1/25
W XXI wieku odeszło od nas już wielu wybitnych sportowców,...

Polskie legendy sportu, które odeszły w XXI wieku

W XXI wieku odeszło od nas już wielu wybitnych sportowców, którzy w bliższej lub dalszej przeszłości dostarczyli nam mnóstwo emocji i radości. W minionym roku pożegnaliśmy m.in. Zenona Plecha, Ryszard Szurkowskiego czy Zbigniewa Pacelta.

Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

2/25
Miała 18 lat, gdy została mistrzynią olimpijską w rzucie...

Kamila Skolimowska (1982-2009)

Miała 18 lat, gdy została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Stało się w 2000 r. w Sydney. W kolejnych latach już tak nie błyszczała, choć zdobyła dwa medale mistrzostw Europy, srebrny i brązowy. Mimo to i tak na większości zawodów była uznawana za kandydatkę do krążka. Nic dziwnego, skoro w wieku niespełna 14 lat została mistrzynią Polski, bijąc krajowy rekord w rzucie.

3/25
Jedna z najbardziej utytułowanych i najwybitniejszych...

Irena Szewińska (1946-2018)

Jedna z najbardziej utytułowanych i najwybitniejszych lekkoatletek nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Głównie specjalizowała się w biegach sprinterskich, ale sukcesy osiągała też w skoku w dal. Zdobyła aż siedem medali olimpijskich, w tym trzy złote. Co rzadko spotykane, stawała na podium czterech kolejnych igrzysk.

4/25
Trzykrotny medalista olimpijski w boksie. W Melbourne (1956)...

Zbigniew Pietrzykowski (1934-2014)

Trzykrotny medalista olimpijski w boksie. W Melbourne (1956) i w Tokio (1964) zdobył brązowe krążki, w Rzymie (1960) srebrny. Czterokrotny mistrz Europy, aż 11 razy był natomiast mistrzem Polski. Rywalizował w wagach lekkośredniej, średniej i półciężkiej.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Śmiertelny wypadek Złochowicach. 56-latka myślała, że najechała na worek ze śmieciami

Śmiertelny wypadek na DK 74. Zginął kierowca hyundaia

Zarobki Biało-Czerwonych w Miami Open. Kto liderem na liście płac? GALERIA

Polak wyceniony na ponad 100 mln. A Lewandowski? Gorzej od rezerwowego bramkarza!

Świątek wykorzystana (świadomie?) do promocji nowego filmu z Zendayą w głównej roli