Pomóż bliskim ogarnąć sprawy w internecie. Pokaż, naucz i oswój bankowość internetową

Materiał powstał we współpracy z ING Bank Śląski
Męczy Cię siedzenie w domu i już nie możesz się doczekać, aż wszystko wróci do normy? Wypatrujesz z niecierpliwością ponownego spotkania z rodziną, grilla ze znajomymi, wyjazdu na festiwal czy wakacje? Marzysz o zakupach, wizycie u fryzjera czy kosmetyczki? Nie jesteś w tym sam, podobne pragnienia ma pewnie większość przedstawicieli młodego pokolenia. Twoje problemy są jednak błahe w porównaniu z tym, z czym muszą mierzyć się osoby starsze. Dla nich pandemia może być bardziej dojmująca. Sprawdź, jak możesz ułatwić im życie.

Nasi kochani rodzice, dziadkowie i krewni, nauczyciele, sąsiedzi, współpracownicy starszego pokolenia nagle zostali pozbawieni swoich codziennych rytuałów wyjścia na zakupy, kontrolnych wizyt u lekarza i w aptece, możliwości załatwienia formalności w urzędzie czy na poczcie. Czynności, które były normą i oczywistością, teraz stały się czymś niemożliwym. Ale przecież nie skończył się świat, tylko zmieniły okoliczności. Możesz pomóc w oswojeniu nowych technologii, obsługi narzędzi internetowych.

Jak wspomóc bliskich w czasie domowej izolacji? Przede wszystkim liczy się wyrozumiałość i dobre chęci pomocy. Telefon do rodziców, pierwsze wideo połączenia, wsparcie dla sąsiadów, mieszkańców tego samego bloku czy osiedla. Jak możesz to zrobić?

Nie musisz iść do urzędu, ważne sprawy załatwisz online

Bywają takie sprawy, które nie cierpią zwłoki. Zbliża się termin na zmianę dowodu osobistego, trzeba złożyć deklarację podatkową, wniosek, zaświadczenie czy prośbę. Urzędy skarbowe, Zakłady Ubezpieczeń Społecznych, urzędy miejskie i wojewódzkie są teraz online. Wiele spraw możemy załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Aby skorzystać z szerokiej oferty urzędów online, potrzebujemy internetowego podpisu. Wesprzyj swoich bliskich w procesie zakładania Profilu Zaufanego. To potrwa tylko kilka minut.

ing zdalni do pomocy

Profil zaufany to podstawa

Aby skorzystać z możliwości załatwienia spraw urzędowych online, potrzebujesz Profilu Zaufanego. To internetowy podpis i potwierdzenie naszej tożsamości. Profil Zaufany to gwarancja, że dokumenty „podpisuje” odpowiednia osoba. Za każdym razem podpis elektroniczny będzie trzeba potwierdzać kodem SMS, który przychodzi na zadeklarowany numer telefon. Dzięki temu możemy być pewni, że wszystkie dane i transakcje są bezpieczne.

Jak założyć Profil Zaufany? Zrób dokładnie 3 proste kroki

  1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej.
  2. Postępuj dalej według instrukcji. Uzupełnij wymagane pola.
  3. Tożsamość potwierdzisz kodem SMS.

Opłacaj rachunki nie wychodząc z domu

Bankowość mobilna dla osób starszych, zwykle mniej obytych z nowymi technologiami, wcale nie musi być od razu prosta, łatwa i przyjemna. To wyzwanie, z którym większość musi się zmierzyć. Wszystkie finansowe zobowiązania można opłacić za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu. Bankowość mobilna jest dla wszystkich, nasi bliscy również łatwo się w niej odnajdą, jeśli tylko będą mieli dobrych nauczycieli.

Najważniejsze to spokojnie pomóc oswoić technologię. Aplikacje bankowości mobilnej są przejrzyste, czytelne, a wszelkie funkcjonalności są odpowiednio opisane. Nic jednak nie zastąpi młodszych pokoleń, które ten nowy, internetowy świat wytłumaczą i pokażą swoim rodzicom, dziadkom, krewnym.

ing zdalni do pomocy

#zdalnidopomocy są wśród nas

Internetowa rzeczywistość daje mnóstwo możliwości wszystkim, bez względu na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Co z tymi, którzy gorzej radzą sobie w internetowej rzeczywistości? Nie są sami, bo działają #zdalnidopomocy.

#zdalnidopomocy, to akcja ING, w której bank razem z młodymi zdalnymi inspiruje i zachęca do pomocy innym, zwłaszcza starszym w realizowaniu codziennych spraw w internecie, bez wychodzenia z domu. Podpowiada jak pomóc im w zdalnym załatwieniu spraw finansowych czy zainstalowaniu aplikacji.

Dołącz do akcji #zdalnidopomocy i pomóż bliskim oswoić bankowość internetową i świat online. Wejdź na stronę internetową i sprawdź, jak możesz pomóc: https://www.ing.pl/lp/zdalni-do-pomocy

Kto wie, może po pandemii nawyk internetowego opłacania rachunków, wstawiania starych zleceń wejdzie w krew również osobom, które do tej pory nie korzystały z bankowości mobilnej?

ING aktywnie wspiera klientów i proponuje im załatwianie spraw bankowych zdalnie. Przygotował materiały, w których przypomina jak wiele spraw można załatwić z bankiem online, bez wychodzenia z domu oraz daje przydatne wskazówki jak to robić bezpiecznie w obecnym czasie: https://www.ing.pl/o-banku/bankuj-z-domu

Wideo

Dodaj ogłoszenie