Polityk interweniuje w sprawie Ziętary

  Polityk interweniuje w sprawie Ziętary

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mimo pominięcia istotnych wątków i niejasnych powiązań policjantów z uprowadzeniem Jarosława Ziętary, poznańskie organy ścigania nie zamierzają nic robić. Po naszej publikacji europoseł Filip Kaczmarek (Platforma Obywatelska) zdecydował się interweniować w sprawie zaginionego dziennikarza u wicepremiera Grzegorza Schetyny.
  Przed tygodniem informowaliśmy, że mężczyzna wskazany przez świadków jako morderca J. Ziętary był powiązany z biznesmenem sponsorującym policję, który utrzymywał bliskie kontakty z ówczesnym komendantem wojewódzkim. W trakcie śledztwa zlekceważono także wątek udziału policjantów w porwaniu oraz tuszowaniu okoliczności sprawy.

  Prokuratura nie zamierza jednak podejmować śledztwa. - Nie ustalono żadnych istotnych okoliczności skutkujących podjęciem postępowania w sprawie uprowadzenia Jarosława Ziętary - stwierdziła wczoraj Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
  Jej zdaniem nie ma żadnych podstaw do tego, by sprawę przekazać do prowadzenia innej jednostce. Wymijające odpowiedzi w sprawie wyjaśnienia losu dziennikarza otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji. Policję interesowało bardziej pochodzenie informacji zawartych w naszej publikacji sprzed tygodnia.

  Sprawa poruszyła natomiast Filipa Kaczmarka. - Znałem redaktora J. Ziętarę. Był dziennikarzem, który w swej pracy bezkompromisowo poszukiwał prawdy. Byłby zapewne dumny, że służby państwowe są równie konsekwentne w dążeniu do wyjaśnienia prawdy o jego własnych losach - napisał poznański eurodeputowany w liście do wicepremiera, a zarazem szefa MSWiA.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo