Pożar zabytkowej stodoły w Łebuni 24.04.2018. Strażacy przez wiele godzin walczyli z żywiołem [wideo,zdjęcia]

Robert Gębuś
Pożar zabytkowej stodoły w Łebuni 24.04.2018
Pożar zabytkowej stodoły w Łebuni 24.04.2018 Robert Gębuś
Spłonęła stodoła w Łebuni, wpisana do ewidencji zabytków. Ze względu na bezpieczeństwo zamknięto DW-214.

Do pożaru doszło około południa we wtorek 24 kwietnia. Zajął się drewniany dach ceglanej budowli z 1809 roku, który runął do wewnątrz budynku. Ściany były niestabilne, konstrukcja groziła zawaleniem. Budynek stoi przy ulicy dlatego podjęto decyzję o zamknięciu DW-214.

- Spaleniu uległa stodoła. Do akcji skierowano 14 jednostek straży pożarnej - mówi kpt Piotr Krzemiński, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. - Nie znamy jeszcze przyczyn pożaru. Będzie je badała Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.
Akcja gaśnicza trwała do późnego wieczora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pożar zabytkowej stodoły w Łebuni 24.04.2018. Strażacy przez wiele godzin walczyli z żywiołem [wideo,zdjęcia] - Dziennik Bałtycki

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
opzpB
Szkoda. W Polsce niszczeje lub jest opuszczonych sporo zabytków, pomimo nieznacznej poprawy w tej dziedzinie w porównaniu z latami np. 80tymi. Architektura wiejska (dwory, stodoły, chałupy, domy piętrowe miejskie, również drewniane, wiatraki), ale i miejska (kamienice) jest często opuszczona a gdy remontowana przez prywatnych ludzi (co często jest jedynym ratunkiem) robiona bez gustu z plastikowymi oknami i drzwiami, które np. w Wielkiej Brytanii są często niedopuszczalne za to zabytki świetnie zadbane i tłumaczenie, ze tam nie było wojen a u nas ciągła wojna i niewola nie może być wieczną wymówką.
Wróć na i.pl Portal i.pl