Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Policyjne kary dla uczestników Strajku Przedsiębiorców w Katowicach. Protestowali przeciwko tarczy antykryzysowej

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W centrum Katowic odbył się strajk przedsiębiorców. Policja karała jego uczestników za złamanie zasad. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEFot. Tyski Kanał Informacyjny Tyski Kanał Informacyjny
Strajk Przedsiębiorców przeciwko tarczy antykryzysowej odbył się w sobotę 25 kwietnia w Katowicach. Do centrum Katowic przyjechało około 350 osób. Licznie obecna na miejscu policja interweniowała, karząc uczestników demontracji za łamanie zasad obowiązujących podczas pandemii koronawirusa.

Policja karała uczestników Strajku Przedsiębiorców

W sobotę 25 kwietnia w Katowicach odbył się Strajk Przedsiębiorców. Protest odbył się pod hasłem "Nie dla tarczy antykryzysowej". Jednak strajk przebiegał inaczej niż zwykle, ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Protestujący przyjechali do Katowic samochodami, by w nich dać wyrazić swoje niezadowolenie.

Uczestnicy spotkali się w samo południe na parkingu w Strefie Kultury, następnie kolumną kilkuset aut przejechali przez centrum Katowic. Protest rozpoczął się godz. 12 i potrwał do ok. 14.10.

Strajk Przedsiębiorców w Katowicach. Protest przeciw niekomp...

Za co karano protestujących?

W centrum Katowic działało dużo zastępów policji. Stróże prawa zabezpieczali strajk. Niestety nie obyło się bez karania jego uczestników.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

- Reagowaliśmy na łamanie przepisów. Niektórzy z biorących udział w proteście wychodzili z pojazdów i nie zakrywali twarzy. Wiele osób nie zachowywało pomiędzy sobą także bezpiecznej odległości - mówi nam mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Z informacji policji wynika, że w proteście wzięło udział około 350 osób, które przyjechały 130 samochodami.

Nie wiemy jeszcze ilu uczestników strajku zostało ukaranych, gdyż jest za wcześnie na te dane - prawdopodobnie dowiemy się dopiero w poniedziałek. Jak mówi oficer prasowa, nie wszyscy z uczestników strajku przestrzegali też przepisów na drodze.

- Policjanci karali protestujących również za nie przestrzeganie przepisów drogowych np. kierowcy nie reagowali na sygnalizację świetlną - mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Obejrzyj dokładnie

Dlaczego odbył się Strajk Przedsiębiorców?

- Protestujemy przeciwko: bezradności i niekompetencji polityków; pozostawieniu faktycznie przedsiębiorców samym sobie; braku realnych i życiowych planów wyjścia gospodarki z zapaści; nakładania na przedsiębiorców nakazów których nie są w stanie sprostać - wyliczali organizatorzy strajku na profilu wydarzenia na Facebooku.

Czytaj także

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

j
jus
26 kwietnia, 07:48, Jw:

Włosi i Hiszpanie byli liberalni wobec wirusa. Skończyło się tysiącami zmarłych.

Oczywiście. Na byle pierdołę. Nagle przestali umierać z powodów innych niż koronawirus. Każda śmierć szła na poczet straszydła w koronie...

j
jus

Koronawirus całkowicie zmienił świadomość klasową przedsiębiorców wyznających liberalizm! Krzyczeli precz z socjalizmem, rozdawnictwem i interwencjonizmem państwa! Teraz krzyczą "Niech państwo da kasę, bo umrzemy"...

J
Jw

Włosi i Hiszpanie byli liberalni wobec wirusa. Skończyło się tysiącami zmarłych.

G
Gość

No proszę...

"Niestety nie obyło się bez karania uczestników" - jakże przyjazny i wyrozumiały ton wobec łamiących zasadę utrzymywania dystansu.

Nie to co wobec delegacji składającej wiązanki w rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Żeby nie było - jestem przeciwnikiem karania ludzi za takie wykroczenia.

Podobnie jak jestem przeciwnikiem politykierskiej hipokryzji niektórych "dziennikarzy".

Dodaj ogłoszenie