Polski filantrop i finansista Robert Szustkowski planuje start w Dakar Race 2020

Materiał informacyjny
Polski finansista i filantrop – Robert Szustkowski planuje pojawić się na starcie wyścigu Dakar 2020 w Arabii Saudyjskiej. Jego R-Six Team wkrótce rozpocznie przygotowania – ujawnił szwajcarski magazyn Business24.ch

- Myślę bardzo poważnie o starcie w przyszłorocznym Dakarze – potwierdza biznesmen. Na razie nie wiadomo w jakiej kategorii wystartuje Team Szustkowskiego: czy będzie to pojazd wagi lekkiej (Ford Raptor) czy ciężkiej (ciężarówka). R-Six Team wkrótce odbędzie obóz treningowy na pustyni w Maroku albo w Emiratach.

R-Six team – to zjawisko wyjątkowe na sportowej mapie Polski i świata. _Zespół, wspierany przez Roberta Szustkowskiego, od wielu lat rywalizuje w rajdach terenowych oraz regatach jachtów wielokadłubowych – _informuje Business24.ch

Szwajcarski magazyn wspomina również o charytatywnym elemencie wielu rajdów afrykańskich Szustkowskiego - współpracy z Caritas Polska podczas zawodów w Afryce i Ameryce i akcji przekazywania sprzętu medycznego i komputerowego lokalnym instytucjom.

R-Six team ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć. Dwukrotnie ukończył rajd Dakar - w latach 2010 na Mitsubishi Pajero i w 2012 na ciężarówce Unimog. Jednak największym sukcesem rajdowym Roberta Szustkowskiego jest zwycięstwo w klasie T2 w ubiegłorocznym rajdzie Africa Eco Race – w opinii ekspertów rajd na miarę Dakaru.

Tajną bronią zespołu R-Six team jest znany, polski rajdowiec Jarek Kazberuk. Człowiek legenda. Podróżnik, rajdowiec, doświadczony nawigator, żeglarz i wieloletni towarzysz Roberta Szustkowskiego. Ważnymi postaciami zespołu są również Robert Jan Szustkowski, czyli syn Roberta znany jako Robin, który może pochwalić się trzecim miejscem w Pucharze Świata FIA w kategorii T2 w parze z Jarkiem Kazberukiem w 2016 roku oraz Albert Gryszczuk - kierowca, inżynier i mechanik, odpowiedzialny za budowę i utrzymanie samochodów i rozwój techniczny. To on zaprojektował i stworzył polski terenowy samochód elektryczny Sokół 4x4 zbudowany na bazie Land Rovera Defender. Samochód przeszedł już udane testy, a pierwsze starty przewidziane są w perspektywie kliku lat.

Za: https://business24.ch/2019/10/15/finanzier-robert-szustkowski-wird-r-six-team-2020-bei-rallye-dakar-unterstuetzen/

Dodaj ogłoszenie