"Polskie obozy zagłady" powracają. Tym razem błąd popełnił...

  "Polskie obozy zagłady" powracają. Tym razem błąd popełnił brytyjski "Daily Mail"

  WR

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Powtórka błędu w "środku" artykułu
  1/3
  przejdź do galerii

  Powtórka błędu w "środku" artykułu ©Daily Mail

  Zachodni dziennikarze chyba nigdy nie oduczą się stosowania zbitki "polskie obozy koncentracyjne". Tym razem sformułowań "polskie obozy" i "polskie obozy zagłady" użyto w artykule niezwykle poczytnego brytyjskiego tabloidu - "Daily Mail". Oto szczegóły sprawy.
  Sformułowania "Polish concentration camp" i "Polish camp" (użyte w odniesieniu do Auschwitz - red.) pojawiają się w artykule "Auschwitz forbidden love" (pol. Zakazana miłość w Auschwitz) zamieszczonym dziś na górze strony głównej internetowego wydania "Daily Mail". Autor Allan Hall, korespondent pisma z Berlina, opisuje w nim historię miłości SS-mana Franza Wunscha i żydowskiej więźniarki Heleny Citronovej.

  "Mail Online", bo tak nazywa się internetowe wydanie "Daily Mail", to najpopularniejsza anglojęzyczna gazeta online. W grudniu 2014 r. odwiedziło ją niemal 200 milionów uniklanych użytkowników. Według ComScore, firmy zajmującej się analityką internetową, jest ona dużo popularniejsza niż "New York Times". Dlatego też odpowiednie polskie instytucje powinny jak najszybciej interweniować.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo