Policja zatrzymała Andrzeja P., byłego dyrektora sportowego...

  Policja zatrzymała Andrzeja P., byłego dyrektora sportowego PZKol i trenera kobiecej kadry narodowej

  red/bill

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Policja zatrzymała Andrzeja P., byłego dyrektora sportowego PZKol i trenera kobiecej kadry narodowej

  ©Andrzej Banas / Polska Press

  Policja zatrzymała Andrzeja P., który do niedawna był dyrektorem sportowym Polskiego Związku Kolarskiego, a wcześniej był trenerem kobiecej kadry narodowej w kolarstwie górskim. Aresztowanie ma mieć związek ze śledztwem prokuratury regionalnej w Warszawie w sprawie m.in. molestowania zawodniczek.
  Policja zatrzymała Andrzeja P., byłego dyrektora sportowego PZKol i trenera kobiecej kadry narodowej

  ©Andrzej Banas / Polska Press

  "Dziś w godzinach rannych, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie funkcjonariusze Policji z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali byłego trenera żeńskiej kadry narodowej kolarstwa górskiego, który był także Dyrektorem Sportowym w Polskim Związku Kolarskim" - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

  Zatrzymanie byłego trenera kadry kobiet w kolarstwie górskim nastąpiło w ramach śledztwa prowadzonego w Wydziale I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie o sygn.
  akt RP I Ds. 64.2017 z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji. Wszczęto je w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia ciążących obowiązków w latach 2010-2017 w Pruszkowie, przez osoby obowiązane na podstawie przepisu ustawy do zajmowania się sprawami majątkowymi Polskiego Związku Kolarskiego oraz wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu Polskiego Związku Kolarskiego.

  P. został przewieziony do prokuratury, gdzie zostaną wykonane z jego udziałem czynności procesowe. Afera wybuchła w listopadzie 2017 r., po tym, jak wiceprezes PZKol, Piotr Kosmala, w rozmowie z serwisem "WP SportoweFakty" powiedział, że ważna osoba w środowisku kolarskim miała uprawiać seks z zawodniczkami, także nieletnimi i zastraszać je. Ponadto miała się dopuścić nadużyć finansowych. W kolejnych dniach minister sportu Witold Bańka wezwał cały zarząd PZKol do natychmiastowej dymisji.

  Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania wobec Andrzej P. środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym lub skieruje do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

  Czesław Lang: Jestem szczęśliwy, że ministerstwo sportu nie opuściło kolarzy

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo