństwie, osamotnieniu, strachu i kompatybilności człowieka z naturą.

📢 Prezydent nie zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na naradę w BBN

Andrzej Duda zorganizował w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkanie dot. Ukrainy i wydarzeń na wschodzie. Na naradzie zabrakło jednak wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego. Jak przekazał szef BBN Paweł Soloch, prezes PiS... nie został zaproszony.

📢 To sprawi, że odstawisz alkohol! Sprawdź powody, dla których warto zrezygnować z picia piwa, wina i drinków

Nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do uzależnienia oraz rozwoju wielu chorób, w tym nadciśnienia tętniczego oraz nowotworów. Z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że statystycznie każdy człowiek powyżej 15 roku życia spożywa tygodniowo ok. 2.5 butelki wina lub 9 puszek piwa! Sprawdź, jakie korzyści wynikają z całkowitej abstynencji alkoholowej.

📢 Te kwiaty ogrodowe nie boją się zimy! Polecamy wieloletnie rośliny, które są odporne na mróz

Jako rośliny ozdobne do naszych ogrodów trafiają gatunki o różnych wymaganiach i odporności na mróz. Wiele z nich wymaga zabezpieczenia i odpowiedniego potraktowania przed zimą. Ale są też takie, które doskonale znoszą mróz. Warto je sadzić, jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na pracę w ogrodzie, a chcemy mieć kwitnące rośliny. Zobaczcie najbardziej mrozoodporne kwiaty.

📢 Surówki i sałatki powinniśmy jeść często. Prosty przepis na surówkę z kapusty pekińskiej. Zrobisz ją w 15 minut!

Surówka dawniej była nieodłącznym elementem każdego obiadu, dziś jest przysmakiem nieco zapomnianym. Często po powrocie z pracy sięgamy po gotowe dania, a wizja obierania i krojenia warzyw wydaje nam się pracochłonna. Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak szybko przyszykować pyszną surówkę z kapusty pekińskiej, pomidora, kukurydzy i natki pietruszki. Do jej zrobienia wystarczy 15 min. Zobacz nasz prosty przepis i zrób surówkę z kapusty pekińskiej.

📢 Faworki, prosty przepis na najlepszy karnawałowy przysmak. Jak je zrobić? Te chrusty są kruche i delikatne!

Święto Trzech Króli (6 stycznia) rozpoczęło czas karnawału. To świetna okazja, by przygotować tradycyjne, smażone faworki. Ten przysmak, zwany także chrustem, jest bardzo prosty w wykonaniu. Podpowiadamy, jak zrobić kruche i delikatne faworki na karnawał krok po kroku.

📢 Polski Ład. PIT-0 dla seniorów - kto może skorzystać z nowej ulgi?

Dla osób, które nadal pracują zarobkowo, choć osiągnęły już powszechny wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), Polski Ład wprowadził ulgę podatkową PIT-0 dla seniorów. W ramach tej ulgi pracujący emeryt, którego roczne przychody brutto z pracy, umów zleceń lub działalności gospodarczej wynoszą nie więcej niż 85 528 zł - nie zapłaci podatku. W przypadku rozliczania się według skali podatkowej kwota zwolniona z podatku wzrasta do 115 528 zł brutto rocznie.

📢 Sprytny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie [LISTA] 21.01

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

📢 Luksusowa torebka Kasi Tusk za 30 tys. zł. Jej mąż dostał 1,5 mln zł pomocy od rządu

Katarzyna Tusk, córka lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, pochwaliła się luksusowym prezentem, który otrzymała ostatnio od swojego męża, Stanisława Cudnego. Jak donoszą media torebka marki Chanel mogła kosztować nawet 30 tys. zł. Córka i zięć Donalda Tuska chętnie korzystają z rządowych programów wsparcia dla przedsiębiorców, zauważa portal tvp.info podając konkretne kwoty.

📢 TOP 10 najpiękniejszych restauracji i kawiarni w Polsce. Te wnętrza zachwycają! Jest wśród nich najładniejsza restauracja świata

Niezwykły klimat, wyjątkowe menu i nietuzinkowe wnętrza. Idąc do restauracji często chcemy nacieszyć nie tylko nasze podniebienia, ale też oczy. Zebraliśmy dla Was stylowe restauracje z Polski, które warto odwiedzić ze względu na niezwykłe wnętrza, atmosferę i design. Jest wśród nich jedna z najpiękniejszych restauracji świata.

📢 MISTRZOWIE HANDLU Zgłoś ulubionych sprzedawców, florystów i sklepy do nagrody

Znasz sympatycznego sprzedawcę, który z uśmiechem obsługuje klientów i służy dobrą radą? Albo miłego florystę, który tworzy wspaniałe bukiety? Masz swoje ulubione sklepy różnych branż, w których zakupy są przyjemnością, a produkty spełniają Twoje oczekiwania? Zgłoś kandydatów do nagród w wielkiej akcji MISTRZOWIE HANDLU. Na laureatów czekają nagrody, a wśród nich samochód Citroen C3.

📢 Zmiany w rejestracji aut. Co czeka właścicieli pojazdów?

