Pożar lasu w Bobrku pod Oświęcimiem to było podpalenie...

  Pożar lasu w Bobrku pod Oświęcimiem to było podpalenie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Małgorzata Gleń

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Pożar lasu w Bobrku pod Oświęcimiem to było podpalenie [ZDJĘCIA]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Gleń

  Około 14.30 straż pożarna w Oświęcimiu dostała informację, że pali się las w Bobrku. Dymy zauważył pilot samolotu, który leciał gasić pożar koło Bukowna, też w lesie. Jak podejrzewa Leśniczy Grzegorz Wrzesień w Bobrku i dzień wcześniej w Gorzowie, to mogły być podpalenia. To już trzeci pożar w okolicy w ciągu dwóch dni.
  Wczoraj (piątek 14 sierpnia) około 1 w nocy paliły się zarośla koło lasu w Gorzowie. Około południa tego samego dnia paliło się jeszcze raz w tym samym miejscu. Spaliło się około hektara zarośli i słomy. Ogień doszedł do domów przy drodze z Bobrka do Chełmka.

  Zdecydowano o wezwaniu samolotu gaśniczego, którym dysponują Lasy Państwowe. Maszyna dokonała dwóch zrzutów wody. Przy pomocy miejscowych strażaków, po trzech i pół godzinie ugaszono ogień.


  Dzisiejszy pożar w lesie w Bobrku też pomógł gasić samolot, ten sam, który zauważył pożar. Zrzucił wodę od razu. W Bukownie strażacy poradzili sobie sami. Spłonęło tam kilka arów zarośli.

  Leśniczy Grzegorz Wrzesień podejrzewa, że w okolicy grasuje podpalacz. - Do pożaru doszło przy drodze, tak by ten, który podpalił szybko mógł uciec - mówi. Uważa, że taka ilość pożarów to zbyt dziwny zbieg okoliczności.

  Opowiada, że gdyby nie pilot, który zauważył pożar, mogło by się skończyć o wiele gorzej. - Gdy dojechałem na miejsce ogień sięgał dwóch metrów. Wypaliło się poszycie leśna na około 18 arach - mówi.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poi

  milena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  fajna strona ale strarz stawki jest najleprza na gminnie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Praca w ogrodnictwie

  lokator z 16-ki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  jesli to podpalenie! ..to nie zostaje nazwać tego łotra analfabetą! ..bo to ani nie czyta i nie pisze gdzie co wolno a co nie wolno ..ty wstrętny łobuzie!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo