1/8
Lech Poznań wybiera się w środę na Cypr, by awansować do IV...

Polska - Cypr w europejskich pucharach. Jakie szanse ma Lech?

Lech Poznań wybiera się w środę na Cypr, by awansować do IV rundy kwalifikacji do Ligi Europy i obronić honor polskich klubów w starciach z Cypryjczykami. Ostatnie dwumecze to bowiem porażki, które bardzo bolały kibiców m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa i Jagiellonii. Jak wygląda historyczny bilans przed meczem Apollon Limassol - Lech Poznań? Sprawdźcie!

2/8
Pierwsze spotkanie między polskim i cypryjskim zespołem...

Udany debiut

Pierwsze spotkanie między polskim i cypryjskim zespołem zanotowaliśmy w sezonie 1978/79. Śląsk Wrocław grał w Pucharze UEFA i w dwumeczu z dużym spokojem pokonał Pezoporikos Larnakę (5:1, 2:2).

3/8
Omonia Nikozja dziś wydaje się być katem polskich drużyn w...

Jeszcze nie tak straszna Omonia

Omonia Nikozja dziś wydaje się być katem polskich drużyn w pucharach. Były jednak czasy, kiedy mistrz Polski rozprawiał się z mistrzem Cypru na przystawkę. Wisła pokonała Omonię 7:4 w dwueczu w sezonie 2003/2004. Biała Gwiazda odpadła w następnej rundzie z Anderlechtem.

4/8
Osiem lat później Wiślacy znów wybrali się na Cypr, ale ich...

Cypryjskie piekło

Osiem lat później Wiślacy znów wybrali się na Cypr, ale ich rywalem był APOEL Nikozja. Podopieczni trenera Roberta Maaskanta mieli jednobramkową zaliczkę przed rewanżem. Po pół godzinie Cypryjczycy wyrównali, po zmianie stron było już 2:0. Nadzieje na pierwszy od 15 lat awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów dał Cezary Wilk w 71. minucie. Marzeń polskich zawodników pozbawił gol Ailtona na trzy minuty przed końcem spotkania.