Po zakupie samochodu używanego będzie można zachować tablice rejestracyjne, niezależnie od województwa, a także czasowo wycofać niektóre pojazdy z ruchu - podało Ministerstwo Infrastruktury.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Szkło w popularnych artykułach spożywczych. Te produkty są wycofywane ze sklepów [19.01.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostatnio ostrzeżenia przed kolejnymi artykułami spożywczymi, które są szkodliwe dla zdrowia. Sprawdź, jakie uchybienia znaleźli pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów nowe partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w najnowszym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS. Sprawdźcie, czy nie macie w domu produktów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

📢 Polski Ład a umowa zlecenia. Sprawdź, ile dostaniesz na konto

Polski Ład dotyczy nie tylko umów o pracę, ale także umów zlecenia. Jak zapewnia resort finansów osoby utrzymujący się głównie z tego typu umów z wynagrodzeniem brutto do kwoty 4900 zł - nie stracą lub nawet zyskają. Mniejsze wpływy na swoich kontach zobaczą zleceniobiorcy, których wynagrodzenie miesięczne brutto przekracza 4900 zł.

📢 „Ochrona polskiej granicy wschodniej” – moneta kolekcjonerska NBP

W obliczu działań o charakterze wojny hybrydowej, mających miejsce przy polskiej granicy wschodniej, funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci i żołnierze dają dowody najwyższego profesjonalizmu oraz oddania państwu polskiemu i jego obywatelom. Narodowy Bank Polski pragnie upamiętnić ich bohaterską postawę, emitując srebrną monetę kolekcjonerską „Ochrona polskiej granicy wschodniej”. Nowa moneta o nominale 10 zł będzie dostępna od 27 stycznia 2022 r.

📢 Wojciech Eicheleberger: Poziom lęku, smutku i depresji jest naprawdę alarmujący

  • Paradoksalnie ci, którzy ulegają panice covidowej, są zdecydowanie bardziej narażeni na ciężki przebieg infekcji niż ci, którzy starają się żyć w miarę normalnie i zachowują w tej sytuacji spokój, i rozsądek – mówi Wojciech Eichelberger, psycholog i psychoterapeuta, założyciel Instytutu Psycho-immunologii IPSI.

📢 Polski Ład - kalkulator wynagrodzeń. Sprawdź, ile wyniosą pensje netto w 2022 roku!

Znacznie podwyższona kwota wolna od podatku dochodowego oraz brak możliwości odliczenia od podatku składki zdrowotnej to główne, choć niejedyne czynniki, które wraz z wejściem w życie Polskiego Ładu, wpłyną na wysokość pensji wypłacanych już od stycznia 2022 roku. Sprawdź, ile dostaniesz wypłaty według nowych zasad Polskiego Ładu!

📢 Koniec nauki zdalnej w 2022 r. Kiedy będzie? Czy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą się uczyć zdalnie do ferii? Są różne scenariusze

Nauka zdalna wróciła do szkół 20 grudnia 2021 i potrwa do 9 stycznia 2022 r. Ministerstwo Zdrowia podjęło taką decyzję ze względu na czwartą falę pandemii koronawirusa. Przedszkola i żłobki pozostają nadal otwarte. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił jednak, że w styczniu wszystkie placówki mają wrócić do normalnego funkcjonowania. Po Nowym Roku rozpoczynają się także egzaminy zawodowe oraz ferie. Jakie są scenariusze końca nauki zdalnej w styczniu 2022 r.?

📢 PUPIL ROKU Wybieramy zwierzaki do wyjątkowego albumu. Nagrodzimy też najlepsze usługi związane z pupilami.

Masz pieska, kotka lub inne ulubione zwierzątko domowe? Prześlij zdjęcie swojego pupila! Może trafić na strony pięknego albumu, a Ty możesz zdobyć atrakcyjne nagrody i zaproszenia na sesję zdjęciową - oczywiście z ukochanym pupilem. W ramach naszej akcji posiadacze zwierząt domowych wybiorą także najlepszych weterynarzy i groomerów oraz sklepy zoologiczne. Zgłoś swoich kandydatów do nagród.

📢 Oni odeszli w 2021 roku. Lista zmarłych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zmarli znani artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W ostatnich 12 miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Kto zmarł na COVID? Lista: sportowcy, artyści, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r.

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Zaginione dzieci w Polsce. Pomóż im wrócić do domu! Policja i rodziny apelują o pomoc [Zdjęcia]

Publikujemy bazę dzieci zaginionych w Polsce. Sprawdź, czy któreś z nich widziałeś. Pomóż rodzicom w odnalezieniu ich pociech! Co roku aż 5 proc. dzieci zaginionych w Polsce nie udaje się odnaleźć. Sprawdź ogłoszenia Fundacji ITAKA. Pomóż dzieciom wrócić do domu, ich rodziny wciąż czekają!

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Robert Biedroń miał znęcać się nad swoją matką Heleną. 19 lat temu prokuratura postawiła mu zarzuty

19 lat temu Helena Biedroń, matka Roberta Biedronia, oskarżyła syna o znęcanie się nad nią i młodszym bratem Biedronia. Prokuratura postawiła w sprawie zarzuty Robertowi Biedroniowi dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania się. Informację podał "Super Express".

📢 Władimir Putin i jego życie: Majątek, dzieci, żona, kochanki, judo, wykształcenie, trudne dzieciństwo, ojczym i ojciec [WYBORY W ROSJI 2018]

Specjalnie dla niego przesunięto datę wyborów prezydenckich z 11 na 18 marca, tak aby wypadły one dokładnie w rocznicę aneksji Krymu przez Rosję. Władimir Putin jest w nich pewniakiem i sięga po kolejną kadencję. Dłużej od niego rządził tylko Józef Stalin. Oto siedem najważniejszych faktów z jego życia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoły wracają częściowo do nauki zdalnej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie