Polscy rugbiści przegrali ze Szwajcarią

Tomasz Biliński

Polska zakończyła rozgrywki Rugby Europe Trophy na czwartym miejscu w swojej grupie.

Polska zakończyła rozgrywki Rugby Europe Trophy na czwartym miejscu w swojej grupie. ©lukasz kasprzak/express ilustrowany/polska press

Reprezentacja Polski porażką zakończyła sezon Rugby Europe Trophy. W Warszawie na stadionie Polonii przegrała ze Szwajcarią 12:22. Rozgrywki zakończyła na czwartym miejscu.

Starcie Polski ze Szwajcarią kończyło grupową rywalizację. Przed nim Biało-Czerwoni zajmowali trzecie miejsce, rywal czwarte. Gdyby wygrali, skończyliby zawody na drugim miejscu. Tak wysoko Polacy nie byli od lat. Jednak nie skończyło się tak dobrze. Spadli na czwartą pozycję.

Dodajmy, że stawką spotkania nie był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Baraż o to już wcześniej zapewniła sobie reprezentacja Portugalii, która wygrała rywalizację. Co najwyżej reprezentacja Polski awansowałaby w rankingu światowym do pierwszej trzydziestki (obecnie zajmują 30. miejsce na 103 sklasyfikowane drużyny).

Taki zresztą był plan, ale goście wyprowadzili dwa zabójcze ciosy w pierwszej połowie. A właściwie to Polacy pozwolili im je zadać. Już w drugiej minucie przez własny błąd stracili piłkę. Szwajcarzy zdobyli przyłożenie, a po chwili wykorzystali kopnięcie i prowadzili 7:0.

Podobna sytuacja miała miejsce tuż przed przerwą. Przez kolejną dekoncentrację zespół Blikkiesa Groenewalda przegrywała 0:14.

Na początku drugiej połowy zdobyli trzecie przełożenie. Dopiero po nim Polacy zaczęli odrabiać straty. Niespełna minutę przed końcem doprowadzili do wyniku 12:19, ale nie poprawili go kopnięciem z podwyższenia. Był jeszcze cień szansy na doprowadzenie do remisu, ale gospodarze przed niedokładne podanie stracili piłkę i jeszcze trzy punkty.

Polska - Szwajcaria 12:22 (0:14)