Poznań: Po-Dzielnia - otwierają sklep, w którym wszystko...

  Poznań: Po-Dzielnia - otwierają sklep, w którym wszystko będzie za darmo

  ZEN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27.

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27. ©materiały organizatora

  W sobotę, 13 października przy ul. Głogowskiej 27 zostanie otwarty freeshop Po-Dzielnia. Ma to być miejsce działające podobnie jak tzw. givebox, czyli będzie tu można zostawić niepotrzebne, ale sprawne przedmioty lub zabrać je ze sklepu za darmo.
  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27.

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27. ©materiały organizatora

  Poznańskie giveboxy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że w wielu z nich brakuje miejsca. Poznaniacy chętnie zostawiają w nich ubrania, sprzęt AGD, czy książki, których już nie potrzebują, a mogą się przydać komuś innemu. Tak narodził się pomysł powołania Centrum Ekonomii Współdzielenia Po-Dzielnia.

  Ma to być rodzaj sklepu, w którym jednak nie będzie kasy fiskalnej, bo wszystkie znajdujące się w środku towary można zabrać za darmo.
  Lokal przy ul. Głogowskiej 27 Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zgodził się udostępnić za darmo w ramach programu "Otwarta Strefa Kultury", a pieniądze na remont udało się zdobyć poprzez zbiórkę w internecie.

  Otwarcie Po-Dzielni zaplanowano na sobotę, 13 października, o godz. 12. Uświetnią je warsztaty z z upcyklingowego robienia bransoletek i naszyjników z t-shirtów oraz impreza i koncert Riona Wyder nad Bate Clanchett. Po-Dzielnia ma być czynna codziennie w godz. od 8 do 16.

  Regulamin Po-Dzielni:
  • 1. Zabierz to, co jest Ci potrzebne. Nie musisz niczego zostawiać w zamian. Uporządkuj półki po swojej wizycie.
  • 2. Możesz zostawić w Po-Dzielni przedmioty, których nie potrzebujesz, poza meblami, dużym sprzętem AGD etc. Pamiętaj, że zostawione rzeczy muszą być w dobrym stanie (ubrania wyprane!), by ktoś mógł z nich po Tobie skorzystać.
  • 3. Przynoś pojedyncze rzeczy. Nie przyjmujemy całych kartonów, toreb, worków i siatek. Rzeczy poukładaj w wyznaczonych miejscach na konkretnych regałach/skrzyniach/drążkach.
  • 4. Nie zostawiaj produktów spożywczych. Do tego celu powstała Jadłodzielnia na Rynku Wildeckim (stragan nr 78). Można z niej również wziąć artykuły spożywcze.
  • 5. Osoba pełniąca dyżur w Po-Dzielni może nie przyjąć przedmiotów ze względu na widoczny zły stan techniczny, mocne zużycie lub brak miejsca.
  • 6. Prowadzący Po-Dzielnię nie ponoszą odpowiedzialności za stan przedmiotów (w szczególności kompletność zestawów, sprawność sprzętu elektronicznego itp).
  • 7. Po-Dzielnia jest dostępna dla wszystkich wyłącznie w godzinach otwarcia lokalu. Nie zostawiaj nic na zewnątrz!
  • 8. Po-Dzielnia to społeczna inicjatywa non-profit. Dbajmy o nią wspólnie.


  Zobacz też:


  Budka telefoniczna, w której można posłuchać Piłsudskiego. Niezwykły pomysł uczczenia 100-lecia niepodległości w Poznaniu - zobacz wideo:  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Waraszawa

  25zawodów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ciekawe czy kiedyś taki punkt będzie w Warszawie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbrodnie Piłsudskiego

  Axxa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Piłsudski jest winien 2 wielkich zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Jedną było wywołanie wojny polsko bolszewickiej zaledwie w rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Skończyło się to...rozwiń całość

  Piłsudski jest winien 2 wielkich zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Jedną było wywołanie wojny polsko bolszewickiej zaledwie w rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Skończyło się to wkroczeniem wojsk bolszewickich do Polski i tylko "Cud nad Wisłą" uratował Polskę przed popadnięciem w nową niewolę. "Cud na Wisłą" napisałem w cudzysłowie bo rzeczywiste okoliczności pokonania armii bolszewickiej były inne. Wojska bolszewickie nadeszły od strony północnej i po dojściu pod Warszawę utraciły swoje trasy zaopatrzenia. Bolszewicy wysłali uprzednio drugie już swoje wojska od południowej strony, na wsparcie dla gen. Tuchaczewskiego atakującego do strony północnej. Wojska idące z południa miały jako Komisarza Politycznego Józefa Stalina, który zamiast iść pod Warszawę zajął sie zdobywaniem Lwowa. A zwycięstwo pod Warszawa to dzieło francuskiego generała Weyganda i polskiego generała Rozwadowskiego. Piłsudski w tym czasie siedział w domu i nie podejmował żadnych działań.
  Druga zbrodnia Piłsudskiego to tzw. Zamach Majowy w roku 1924. Piłsudski zbrojnie obalił prawowitą władzę Polski a odbyło się to przy udziale Wojska i przy strzelaniu z armat w Warszawie. Zginęło wtedy 480 ofiar - więcej niż przy wszystkich zbrodniach komuny!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na razie free

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  ale wkrótce PiS upomni się o podatek (chyba że zmieni nazwę z PO-dzielnia na PiS-dzielnia)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa

  25 zawodów. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Dobrze by było gdyby był podatek, nic za darmo, kasa musi iść do budżetu.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo