Polska Miedź dba o zdrowie mieszkańców. KGHM zachęca najmłodszych i seniorów do aktywności

Materiał partnera zewnętrznego KGHM Polska Miedź S.A.
Jesień to nie powód, by spocząć na laurach i porzucić aktywność na świeżym powietrzu na rzecz ciepłej kanapy. Aktywnym można być przez cały rok. Niezależnie czy wybierzemy sporty halowe, aktywność na łonie natury czy pływanie, na pewno odbije się to pozytywnie na naszym zdrowiu. Amatorom zdrowego stylu życia naprzeciw wychodzi jak zawsze KGHM, uruchamiając kolejną edycję programu Eko- Zdrowie.

Jednym z priorytetów programu jest promocja profilaktyki zdrowotnej i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców zagłębia miedziowego. W ramach działań prozdrowotnych KGHM zachęca mieszkańców regionu do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych i badaniach medycznych. Dotychczas mieszkańcy zagłębia miedziowego mogli korzystać z takich aktywności jak: zajęcia nordic walking, lekcje nauki pływania dla dzieci, zajęcia fitness dla osób z nadwagą, czy zajęcia z wykorzystaniem specjalnych hamaków dla seniorów.

Teraz rusza kolejna edycja programu. Każdy z nas wie, jak ważny jest sport w życiu człowieka. Ruch pozwala zyskać sprawność, poprawić wydolność organizmu i na dłużej zatrzymuje go w dobrej formie. Dlatego warto ćwiczyć już od najmłodszych lat. A w wieku średnim nie warto z tych przyzwyczajeń rezygnować.

KGHM zachęca dzieci i seniorów do aktywności

Najmłodszych KGHM zaprasza na naukę pływania. W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Najmłodsze maluchy najpierw przyzwyczajają się do wody, wykonują proste ćwiczenia i bawią się na basenie. Starsze dzieci, w zależności od ich poziomu zaawansowania, poznają podstawowe style pływania, uczą się prawidłowo oddychać i zachowywać pod wodą.

Polska Miedź myśli również o osobach starszych, seniorach. To właśnie oni mogą uczestniczyć w zajęciach nordic walking. Na zajęciach uczestnicy uczą się technik marszu z kijami spod okiem doświadczonych instruktorów. Każdy chętny może również wziąć udział w prozdrowotnych wykładach.

Dodaj ogłoszenie