Pracujesz za granicą? Rząd wprowadza nowe ograniczenia w przekraczaniu polskiej granicy od 27 marca

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski

Wideo

Zobacz galerię (20 zdjęć)
Będzie obowiązkowa, 14-dniowa kwarantanna dla osób pracujących za granicą i wracających do Polski.

Ograniczenia dotyczyć będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Czytaj także

Począwszy od 27 marca od północy (piątek) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy polskiej.

Czytaj także

Tzw. pendlerzy czyli osoby mieszkające w strefie przygranicznej po jednej stronie, a pracujące o drugiej stronie to na Opolszczyźnie kilkaset osób wzdłuż całej granicy.

Z pierwszymi utrudnieniami spotkali się 14 marca, bo musieli stać w wielogodzinnych kolejkach do kontroli. Ich droga do pracy bardzo się wydłużyła, bo mogą korzystać tylko z dwóch wyznaczonych przejść.

Od piątku będą musieli wybrać - albo nie jadą do pracy, albo szukają sobie mieszkania w Czechach.

Podobne ograniczenia wprowadzają czeskie władze, ale na razie tylko na granicy z Niemcami i Austrią.

We wtorek (24 marca) w przygranicznym powiecie jesenickim na koronawirusa chora była jedna osoba.

Materiał oryginalny: Pracujesz za granicą? Rząd wprowadza nowe ograniczenia w przekraczaniu polskiej granicy od 27 marca - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie