Prasówka 23.10.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 22.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyłączenia prądu w mazowieckim. Gdzie 23.10 są planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie?”?

Prasówka 23.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wyłączenia prądu w mazowieckim. Gdzie 23.10 są planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie?

Gdzie planowane są wyłączenia prądu w mazowieckim (23.10)? Warto wiedzieć, kiedy nastąpi brak prądu w twojej okolicy. Przyczyną wyłączenia prądu są najczęściej remonty, budowy lub modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w mazowieckim. Przedstawiamy spis miejsc, gdzie planowane są wyłączenia prądu w mazowieckim Brak prądu może być denerwującym zjawiskiem, dlatego warto znaleźć sobie zajęcie na ten czas, które nie wymaga użycia energii elektrycznej. Gdzie i kiedy nie będzie prądu?

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dla Koziorożców na listopad 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Koziorożców na listopad 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na listopad? Horoskop miesięczny dla Koziorożców pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Koziorożców dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Skorpionów na listopad 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Skorpiony! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Skorpionów czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 23.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop dla Panien na listopad 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Panny! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Panien czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Raków na listopad 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Raki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Raków czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Bliźniąt na listopad 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Bliźnięta! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Bliźniąt czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Byków na listopad 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Miesięczny horoskop dla Byków na listopad wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Byki to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Byku, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na listopad 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop miesięczny dla Baranów na listopad 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Barany! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Baranów czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Ryb na listopad 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Ryby! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Ryb czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Wodników na listopad 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Wodniki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na listopad 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Wodników czeka cię w listopadzie i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dzienny na dziś (23.10, sobotę). Które znaki zodiaku powinny odwiedzić lekarza?

Przeczytaj horoskop na sobotę dla wszystkich znaków zodiaku. Co dla Twoich bliskich przygotowały gwiazdy na dzisiaj? Sprawdź, co według horoskopu może się wydarzyć w sobotę 23.10.2021. Czy będzie to coś dobrego? Zobacz horoskop na dziś (sobotę, 23.10.2021) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Olga Król z woj. lubelskiego odpadła z programu „Top Model”. Zobacz jej najlepsze zdjęcia [22.10]

Olga Król z Turobina to jedna z bohaterek kolejnej edycji programu „Top Model” i to właśnie za jego sprawą wokół pochodzącej z Lubelszczyzny młodej modelki zrobiło się głośno. Niestety, jej przygoda w telewizyjnym show już się zakończyła, choć sama Olga nie traci optymizmu. - Jestem przeszczęśliwa, że mogłam być częścią rodziny Top Model! Najlepsza przygoda w moim życiu - napisała na swoim Instagramie. Jak radziła sobie w programie? Zobacz jej najpiękniejsze zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To musisz wiedzieć o czternastych emeryturach 2021 - ostateczne wyliczenia. Kto dostanie, ile wyniesie i kiedy wypłaty? [23.10.2021 r.]

To musisz wiedzieć o czternastych emeryturach 2021. Już wkrótce rozpocznie się wypłata długo oczekiwanych czternastych emerytur. Do niektórych pieniądze trafią jeszcze w październiku. Zobacz, kto może liczyć na dodatkowe pieniądze i kiedy pojawią się wypłaty.

📢 Takie są proponowane zasady emerytur stażowych 2022. Oto Nowy Wiek Emerytalny dla chętnych [23.10.2021 r.]

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że projekt emerytur stażowych na pewno powstanie. Projekt ustawy o emeryturach stażowych przygotowany został też przez NSZZ „Solidarność”. Według najnowszych informacji, uzgodnione zostały już warunki przejścia na emeryturę stażową.

📢 Czternasta emerytura będzie wypłacana szybciej - tabela wyliczeń. Zobacz, kto i kiedy dostanie pieniądze [23.10.2021 r.]

Czternasta emerytura będzie wypłacana szybciej. Już wkrótce rozpocznie się wypłata długo oczekiwanych czternastych emerytur. Do niektórych pieniądze trafią jeszcze w październiku. Zobacz, kiedy możesz liczyć na pieniądze.

📢 Buzz cut- oto najmodniejsza fryzura na jesień 2021. Tylko dla odważnych! [zdjęcia - 23.10.2021 r.]

Ta fryzura zadedykowana jest dla kobiet, które nie boją się odważnych cięć. Pokochały ją Natalie Portman, Kristen Stewart, czy Emma Watson. Buzz cut została przez stylistów okrzyknięta najmodniejszą fryzurą jesieni 2021. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda popularne cięcie.

📢 To lepsze niż memy! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! 22.10.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Roksana Węgiel w stroju kąpielowym. Brrrrrr! Od patrzenia robi się zimno. ZDJĘCIA 22.10.2021

Namieszała! Roksana Węgiel opublikowała zdjęcie, które wprowadziło spore zamieszanie w sieci. Znana piosenkarka młodego pokolenia zapozowała w bikini na śniegu. Poszła za nowym trendem i rozpoczęła morsowanie tak modne ostatnimi czasy.

📢 Nowe obostrzenia w Polsce. Co się zmieni? Zmiany dotyczą noszenia maseczek

Ostatniej doby w Polsce przybyło blisko 4 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższa liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce od 12 maja. W Dzienniku Ustaw ukazała się właśnie nowelizacja rozporządzenia, która zmienia zalecenia dotyczące obostrzeń w Polsce. Sprawdźcie o co dokładnie chodzi!

📢 Masz takie dwa złote w portfelu? Ta moneta może być warta gigantyczną- fortunę. Ważny jest jeden szczegół. Zobacz!

Kilka razy obróć pieniądz w palcach, zanim go wydasz – radzą oszczędni. Ale przyjrzeć się monecie przed zapłaceniem nią w sklepie warto z innego jeszcze powodu. Masz taką monetę o nominale 2 złote w portfelu? Ważny jest ten jeden szczegół. Można zarobić fortunę! Sprawdź, co jest istotne!

📢 Strajk Kobiet ponownie na warszawskich ulicach. Minął rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

W piątek, 22 października, mija dokładnie rok od dnia, kiedy Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Z tej okazji w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ponowienie na ulice Warszawy wyszły osoby sprzeciwiające się tej decyzji. Manifestacja rozpoczęła się w centrum miasta – na rondzie Dmowskiego.

📢 To się dzieje z twoim organizmem, gdy jesz kurkumę. Kto ją powinien spożywać, a kto unikać i dlaczego? [23.10.2021 r.]

Kurkuma to azjatycka przyprawa, która stosowana już była w medycynie Dalekiego Wschodu i od dawien dawna uznawana jest za środek, który wpływa kojąco na ludzki organizm. Dlaczego tak się dzieje i kto oraz w jakich ilościach powinien stosować kurkumę. Informujemy, kto jej powinien unikać.

📢 Daniel Obajtek wygrał z wyborcza.pl. „Druzgocący wyrok, media nie mogą perfidnie i świadomie kłamać”

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł druzgocący dla wyborcza.pl wyrok, dotyczący publikacji na mój temat – przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, „media mają pełne prawo do krytyki, ale nie mogą perfidnie i świadomie kłamać”.

📢 GIS ostrzega! Kolejne popularne produkty wycofane z obrotu: 22.10.2021

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował w komunikacie o wycofywaniu popularnych produktów spożywczych oraz suplementów diety.

📢 8 najgorszych błędów, jakie popełniamy podczas seksu

I wcale nie chodzi tu o błędy techniczne w sztuce miłości. Radzimy, na jakie zachowania uważać w łóżku, żeby seks był przyjemny i wartościowy.

📢 Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE] 22.10.21

Projekt domu o powierzchni 362 m2, który stoi pod Krakowem, został wyróżniony prestiżową nagrodą Rethinking the Future Awards jako jedyna realizacja z całego świata w kategorii Prywatna Rezydencja. Za ten sukces odpowiada BXB Studio, biuro architektoniczne z Krakowa prowadzone przez Bogusława Barnasia. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia tej inwestycji.

📢 Bruksela nie ukarze Polski. Niemiecki dziennik o przeciekach z unijnego szczytu

Fundusze unijne dla Polski nie zostaną objęte mechanizmem warunkowości - tak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung. Według dziennika to nie Polska a Węgry zostaną ukarane za naruszanie zasady praworządności. „Choć rząd w Warszawie podporządkował sobie sądy, nie zachowuje się korupcyjnie” - napisał FAZ.

📢 Jak mieszka Gerard z ukochaną Iwoną? Prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Dom Iwony z Sanatorium Miłości 22.10.2021

Jak mieszkają Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości? Iwona z Sanatorium Miłości zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu. Najpopularniejsza uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny ogród. Zobacz jak mieszka tam z ukochanym Gerardem. Podobają wam się wnętrza?

📢 Inwazja azjatyckich biedronek! Biedronki azjatyckie atakują nasze mieszkania! Ukąszenie owadów jest groźne dla zdrowia 22.10.2021

Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce. Owady dobre zadomowiły się w naszym kraju. Niestety, bo mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Właśnie próbują się dostać do naszych mieszkań, a są ich tysiące! Jak walczyć z azjatyckimi biedronkami? Jak pozbyć się harlekinów z domu?

📢 Najlepsze MEMY o grzybiarzach! Żarty z grzybiarzy są naprawdę śmieszne! MEMY o grzybobraniu. Internet śmieje się z grzybobrania! 22.10.2021

MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu! Internet śmieje się z grzybobrania! Aby odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję? Żarty z grzybiarzy są naprawdę śmieszne. Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą.

📢 Negocjacje z nauczycielami bez przełomu. Czarnek: "Wola jest, ale decyzje zapadają wyżej niż MEiN"

Kolejne posiedzenie zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty nie przyniosło ostatecznego porozumienia między związkami zawodowymi nauczycieli i samorządowcami a przedstawicielami Ministerstwa Edukacji. Następne spotkanie 18 listopada.

📢 Nie jedz tego, aby się nie zatruć. Najnowsze ostrzeżenia GIS. Te szkodliwe produkty sklepy wycofują ze sprzedaży (22.10.2021)

Najnowsze ostrzeżenia GIS z 22 października 2021 roku. Główny Inspektor Sanitarny informuje o szkodliwych dla zdrowia i życia produktach, które zostały wycofane ze sklepów. Aktualne ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. dania liofilizowanego, suplementów diety i pasty z łososia zanieczyszczonych tlenkiem etylenu. Sprawdź też inne niebezpieczne produkty, które znikają ze sklepowych półek. Zobacz także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeżeli kupiłeś te szkodliwe dla zdrowia i życia produkty, wyrzuć je lub oddaj do sklepu. Lista niebezpiecznych produktów aktualizowana jest na bieżąco i znajdziesz na niej artykuły wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (22.10.2021).

📢 Tym bawią się dzieci w różnych krajach świata. Poruszające zdjęcia najmłodszych z ulubionymi zabawkami

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje – nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów dzieci z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 Rośliny ozdobne mogą być jak "zemsta sąsiada”. Tych roślin nie sadź przy ogrodzeniu, bo będą problemy

Niektóre rośliny mają tendencję do nadmiernego rozrastania się i raz posadzone, są trudne do usunięcia. W dodatku granica ogrodu nie jest żadną przeszkodą dla ich ekspansji. Dlatego są żartobliwie nazywane zemstą sąsiada. Zobacz, jakich roślin lepiej nie sadzić w pobliżu ogrodzenia, bo spowodują problemy sąsiedzkie.

📢 „Praca w szkole? Nigdy w życiu!” Nauczycielki opowiadają, dlaczego zdecydowały się zmienić zawód

W maju 2019 roku mówiono o nich „nieroby i leniuchy”. Zarzucano, że zamiast walki o większe pensje powinni zająć się misją kształtowania nowych pokoleń. Pisano wówczas: „Nie pasuje wam praca jako nauczyciel? To ją zmieńcie!”. No więc zmieniły. I wcale nie żałują tego kroku.

📢 Śmierć na planie filmu "Rust", nie żyje Halyna Hutchins. Czy Alec Baldwin poniesie konsekwencje? Jak mogło dojść do tragedii?

Zapłakany Alec Baldwin, który śmiertelnie postrzelił odpowiedzialną za zdjęcia filmowe Halynę Hutchins i ranił reżysera. Ofiary opłakuje Hollywood i cała Ameryka. Jak doszło do tragedii na planie filmu "Rust"?

📢 Długi weekend w listopadzie 2021: gdzie warto pojechać? Oto niezwykłe miejsca w Polsce w sam raz na listopadowy wypoczynek

W 2021 r. listopad układa się wyjątkowo pomyślnie dla fanów turystyki i podróżowania. Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, co daje nam pierwszy długi weekend w listopadzie: trzy dni wolnego. Z kolei Święto Niepodległości obchodzić będziemy w czwartek, a więc wystarczy wziąć wolne w piątek, by mieć cztery dni na odpoczynek. Zwłaszcza ten drugi długi weekend w listopadzie to dobra okazja, by wyrwać się gdzieś z domu, nie myśląc jednak o śmierci i grobach, tylko o atrakcjach i pięknych krajobrazach, których w Polsce jest bez liku. Prezentujemy listę miejsc, które warto odwiedzić w długi weekend w listopadzie 2021 r.

📢 Niezbędnik szukającego mieszkania do wynajmu: 22.10.2021. Tych pułapek unikaj, tego nie pozwól zapisać w umowie. Z ogłoszenia czy agencji

Mieszkania wynajmują nie tylko studenci, i nie tylko w październiku. Wbrew pozorom znaleźć dobre mieszkanie (lokalizacja, cena, bezpieczna umowa itp.) nie jest łatwo. A trudno być w tym obytym, skoro wynajmuje się raz na dłuższy czas. Nie każdego stać też na opłacenie agenta nieruchomości, który wszystko załatwi. Mamy więc poradnik przygotowany przez fachowców, który edukuje błyskawicznie i ustrzeże was przed pułapkami czyhającymi na najemców ze strony wynajmujących oraz podszywających się pod nich oszustów!

📢 Magda Narożna pokazuje jak mieszka. Wokalistka zespołu "Piękni i Młodzi" prezentuje na Instagramie swój dom i samochód 22.10.2021

Magda Narożna ma piękny dom pod Łomżą. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem. Zobacz zdjęcia

📢 W tym domu urodził się Zenek Martyniuk. Zobacz, jak wygląda rodzinny dom króla disco polo [ZDJĘCIA]

Oto rodzinny dom Zenka Martyniuka. Król disco polo to obecnie największa gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej. Zawsze uśmiechnięty i choć ma na koncie mnóstwo hitów nigdy nie zadziera nosa. Nigdy też nie zapomniał skąd pochodzi i chętnie o tym opowiada nie tylko w piosence „Rodzinny dom”.

📢 Nie jedz tych rzeczy. Biedronka, Lidl, Żabka i Auchan wycofują ze sklepów nowe partie żywności

Żywność na sklepowych półkach w Auchan, Lidlu, Żabce i Biedronce często nie nadaje się do jedzenia. Podobnie jest z żywnością w innych sklepach. Jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Nasze zdrowie jest w niebezpieczeństwie. Potwierdziły to najnowsze badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Absolutnie nie wolno ich jeść i trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Najnowsze informacje z ZUS (22.10.2021). Sprawdź, co ważnego dzieje się z Twoimi pieniędzmi

22.10.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "@otoja1968 @M_K_Blonska @Arlukowicz @SlawomirNitras To nieprawdziwa informacja. Zmiany w zasiłkach opisaliśmy tutaj: . ".

📢 Einar nie żyje. 19-letni szwedzki raper został zastrzelony, przypominało to egzekucję

Einar, słynny szwedzki raper został zastrzelony przed swoim domem w Sztokholmie.

📢 Koronawirus w Polsce. Ministerstwo podało dane o zakażeniach. Ponad 5,7 tysiąca nowych przypadków. Skąd najwięcej?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5706 nowych zakażeniach. Najwięcej pochodzi z województwa lubelskiego. Ostatniej doby zmarło 59 osób. W ciągu doby wykonano ponad 49,5 tys. testów. - Jesteśmy w czwartej epidemii fali i woda sięga nam mniej więcej do brody- mówi dr Paweł Grzesiowski, lekarz pediatra, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19

📢 Wypadek na trasie S8 w okolicach Kobyłki pod Warszawą [ZDJĘCIA] Dziewięć osób rannych, droga była zablokowana

Poważny wypadek na trasie S8 w okolicach Kobyłki pod Warszawą. Samochód ciężarowy zderzył się autobusem. Rannych zostało dziewięć osób. LPR lądował na miejscu zdarzenia dwa razy. Trasa na tym odcinku jest zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia potrwają do godz. 11.

📢 Dziewczyny z Dubaju zwiastun filmu. Kiedy premiera filmu Dziewczyny z Dubaju? Film o seksaferze z udziałem celebrytów! 22.10.2021

Kiedy premiera filmu Dziewczyny z Dubaju?! Mamy zwiastun! Film Dziewczyny z Dubaju jeszcze nie trafił o kin, a Doda już ma problemy! Czy film Dziewczyny z Dubaju w ogóle trafi do kin? W galerii prezentujemy pierwsze kadry i zwiastun filmu Dziewczyny z Dubaju opowiadającego o tzw. aferze dubajskiej. Już same zdjęcia budzą kontrowersje...

📢 Historia Polski zbudowana z 1,5 milionów klocków LEGO. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można zwiedzić wyjątkową wystawę HistoryLand

9 utworzonych makiet przedstawiających historię Polski, do której użyto 1,5 miliona klocków LEGO. Tak w skrócie wygląda największa zbudowana wystawa z klocków LEGO "HistoryLand", która przybliża najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski. Mieszkańcy Poznania będą mogli ją podziwiać od najbliższego piątku, 22 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Potrwa ona do 30 czerwca 2022 roku.

📢 USA: Dramat na planie filmu "Rust". Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę i ranił reżysera. Zginęła 42-letnia Halyna Hutchins

Podczas kręcenia westernu w amerykańskim Santa Fe, z pistoletu, który był rekwizytem filmowym, znany aktor Alec Baldwin postrzelił autorkę zdjęć i reżysera filmu. Kobieta zmarła.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia 22 PAŹDZIERNIK - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 20 PAŹDZIERNIK 2021

📢 Nowe ostrzeżenia GIS. Suplementy diety, chałwa i pasta z łososia wycofane ze sprzedaży. Artykuły są szkodliwe dla zdrowia [22.10.2021]

GIS wycofuje produkty ze sklepów i popularnych dyskontów, jak np. Lidl, Biedronka, Aldi, czy Lewiatan. Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźli uchybienia w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów nowe partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w najnowszym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS.

📢 Wichura na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Powalone drzewa, paraliż na drogach, tysiące ludzi bez prądu. Są ofiary śmiertelne [FILMY, ZDJĘCIA]

Powalone drzewa, ciężarówki zdmuchnięte z drogi, wypadki, sparaliżowana komunikacja miejska i ogromne korki. To efekt wichury, która w czwartek (21 października) przeszła nad Dolnym Śląskiem. Niestety, są też ofiary śmiertelne.

📢 Katastrofa budowlana w Koszalinie. Runęła nitka wiaduktu w Alei Monte Cassino

  • To cud, że nie ma ofiar! Przecież ludzie swobodnie chodzili i jeździli pod wiaduktem – to komentarze, które słyszeliśmy od zdenerwowanych mieszkańców chwilę po katastrofie. Zawalił się jeden z dwóch mostów. Prokuratura rozpoczęła śledztwo. Miasto czeka drogowy paraliż.

📢 Wichury w Wielkopolsce sieją spustoszenie. Liczba zgłoszeń na straż pożarną rośnie. Zobacz zdjęcia z regionu!

Wielkopolscy strażacy otrzymują coraz więcej zgłoszeń, związanych z silnym wiatrem w naszym rejonie. Najwięcej zdarzeń dotyczy przewalonych gałęzi i konarów drzew, które stwarzają zagrożenie na drodze.

📢 Zaginął chirurg onkolog Michał Kąkol. Kolejny dzień bezskutecznych poszukiwań. 21.10.2021 r. Mężczyzna może borykać się z depresją

Poszukiwania zaginionego lekarza koncentrują się na sopockiej plaży i w wodach Zatoki Gdańskiej. Michał Kąkol ostatni raz był widziany przez rodzinę w sobotę, 16 października wieczorem na ul. Łokietka w Sopocie. Do tej pory nie udało się odnaleźć mężczyzny.

📢 Tatry. Turysta twierdzi, że zaatakował go niedźwiedź w Dolinie Chochołowskiej. TPN sprawdza tę informację

W czwartek popołudniem ratownicy TOPR zwieźli z Doliny Chochołowskiej do szpitala w Zakopanem mężczyznę z raną nogi. Ten twierdzi, że został zaatakowany przez niedźwiedzia. Taka informacja dotarła także do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przyrodnicy sprawdzają tę informację.

📢 Burza piaskowa w Wielkopolsce. Niebezpieczne porywy wiatru w całym kraju [WIDEO]

21 października w całej Polsce występują wichury. IMGW już dzień wcześniej informowało o możliwym zagrożeniu, spowodowanym silnym wiatrem, który w porywach może osiągać 100 km/h. Z tego powodu pojawiają się utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. W Wolsztynie zaobserwowano burzę piaskową.

📢 Parlament Europejski przegłosował rezolucję. Żąda wstrzymania wypłaty funduszy dla Polski

Podczas czwartkowej sesji głosowań unijny Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie kryzysu praworządności w Polsce i nadrzędności prawa UE. W rezolucji PE wzywa Komisję Europejską m.in. do wstrzymania się z zatwierdzeniem projektu planu odbudowy (KPO) dla Polski.

📢 Wkrótce nie kupisz ekogroszku? Jest odpowiedź Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Trwają konsultacje projektu rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych- poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w stanowisku zamieszczonym na stronie MKiŚ. - W toku prac Zespół zaproponował zmianę nazwy „ekogroszek”, gdyż nazwa tego paliwa wprowadza konsumentów w błąd odnośnie jego ekologicznego charakteru i braku oddziaływania na środowisko- wskazano.

📢 Wichury w całej Polsce. Coraz większa liczba zniszczeń i wypadków [ZDJĘCIA]

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne oraz uszkodzone budynki to tragiczne efekty wichur, które w czwartek odnotowywane są niemal w całej Polsce, szczególnie w rejonach północno-zachodnich. Poniżej znajdziecie galerie z różnych regionów Polski.

📢 Czechy i Słowacja wprowadzają nowe obostrzenia. Co zmieni się dla turystów?

Władze Czech i Słowacji zdecydowały o zaostrzeniu restrykcji. Wszystko z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w obu krajach. Co te obostrzenia oznaczają dla turystów planujących wyjazd do Czech lub na Słowacje?

📢 Konkurs Chopinowski 2021. W piątek, 22 października 2021 r. I koncert laureatów. Wystąpi laureat Bruce (Xiaoyu) Liu i inni [PROGRAM]

Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady, który zdobył główną nagrodę Konkursu Chopinowskiego 2021, zagra koncert e-moll op. 11. W piątek, 22 października 2021 r., II koncert laureatów. Kto wystąpi i co zagra?

📢 Tragiczny koniec policyjnego pościgu w Czmoniu pod Poznaniem. Dwie osoby spłonęły w samochodzie. Zmarła trzecia ofiara

Policyjny pościg pod Poznaniem zakończył się tragicznie. Doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Zapalił się jeden z pojazdów, pasażerów nie udało się uratować. Jak dowiedział się gloswielkopolski.pl, w wypadku w Czmoniu spłonęła dwójka z trzech pasażerów z uciekającego auta. Mimo podjętych prób, nie udało się uratować także trzeciego poszkodowanego.

📢 Bruce Liu czy Bruce Lee? Pianista z Kanady niczym sobowtór legendarnego aktora

Tegorocznym laureatem XVIII Konkursu Chopinowskiego został Kanadyjczyk Bruce Xiaoyu Liu. 24-letni pianista zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji. Internauci zwracają uwagę na uderzające podobieństwo Bruce'a Liu do legendarnego aktora Bruce'a Lee.

📢 Gdzie na grzyby w październiku i listopadzie? Oto lista miejsc, które polecają grzybiarze

Sezon grzybowy trwa. Jakich grzybów szukać w październiku i listopadzie? Gdzie najłatwiej je znaleźć? W galerii zebraliśmy listę miejsc polecanych przez grzybiarzy z różnych regionów Polski.

📢 Talibowie zamordowali młodzieżową reprezentantkę Afganistanu w siatkówkę. Ścięli jej głowę!

Mimo zapewnień, że nie będzie publicznych egzekucji, talibowie ścięli głowę zawodniczce młodzieżowej drużyny siatkarskiej Afganistanu.

📢 Przerażający film ze szkoły w Mójczy trafił do sieci! Zrozpaczona, mała dziewczynka krzyczy, że się boi i chce by wezwano policję

Rozdzierający serce film opublikowano na kanale YouTube. Na nagraniu widać, jak po małą uczennicę Szkoły Podstawowej w Mójczy, w gminie Daleszyce w powiecie kieleckim, przychodzi tata, któremu zgodnie z wyrokiem sądu przyznano opiekę nad dzieckiem. Dziewczynka wpada w rozpacz, krzyczy, że nie chce wyjść z mężczyzną, ponieważ... jest on diabłem.

📢 Konkurs Chopinowski 2021. Joanna Bokszczanin: Bruce Liu od początku był faworytem nie tylko jury, ale i publiczności

Udało nam się obronić dotychczasowy kształt Konkursu Chopinowskiego i zorganizować go tak, jak dotychczas, czyli w Sali Filharmonii Narodowej wypełnionej po brzegi publicznością – mówi Joanna Bokszczanin, kierownik Biura Konkursu Chopinowskiego Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

📢 Czy Marsz Niepodległości 2021 się odbędzie? Stała trasa zajęta, grupa „14 Kobiet z Mostu” uprzedziła organizatorów

Grupa znana jako „14 Kobiet z Mostu” zarezerwowała coroczną trasę Marszu Niepodległości od ronda Dmowskiego na błoni Stadionu Narodowego w Warszawie 11 listopada. Przeciwny wydarzeniu jest też prezydent Warszawy. Czy to oznacza, że Marsz Niepodległości nie pójdzie trasą, którą przechodzi od kilku lat?

📢 Zaginiony chirurg onkolog Michał Kąkol: Policja zaangażowała grupę psów tropiących. Setki wyrazów wsparcia od wdzięcznych pacjentek w sieci

Do sopockich policjantów ze wsparciem w poszukiwaniach przyjechała w środę 20.10.2021 r. specjalistyczna grupa funkcjonariuszy z psami tropiącymi z warszawskiej komendy głównej policji. W ciągu dnia zaangażowani też zostali strażacy i ratownicy WOPR. W internetowych serwisach społecznościowych krąży informacja o poszukiwaniach zaginionego chirurga specjalizującego się w leczeniu raka piersi. Pojawiają się pod nią setki komentarzy wyrażających wsparcie i nadzieję na odnalezienie od wdzięcznych pacjentek. Michał Kąkol nie daje znaku życia od soboty 16 października.

📢 Kim jest Bruce (Xiaoyu) Liu? Wyniki i sylwetka zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego 2021

Bruce (Xiaoyu) Liu to 24-letni Kanadyjczyk urodzonym w Paryżu, a od czwartku zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

📢 Konkurs Chopinowski 2021: Kto wygrał i zdobył nagrodę główną? Jak finalistów oceniali jurorzy i publiczność?

W środę zakończyły się finałowe przesłuchania XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do ostatniego etapu jury dopuściło dwunastu, a nie dziesięciu - jak stanowi regulamin – pianistów. Wszyscy wykonywali jeden z dwóch koncertów kompozytora. Zwycięzcą został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady.

📢 Nauczyciel płakał jak sprawdzał. Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Najlepsze kwiatki ze szkolnych zeszytów! [21.10.2021]

Najnowsze hity ze sprawdzianów, klasówek oraz kartkówek 2021. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najśmieszniejsze kwiatki z zeszytów uczniów, ale uważaj. Robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ tego nie da się odzobaczyć.

📢 Kulesza spotkał się z Ceferinem. Dostał zielone światło na wcześniejszą wymianę ludzi wyznaczonych przez Bońka do prac w komisjach UEFA

Podczas gdy wiceprezydent UEFA Zbigniew Boniek zabawiał się w opinionistę w studiu Polsatu Sport przy okazji rozgrywek Ligi Mistrzów, prezes PZPN Cezary Kulesza gościł w Nyonie z wizytą u szefa Europejskiej Unii Piłkarskiej, Aleksandra Ceferina. Zabiegał o poparcie polskich starań o prawo organizacji kobiecego Euro i dotację na budowę siedziby związku. Dostał też zgodę na wcześniejszą wymianę ludzi delegowanych przez poprzednika do prac w komisjach UEFA.

📢 Konkurs Chopinowski 2021. Wyniki: Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady zdobył główną nagrodę! [GALERIA ZDJĘĆ] Pełna lista laureatów

XVIII Konkurs Chopinowski wygrał Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. W nagrodę otrzyma 40 tys. euro. Ogłoszenie wyników odbyło się tradycyjnie w foyer głównym Filharmonii Narodowej w Warszawie chwilę po godz. 2 w nocy ze środy na czwartek.

📢 Konkurs Chopinowski 2021: Na jakie nagrody mogą liczyć laureaci? Ile pieniędzy dostaną najlepsi pianiści?

Wyniki Konkursu Chopinowskiego 2021 poznamy w środę, 20 października 2021 r., późnym wieczorem. Zwycięzca otrzyma 40 000 euro. Jakie nagrody trafią do najlepszych pianistów Konkursu Chopinowskiego? O tym w artykule poniżej.

📢 Pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Na jaką aurę trzeba się przygotować 1 listopada?

Jaka pogoda czeka nas 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych? Według prognozy przygotowanej przez ekspertów IMGW trzeba się przygotować na chłód i deszcze.

📢 Życzenia urodzinowe 2021. Najpiękniejsze życzenia na urodziny. Krótkie wierszyki, rymowanki SMS. Najlepsze życzenia na urodziny

Zbliżają się urodziny bliskiej osoby i nie masz pomysłu na życzenia? Pomożemy ci! Sprawdź najciekawsze, śmieszne życzenia urodzinowe. Zobacz też wierszyki i smsy urodzinowe.

📢 Opuszczony dom niedaleko Przemyśla. Zobacz, co skrywają jego wnętrza [ZDJĘCIA]

W Polsce zauważyć można wzrost zainteresowania urbexem (urban exploration). To nic innego jak skrót od miejskich poszukiwań, najczęściej opuszczonych miejsc. Opuszczone miejsca są porzuconymi fragmentami historii wielu pokoleń. Zobacz zdjęcia domu, który znajduje się niedaleko Przemyśla. Co skrywają jego wnętrza?

📢 Konkurs Chopinowski 2021. Zakończyły się przesłuchania finałowe

W środę odbyły się ostatnie występy w finałach Konkursu Chopinowskiego. Pianiści mieli do wyboru zagranie: koncertu fortepianowego e-moll op. 11 lub koncertu fortepianowego f-moll op. 21.

📢 Wojsko sprzedaje czołgi, wozy pancerne, łodzie i samoloty. Jak kupić sprzęt wojskowy od Agencji Mienia Wojskowego? (zdjęcia)

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje czołgi, samoloty i łodzie. Zobacz jaki sprzęt militarny można kupić od wojska (19.10.2021)

📢 To dzieje się z organizmem, gdy jemy orzechy. Niektórzy muszą na nie bardzo uważać!

Orzechy z pewnością wielu z nas kojarzą się z jesienią, choć możemy je jeść przez cały rok. Ulubiony przysmak wiewiórek to wyjątkowo zdrowa przekąska, po która warto sięgać. A co się dzieje z naszym organizmem gdy jemy orzechy? Które z nich są najzdrowsze i ile powinniśmy ich jeść. Sprawdźcie.

📢 Dolnośląskie "miasta widma". Dlaczego wymarły, co się stało z mieszkańcami? [ZDJĘCIA]

Na Dolnym Śląsku jest wiele miejscowości, które tętniły życiem, a za sprawą jednego wydarzenia stały się wymarłe. Mieszkańcy często na przestrzeni kilku miesięcy opuszczali swoje domy, pozostawiając na miejscu większą część dobytku. Poznaj dolnośląskie "miasta widma". W galerii znajdziesz dawne wsie, miejscowości, ale też folwarki, które w złotym dla siebie okresie przynosiły olbrzymie zyski.

📢 Squid Game. Memy z serialu Netfiksa podbijają internet tak samo jak koreański hit. Zobacz najlepsze!

"Squid Game" to południowokoreański serial, który z miejsca zdobył ogromną popularność na całym świecie. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, pora nadrobić zaległości. Widziałeś już cały sezon? Zrozumiesz memy o "Squid Game", które zalewają internet. Zobacz najlepsze z nich!

📢 Te znaleziska uczynią z ciebie milionera. Oto skarby natury warte majątek. Przypadkowi znalazcy pławią się dziś w luksusach

Wartość pieniężną mają nie tylko wytwory pracy ludzkich rąk, ale także te stworzone przez naturę. Tyczy się to przede wszystkim przedmiotów, które są niezwykle rzadkie, a przez to pożądane i drogie. Przypadkowe znalezisko może przynieść zysk w postaci tysięcy, a nawet milionów dolarów! Oto najbardziej drogocenne wytwory natury, które można znaleźć podczas spaceru po plaży lub w czasie zagranicznej wycieczki. Zobacz je w galerii.

📢 Własna działka? Oto 10 rzeczy, których nie możesz na niej robić. Za to mogą cię ukarać!

Własna działka to miejsce, gdzie można czuć się swobodnie i żyć po swojemu – też w to wierzysz? Uważaj, możesz się zdziwić. Okazuje się, że nawet na swojej posesji trzeba przestrzegać setek mniej i bardziej absurdalnych przepisów. Co prawo mówi o wycince drzew, rozpalaniu ognisk czy myciu samochodu? Oto 10 najczęściej łamanych zakazów, których istnienia często nawet nie jesteśmy świadomi.

📢 Dzień Nauczyciela MEMY. Świętuj na wesoło! Zobacz najlepsze szkolne MEMY [14 października 2021]

Dzień Nauczyciela to święto, w którym uczniowie mają okazję podziękować nauczycielom za ich trud i pracę oraz wyrazić swoje uznanie. Tego dnia także nauczyciele są nagradzani przez swoich przełożonych. Mimo poważnej oprawy tego dnia, zawsze można się jednak trochę pośmiać - z tej okazji przygotowaliśmy szkolne memy na Dzień Nauczyciela! Gwarantujemy, że rozbawią nie tylko nauczycieli! Zobaczcie sami - najlepsze memy o szkole z perspektywy nauczyciela!

📢 MISTRZOWIE AGRO Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosuj na sołtysów i sołectwa, rolników, KGW i gospodynie oraz gospodarstwa agroturystyczne

Tegoroczna edycja największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Zwycięzcy odbiorą nagrody już pod koniec listopada podczas Centralnych Targów Rolniczych w PTAK Warsaw Expo - najważniejszej w Polsce imprezy w branży agro, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

📢 Od 8 listopada Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Co się zmieni? Wymiana będzie obowiązkowa?

Od poniedziałku 8 listopada Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego – to nowe elementy, które wkrótce znajdą się w warstwach elektronicznej i graficznej wydawanych w Polsce dowodów osobistych. Rozwiązania dotyczące nowych dowodów osobistych wynikają z dostosowania prawa polskiego do wymogów prawa unijnego.

📢 Koniec cyfrowej telewizji naziemnej w formacie DVB-T. Zastąpi ją DVB-T2/HEVC. Kiedy? Niektóre telewizory bez dekodera przestaną odbierać

Od marca przyszłego roku zmieni się standard nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej - dotychczasowy DVB-T zostanie zastąpiony przez DVB-T2/HEVC. Odbiór programów w starym formacie nie będzie już możliwy. Czeka nas wymiana telewizorów czy kupno specjalnych dekoderów?

📢 Podwyżki cen gazu dla gospodarstw domowych już od października? Klienci zapłacą nawet kilkanaście złotych więcej

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Chodzi o odbiorców w gospodarstwach domowych. Podwyżki cen zaczną się już w od przyszłego miesiąca.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 14.09.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Sprawdź te projekty! Docierają z Chin nawet w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Tekst i formuła spowiedzi. Kiedy trzeba się spowiadać? 5 warunków dobrej spowiedzi. Czy możliwa jest spowiedź online?

Formuła spowiedzi. Jak powinna wyglądać spowiedź? Kiedy i z jakich grzechów trzeba się wyspowiadać? Czy możliwa jest spowiedź online? 5 warunków dobrej spowiedzi. Jaki jest TEKST SPOWIEDZI? Zobaczcie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące spowiedzi.

📢 Najpiękniejsze kobiety na świecie - zobacz ranking 20 krajów, gdzie najczęściej rodzą się piękności. Udało się to obliczyć

W którym kraju mieszkają najpiękniejsze kobiety? Uroda to rzecz względna, ale jednak udało się na podstawie obliczeń sprawdzić, w których krajach rodzą się najpiękniejsze kobiety świata. Serwis Missology.com przeanalizował wyniki konkursów piękności i na tej podstawie sporządził ranking 20 krajów, z których wywodzą się najpiękniejsze kobiety. W zestawieniu są też Polki. Zobacz ranking.

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Kto zmarł w 2020 roku? Ich pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zmarli artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W 2020 roku pożegnaliśmy zaskakująco wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Powrót do szkoły oczami internautów. Brak darmowych ołówków w Ikei i zadowoleni rodzice. Zobacz najlepsze MEMY!

Jak przeżyć początek roku szkolnego? Podejść do niego z dystansem! Żeby trochę umilić Wam ten "okropny" moment, przygotowaliśmy galerię najlepszych memów o powrocie do szkoły. Nie taki diabeł straszny, jak go malują!

📢 TOP 100 Polaków, którzy wpłynęli na losy świata. Oto Polacy, którzy zaznaczyli swoją obecność w dziejach globu

Dlaczego Kopernik jest ważniejszy od Piłsudskiego? Co się stało, że nie ma tu Mickiewicza ani Słowackiego? Z jakiego powodu pominęliśmy Mieszka I z Bolesławem Chrobrym? Otóż klucz naszego redakcyjnego rankingu jest jeden: Chodziło nam o stworzenie listy tych wielkich Polaków, którzy wpłynęli na historię nie tylko naszego kraju, ale całego świata.

ZOBACZ KONIECZNIE

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie