Politechnika Łódzka z Grupą Pietrucha. Umowa uczelni z liderem obsługi sektora inżynierii lądowej i wodnej. Praktyki dla studentów PŁ

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W rektoracie PŁ umowę parafowali: rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak oraz Jerzy Pietrucha, prezes Zarządu i dyrektor generalny Grupy Pietrucha.
W rektoracie PŁ umowę parafowali: rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak oraz Jerzy Pietrucha, prezes Zarządu i dyrektor generalny Grupy Pietrucha. Grupa Pietrucha
Politechnika Łódzka podpisała umowę o współpracy z Grupą Pietrucha, czyli z przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w obsłudze sektora inżynierii lądowej i wodnej. Porozumienie przewiduje m.in. organizację przez firmę praktyk dla studentów PŁ.

Grupa Pietrucha to firma rodzinna z 57-letnią tradycją, która wyrosła na jednego z liderów w swojej branży. Dostarcza swoje produkty i usługi nie tylko do państw naszego kontynentu, ale także do Azji Południowo-Wschodniej czy Australii. Np. w Korei Południowej Grupa Pietrucha zabezpieczała wały przeciwpowodziowe, w Indonezji - koryto rzeki.

Podpisane w ostatni wtorek (22 maja) porozumienie formalizuje prowadzoną już od kilku lat współpracę między PŁ a firmą. W dniu zawarcia umowy prezes Jerzy Pietrucha zwrócił się do studentów, aby korzystali z 10 miejsc na praktykach, dostępnych dla przyszłych chemików. Na współpracy korzystają także wydziały: Mechaniczny oraz Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

- Na naszych wzajemnych kontaktach, w dużym stopniu skorzystają studenci PŁ. Najlepsi z nich będą mogli odbyć staże w firmie, której produkty trafiają na rynki całego świata. Uczelnia podejmie się też organizowania dedykowanych kierunków kształcenia studentów oraz doktorantów, odpowiadających potrzebom Partnerów Grupy Pietrucha –wyjaśnił rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak.

Dlaczego Grupa Pietrucha współpracuje z PŁ?

- Innowacyjność jest dziś głównym motorem napędowym gospodarki, dlatego chętnie podejmujemy współpracę z ośrodkami akademickimi i badawczymi - wyjaśniał Jerzy Pietrucha.
Zakres planowanej współpracy obejmuje: mechatronikę, mechanikę i budowę maszyn, elektronikę i telekomunikację, inżynierię produkcji, inżynierię materiałową, geotechnikę i budownictwo.

W marcu PŁ podpisała podobną umowę z firmą BSH: obie strony rozważają stworzenie unikalnych programów studiów dualnych dla przyszłych mechatroników oraz ekspertów od zarządzania.

Politechnika Łódzka podpisała umowę z firmą BSH. Rozszerzenie współpracy i korzyści dla studentów

Pierwsze w Polsce studia poświęcone rewitalizacji - podpisanie umowy między PŁ i UŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
a teraz przejęli interes. czyli nic nowego nieprawdopodobnie solidarnej, sprawiedliwej, prawej, konstytucyjnej Polsce, gdzie każdy na odpowiednim stanowisku i wiedzy o prywatyzacji mógł za złotówkę przejąć co mu odpowiadało. A DURNY SUWEREN JAK HAROWAŁ TAK HARUJE TYLE ŻE DZIŚ NIE FUNDUJE SOBIE TYLKO PRYWACIE. A PONIEWAŻ WYBRANEJ PRYWATY JEST O WIELE MNIEJ NIŻ SUWERENA TO NA GŁÓWKĘ WYPADA PO KILKA MILIARDÓW. RAJ NIE Z TEJ ANI RAJSKIEJ ZIEMI. TAKĄ SOBIE POLSKĘ WYMARZYŁ SUWEREN POTWORNIE GNĘBIONY W PRL.
Wróć na i.pl Portal i.pl