reklama

Pożyczka na wakacje – czy to się opłaca?

Materiał informacyjny
Pożyczki przez Internet są bardzo popularne, bo to wygodna i szybka forma zdobycia gotówki. Nie jest określone, na jakie cele należy spożytkować uzyskane środki – jak to ma miejsce np. w przypadku kredytu samochodowego, hipotecznego itd. Szubka pożyczka online pozwala sfinansować dowolny cel. Czy opłaca się wykorzystać ją na pokrycie kosztów wakacji? Ile przeciętnie mogą kosztować wakacje i jak odłożyć na nie pieniądze? Kiedy sięgnąć po pożyczkę przez Internet na wakacje? Sprawdźmy!

Koszt wakacji – ile wynosi i od czego zależy?

Ile trzeba mieć pieniędzy by wyjechać na wakacje? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Koszt wakacji zależy bowiem od wielu czynników takich jak:

  • Sposób organizacji wakacji – czy samodzielny, czy z pomocą biura podróży. Więcej o tym poniżej.
  • Miejsce docelowe: popularne kraje jak Grecja, Turcja, Egipt są tanie w biurach podróży, a także cechują się bogata ofertę noclegową, która powoduje, że ceny są niższe, bo popyt napędza podaż, także nawet samodzielnie planując wakacje w popularnych destynacjach można liczyć na niższą cenę niż przy wyjeździe do miejsc egzotycznych lub mało znanych.
  • Momencie wyjazdu: to normalne, że najbardziej popularne miesiące urlopowe w Polsce to czerwiec, lipiec, sierpień i wtedy ceny są zazwyczaj wyższe. Dla kierunków odległych i egzotycznych takie szczytowe momenty to polska zima.
  • Sposób transportu: można wybrać auto czy autobus do bliżej położonych miejsc, na dalsze wakacje zostaje tylko samolot, ale tutaj też do wyboru są dwie opcje jak loty rejsowe i charterowe.

Ceny za wakacje mogą się wahać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za osobę za tydzień – zależnie, czy to niskobudżetowy wyjazd pod namiot nad polskie morze czy rajskie wakacje na Malediwach w grudniu z wyżywieniem all inclusive.

Zorganizowane czy samodzielne?

Planując wakacje i budżet na nie, trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy wybiera się biuro podróży czy samodzielną organizację wyjazdu. Z biurem sprawa jest prosta – wybierasz miejsce, określasz wymagania, zakres dat i szukasz dobrej oferty. Masz do wyboru sporo opcji, jak np. wyżywienie all inclusive, śniadania i kolacje, trzy posiłki albo wyżywienie we własnym zakresie.

Możesz wybrać willę z basenem albo pokój w kompleksie hotelowym. Zdecydować się na bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych albo szukać jedynie miejsca blisko plaży. W przypadku biur istotny jest też moment zakupu wycieczki. Oferty last minute, czyli wykupowane na ostatnią chwilę oraz first minute, czyli nabywane ze sporym wyprzedzeniem, są tańsze. Przykładowe ceny to np. od 1200 zł za osobę do popularnych krajów, z all inclusive, w ofercie last minute, gdzie tak naprawdę doliczyć trzeba tylko drobne na pamiątki. Zatem para powinna na takie wakacje mieć około 2500 zł. Opcja bez wyżywienia to minimum 800 zł/osobę/tydzień, ale tu trzeba zabrać o wiele więcej gotówki ze sobą na stołowanie się na mieście. Ostateczna cena może wyjść podobnie – w granicach 2400 zł za parę na tydzień.

W przypadku szacowania budżetu na samodzielne wakacje trzeba brać o wiele więcej kosztów pod uwagę. Należy dodać wydatki na transport, nocleg, wyżywienie, wynajem auta na miejscu, wycieczki lokalne, kieszonkowego na pamiątki etc. Można przyjąć, że przykładowo za tydzień w Grecji w apartamencie z kuchnią para wyda około 4 000 tysiące.

Skąd wziąć pieniądze na wakacje? Oszczędzanie

Czy to 2500 zł czy 4000 zł, skądś trzeba mieć te środki. Najlepiej oczywiście oszczędzać, ale tu ważna jest systematyczność. Jeśli chce się latem pojechać na urlop, oszczędzanie należy zacząć już jesienią. Z każdej pensji odłożyć kilkaset złotych i uda się uzbierać sporą sumę do lata. Nie zawsze jednak jest to możliwe – wiele zależy od dochodów oraz wydatków. Jeśli ledwo udaje się przeżyć do pierwszego, nie uda się odkładać chociażby 200 zł co miesiąc. Wakacje to spory wydatek i „ciułanie” kilkudziesięciu złotych z każdej pensji niewiele da – trzeba na nie zacząć zbierać nawet już dwa lata przed planowanymi wakacjami. A jak wiadomo, każdy chce co roku wykorzystać urlop. Jeśli nie oszczędzanie, to co?

Pieniądze na wakacje: pożyczka

Jeśli nie udało się oszczędzić, to z pomocą przyjdzie pożyczka online. To szybka i wygodna forma uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel, także na wakacje. Jak najbardziej można ja wykorzystać do sfinansowania wakacji, trzeba jednak pamiętać, by mierzyć siły na zamiary oraz by nie zadłużać się na wakacje, jeśli już ma się sporo zobowiązań i problemy z ich spłatą.

Kiedy pożyczyć?

Warto zdecydować się na first minute. W tej sytuacji pożyczyć pieniądze np. w styczniu, opłacić wakacje z biurem w czerwcu czy lipcu. Do tej pory uda się już ratami spłacić niewielkie zobowiązanie i na wakacjach nie będzie dręczyć cię myśl, że masz długi. Jeśli wybierasz last minute, to musisz szybko pożyczyć pieniądze – to też możliwe, bo pożyczkę online dostaniesz sprawnie. Jeśli to pożyczka ze spłatą za miesiąc czy dwa, to także będziesz mieć wolną głowę na urlopie, bo spłacisz zobowiązanie już po powrocie. Jeśli chodzi o samodzielnie organizowane wyjazdy to moment wzięcia pożyczki jest w sumie dowolny.

W tej sytuacji nie płacisz całej sumy od razu, tylko np. najpierw wykupujesz loty, potem szukasz noclegu, w momencie wyjazdu potrzebujesz gotówki w obcej walucie etc. Warto wziąć pożyczkę kilka miesięcy wcześniej i na spokojnie dysponować środkami na opłacanie kolejnych etapów wakacji, a w międzyczasie z bieżących dochodów spłacać raty zobowiązania.

Kwota pożyczki na wakacje

Oczywiście kwota zależna jest od wymarzonej opcji wakacji, ale szacowany budżet trzeba także dopasować do realiów. Nie decyduj się na egzotyczną wyprawę na Mauritius za 5 000 zł na osobę, jeśli zarabiasz najniższą pensję krajową i nie dasz rady spłacić kilku tysięcy złotych pożyczki w kilka miesięcy. Oblicz zatem swoje dochody, wszystkie wydatki, sprawdź, jaką ratę dasz radę spłacić i na tej podstawie dobierz budżet wakacyjny.

Pożyczka na wakacje i wakacje od pożyczki

Warto wspomnieć o ciekawej opcji dostępnej u niektórych pożyczkodawców – coś jak wakacje od pożyczki. Jeśli nie uda ci się spłacić w terminie pożyczki, to możesz starać się o przesunięcie go o jeden miesiąc, zyskując właśnie ten miesiąc wakacji od pożyczki. To przydatna funkcja przykładowo w razie wybrania wakacji last minute, kiedy potrzeba szybko gotówki, a spłata w miesiącu wyjazdu może być utrudniona, bo potrzeba też kupić trochę obcej waluty lub przez urlop pensja będzie niższa etc. Wtedy wakacje od pożyczki wziętej na wakacje pozwalają swobodnie ją spłacić w późniejszym terminie.

Pożyczki online na wakacje z Zaplo

Takie wakacje od pożyczki oferuje np. Zaplo. Z tym rzetelnym pożyczkodawcą możesz wziąć pożyczkę na wakacje w kwocie od 1 000 zł do 15 000 zł, a okres spłaty pożyczki online na raty wynosi do 3 do nawet 36 miesięcy! Poczytaj o pożyczce z Zaplo na: https://www.zaplo.pl/ - suwakami ustaw swoją sumę i sprawdź warunki pożyczki (RRSO to 78,6%*). Kto może ubiegać się o pożyczkę z Zaplo? Obywatel Polski w wieku od 21 do 75 lat, z miejscem zamieszkania w Polsce, ze zdolnością kredytową, bez wpisu do rejestrów dłużników, z aktywnym kontem bankowym i profilem klienta w Zaplo (wystarczy się zarejestrować, by go uzyskać).

Pożyczka na wakacje: brać czy nie?

Odpowiedź na pytanie zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Jeśli masz stałe dochody, wydatki pod kontrolą, zobowiązania, które regularnie i bez problemu spłacasz, to nie ma przeszkód byś wziął pożyczkę online na wakacje. Urlop każdemu się należy, a przy dobrej ofercie pożyczki, spłacisz ją ratalnie bez problemu po powrocie z wakacji.

*Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 78,6%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 7 500 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 8 712 zł (w tym: prowizja 7 500 zł, odsetki 1 212 zł); całkowita kwota do zapłaty 16 212 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach (35 rat po 450,33 zł i ostatnia 36 rata: 450,45 zł). Kalkulacja na dzień 24.04.2019. Udzielenie pożyczki oraz przesunięcie terminu spłaty raty zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

Artykuł sponsorowany przez Zaplo Sp. z. o.o.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie