Pożar domu w Czerwionce-Leszczynach. Dwie osoby poważnie...

  Pożar domu w Czerwionce-Leszczynach. Dwie osoby poważnie ranne

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pożar domy w Czerwionce-Leszczynach
  Pożar domu w Czerwionce-Leszczynach. Dwie poparzone osoby w szpitalu
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©112 Czerwionka-Leszczyny

  Pożar w Czerwionce-Leszczynach w budynku wielorodzinnym przy ul. Konopnickiej. Dwie osoby doznały rozległych poparzeń ciała.

  Pożar domu w Czerwionce-Leszczynach  Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku przyjęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu (OSP Leszczyny) kierujący działaniem ratowniczym potwierdził bardzo silne zadymienie w budynku wielorodzinnym. Po przeprowadzeniu rozpoznania podjęto decyzję o wprowadzeniu jednego prądu gaśniczego do wnętrza palącego się mieszkania.

  - W trakcie wejścia do lokalu natrafiono na poszkodowanego mężczyznę leżącego na podłodze (poparzony i przytomny), który został ewakuowany na zewnątrz budynku. W trakcie dalszych czynności znaleziono drugiego poszkodowanego leżącego na łóżku (poparzony, ograniczony kontakt), który również został ewakuowany na zewnątrz budynku - relacjonują w rybnickiej komendzie PSP.

  Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowani, którzy doznali rozległych poparzeń ciała, byli pod opieką ratowników medycznych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Następnie po przebadaniu przez ZRM zostali przewiezieni do szpitala.  Po ugaszeniu pożaru dokonano powtórnego przeszukania całego mieszkania, usunięto spalone i zniszczone elementy wyposażenia, oddymiono pomieszczenia oraz wykonano pomiary tlenku węgla - wynik 0 ppm. Pożar miał miejsce w jednym z pomieszczeń mieszkania na parterze budynku 4 kondygnacyjnego.

  - Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez lokatorów. Wstępne straty oszacowano na około dziesięć tysięcy złotych - informują w rybnickiej komendzie PSP.

  Akcja straży pożarnej trwała dwie godziny.
  W akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej (3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rybniku oraz 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach).

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo