Poznań: Po-Dzielnia - otwierają sklep, w którym wszystko...

  Poznań: Po-Dzielnia - otwierają sklep, w którym wszystko będzie za darmo

  ZEN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27.

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27. ©materiały organizatora

  W sobotę, 13 października przy ul. Głogowskiej 27 zostanie otwarty freeshop Po-Dzielnia. Ma to być miejsce działające podobnie jak tzw. givebox, czyli będzie tu można zostawić niepotrzebne, ale sprawne przedmioty lub zabrać je ze sklepu za darmo.
  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27.

  Po-Dzielnia będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 27. ©materiały organizatora

  Poznańskie giveboxy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że w wielu z nich brakuje miejsca. Poznaniacy chętnie zostawiają w nich ubrania, sprzęt AGD, czy książki, których już nie potrzebują, a mogą się przydać komuś innemu. Tak narodził się pomysł powołania Centrum Ekonomii Współdzielenia Po-Dzielnia.

  Ma to być rodzaj sklepu, w którym jednak nie będzie kasy fiskalnej, bo wszystkie znajdujące się w środku towary można zabrać za darmo.
  Lokal przy ul. Głogowskiej 27 Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zgodził się udostępnić za darmo w ramach programu "Otwarta Strefa Kultury", a pieniądze na remont udało się zdobyć poprzez zbiórkę w internecie.

  Otwarcie Po-Dzielni zaplanowano na sobotę, 13 października, o godz. 12. Uświetnią je warsztaty z z upcyklingowego robienia bransoletek i naszyjników z t-shirtów oraz impreza i koncert Riona Wyder nad Bate Clanchett. Po-Dzielnia ma być czynna codziennie w godz. od 8 do 16.

  Regulamin Po-Dzielni:
  • 1. Zabierz to, co jest Ci potrzebne. Nie musisz niczego zostawiać w zamian. Uporządkuj półki po swojej wizycie.
  • 2. Możesz zostawić w Po-Dzielni przedmioty, których nie potrzebujesz, poza meblami, dużym sprzętem AGD etc. Pamiętaj, że zostawione rzeczy muszą być w dobrym stanie (ubrania wyprane!), by ktoś mógł z nich po Tobie skorzystać.
  • 3. Przynoś pojedyncze rzeczy. Nie przyjmujemy całych kartonów, toreb, worków i siatek. Rzeczy poukładaj w wyznaczonych miejscach na konkretnych regałach/skrzyniach/drążkach.
  • 4. Nie zostawiaj produktów spożywczych. Do tego celu powstała Jadłodzielnia na Rynku Wildeckim (stragan nr 78). Można z niej również wziąć artykuły spożywcze.
  • 5. Osoba pełniąca dyżur w Po-Dzielni może nie przyjąć przedmiotów ze względu na widoczny zły stan techniczny, mocne zużycie lub brak miejsca.
  • 6. Prowadzący Po-Dzielnię nie ponoszą odpowiedzialności za stan przedmiotów (w szczególności kompletność zestawów, sprawność sprzętu elektronicznego itp).
  • 7. Po-Dzielnia jest dostępna dla wszystkich wyłącznie w godzinach otwarcia lokalu. Nie zostawiaj nic na zewnątrz!
  • 8. Po-Dzielnia to społeczna inicjatywa non-profit. Dbajmy o nią wspólnie.


  Zobacz też:


  Budka telefoniczna, w której można posłuchać Piłsudskiego. Niezwykły pomysł uczczenia 100-lecia niepodległości w Poznaniu - zobacz wideo:  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzień dobry.Panstwu.

  JLBAL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Podzilnia fantastyczne że jestes... Poznań jak powietrza potrzebuje takich innowacji,te pozostałości , kulturowe nie mogą zalegać na następny czas 100 lat to dziś rodzi się nasz świat nasze...rozwiń całość

  Podzilnia fantastyczne że jestes... Poznań jak powietrza potrzebuje takich innowacji,te pozostałości , kulturowe nie mogą zalegać na następny czas 100 lat to dziś rodzi się nasz świat nasze królestwo niebieskie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Waraszawa

  25zawodów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ciekawe czy kiedyś taki punkt będzie w Warszawie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbrodnie Piłsudskiego

  Axxa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Piłsudski jest winien 2 wielkich zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Jedną było wywołanie wojny polsko bolszewickiej zaledwie w rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Skończyło się to...rozwiń całość

  Piłsudski jest winien 2 wielkich zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Jedną było wywołanie wojny polsko bolszewickiej zaledwie w rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Skończyło się to wkroczeniem wojsk bolszewickich do Polski i tylko "Cud nad Wisłą" uratował Polskę przed popadnięciem w nową niewolę. "Cud na Wisłą" napisałem w cudzysłowie bo rzeczywiste okoliczności pokonania armii bolszewickiej były inne. Wojska bolszewickie nadeszły od strony północnej i po dojściu pod Warszawę utraciły swoje trasy zaopatrzenia. Bolszewicy wysłali uprzednio drugie już swoje wojska od południowej strony, na wsparcie dla gen. Tuchaczewskiego atakującego do strony północnej. Wojska idące z południa miały jako Komisarza Politycznego Józefa Stalina, który zamiast iść pod Warszawę zajął sie zdobywaniem Lwowa. A zwycięstwo pod Warszawa to dzieło francuskiego generała Weyganda i polskiego generała Rozwadowskiego. Piłsudski w tym czasie siedział w domu i nie podejmował żadnych działań.
  Druga zbrodnia Piłsudskiego to tzw. Zamach Majowy w roku 1924. Piłsudski zbrojnie obalił prawowitą władzę Polski a odbyło się to przy udziale Wojska i przy strzelaniu z armat w Warszawie. Zginęło wtedy 480 ofiar - więcej niż przy wszystkich zbrodniach komuny!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na razie free

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  ale wkrótce PiS upomni się o podatek (chyba że zmieni nazwę z PO-dzielnia na PiS-dzielnia)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa

  25 zawodów. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Dobrze by było gdyby był podatek, nic za darmo, kasa musi iść do budżetu.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo