Polski film tylko w zagranicznych kinach. Co się stało z "Plagami Breslau"?

  • Gazeta Wrocławska

Kinga Czernichowska

Nowy film Patryka Vegi pt. "Plagi Breslau" nie będzie wyświetlany w polskich kinach. Można go za to zobaczyć na dużym ekranie za granicą.

Polską premierę "Plag Breslau" Patryka Vegi zaplanowano na 14 grudnia. Akcja filmu "Plagi Breslau" rozgrywa się we Wrocławiu. W mieście dochodzi do serii makabrycznych zabójstw. Morderca dokonuje zbrodni codziennie o godz. 18.00. Policjantka Helena Ruś uważa, że chodzi o seryjnego mordercę. Kiedy podczas interwencji poważnie ranny zostaje Bronson, policyjny partner Heleny (w tej roli Tomasz Oświeciński), bohaterka decyduje się za wszelką cenę ustalić tożsamość zabójcy. Wraz z agentką CBŚP Iwoną Bogacką (gra ją Daria Widawska) prowadzi śledztwo, które sięga aż do XVIII-wiecznej historii miasta.

Film jest oryginalną produkcją Showmax.

- Jesteśmy serwisem VOD działającym na lokalnym rynku. Dlatego "Plagi Breslau" będą wyświetlane tylko na naszej platformie, to strategiczna decyzja - mówi Magdalena Marzec, rzecznik prasowy platformy Showmax.

Chociaż "Plagi Breslau" reprezentują nasze rodzime kino, to filmu nie zobaczymy w polskich kinach, a wyłącznie na platformie Showmax.

"Plagi Breslau można natomiast zobaczyć od 29 listopada w kinach w Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji oraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

- Wyświetlany jest na przykład w londyńskim Odeonie. Nie są to zatem wyłącznie kina polonijne - dodaje Magdalena Marzec.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie jest wykluczone, iż film zostanie wprowadzony na ekrany polskich kin po upływie jakiegoś czasu, na razie jednak nie ma na to co liczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

 Materiały prasowe

Plagi Breslau. Zobacz zdjęcia z nowego filmu Patryka Vegi [FOTO]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.02.2019, 09:59

Ja widział :P I nie jest wcale taki krwawy i straszny. Tylko Kożuchowska jest straszna....

06.02.2019, 09:58

Czy to że film był w Polsce wyświetlany tylko w Showmax ma coś wspólnego z zaprzestaniem działalności platformy w Polsce? Czy Showmax został jakoś zmuszony do "zamknięcia się" właśnie przez to że wyświetla taki film i Vegi?

31.01.2019, 12:01

Znowu żydki wychowują goji

27.01.2019, 02:43

Pieprzycie bez sensu a czy ktoś widział ten film .??Mocne kino 9/10 Bdobry film

27.12.2018, 19:55

Ten film to przypomina podobny film jakąś kopie 7

06.12.2018, 14:23

to są emocje!

06.12.2018, 14:20

ale takie tez jest potrzebne, dlaczego w TV nonstop jakieś denne kryminalne zagadki czegoś tam i masa innego amerykańskiego gówna. 1000 razy bardziej wole obejrzeć płaski film z polskich klimatów.

05.12.2018, 20:00

Smarzowski i Vega chyba ze sobia sypiają i potem wychodzą małe potworki, tylko nie wiem przez co? Kto to w ogóle ogląda. Chyba ktoś komu brakuje paru cegieł pod sufitem?

05.12.2018, 19:57

To jest skandal, że za granicę idzie tytuł Breslau, a nie Wrocław! Ten kto to wymyślił powinien za to odpowiedzieć.

05.12.2018, 09:21

ale większość. Ten facet bazuje zwykle na obsadzie z górnej półki i to myli widza.

05.12.2018, 09:04

Pozdrawiam

05.12.2018, 08:40

Czy Ty w ogóle przeczytałeś ten artykuł???

05.12.2018, 07:55

..że wbija do łba nazwę "Breslau" zagranicznym turystom. U Niemca na lotniska nie może być inaczej niż "Breslau" albo "Warschau". W Holandii jest normalnie: "Wroclaw" i "Warszawa". To miasto jest pradawnym Grodem Piastowskim a jak Polska była państwem to przodkowie Niemiec skakali z drzewa na drzewo w większości.

05.12.2018, 07:47

Oprócz Kill Bill :) Jako można Vegę do Tarantino porównać, np film "4 pokoje", "Pulp fiction", albo "Nienawistna ósemka". Vega kręci takie filmy?

05.12.2018, 07:33

znów tradycyjny, polski system zerojedynkowy. Nie, nie oglądam szmir od Vegi (poza jednym, starym dobrym serialem) ani smoleńska. Ale żebyś ty to umiał pojąć to byłby sens tłumaczyć...

05.12.2018, 05:14

Komuna już się zbliża już puka do mych drzwi..... To się nazywa CENZURA. BOLSZEWIZM WYMIESZANY Z KATONAZIOLSTWEM. Jako obowiązujący " ustrój". Od ponad trzech lat tylko mądry inaczej nie jest w stanie zauważyć co się dzieje z Polską. Własnymi, NRODOWYMI łapkami, krok po kroku wprowadzane jest ustrojowe gó.no. Ruskim się to do końca nie udało, a tu proszę- NARÓD (SUWEREN), sam, nie przymuszony, szykuje sobie HAKATUMBĘ. Polak potrafi. Prawdziwy Polak.

05.12.2018, 00:30

powiem, że niejaki Tarantino wypuścił też kilka wulgarnych, prymitywnych i krwawych knotów, a wszyscy się nimi zachwycają.

04.12.2018, 22:54

Bo kto by oglądał filmy jakiegos vegi...
Chyba fani vegety do obiadu ;)

04.12.2018, 20:51

za granicą. Polecam Mongolię bo to filmy dla mongołów i innych lokalnych gamoni intelektualnych ;)

04.12.2018, 19:56

DO KINA NIE POSZEDŁ ;)

04.12.2018, 19:36

W Polsce trzeba poczekać aż zmieni się rząd.

04.12.2018, 14:35

SMOLEŃSK wywalony do szamba na nowogrodzkiej

04.12.2018, 14:23

ratujcie sytuację.

04.12.2018, 13:22

to kwestia dobrego smaku

04.12.2018, 12:44

Szybciej będzie do obejrzenia ONLINE ;)