PolAndRock Festiwal 2019. Znamy kolejnych wykonawców! Na...

  PolAndRock Festiwal 2019. Znamy kolejnych wykonawców! Na festiwalu wystąpią Gogol Bordello, Carrantuohill i Moskwa

  Jakub Pikulik

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy zagrają na PolAndRock Festiwalu 2019.
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jakub Pikulik

  Jurek Owsiak ogłosił trzech kolejnych wykonawców PolAndRock Fstiwalu 2019. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Kostrzynie nad Odrą wystąpią: Gogol Bordello, Carrantuohill i Moskwa.
  Jurek Owsiak ogłosił wykonawców PolAndRock Festiwalu 2019 w czasie swojej audycji na antenie Antyradia. Wiemy, że 1 sierpnia na Dużej Scenie zagra Gogol Bordello, na Małej – Carrantuohill z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Krzesimira Dębskiego, natomiast drugiego dnia festiwalu na Małej Scenie zobaczymy Moskwę.

  Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2019 (Przystanku Woodstock 2019) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2019): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje
  Gogol Bordello zagra na Dużej Scenie PolAndRock Festiwalu 2019.
  Gogol Bordello zagra na Dużej Scenie PolAndRock Festiwalu 2019. materiały organizatorów

  Gogol Bordello na Duże Scenie PolAndRock Festiwalu 2019


  Buntowniczy punk, cygańskie umiłowanie wolności i kozacka fantazja – to kwintesencja tej żywiołowej kapeli z Nowego Jorku. Wielonarodowa formacja będzie świętować swoje dwudziestolecie wraz z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

  Gogol Bordello to twórcy cygańskiego punka – czyli wybuchowej i rewolucyjnej mieszanki wschodnioeuropejskich dźwięków zainspirowanych folklorem Ukrainy i Rosji, muzyki yiddish tworzonej przez lokalną społeczność żydowską, oraz punkowych riffów gitarowych z rozbujanymi brzmieniami rodem z Ameryki Łacińskiej. W ich muzyce często pojawiają się skrzypce, akordeon, czy saksofon, które w połączeniu z punkowymi akcentami dają niepowtarzalny efekt. Celem kapeli jest przemycenie wschodnioeuropejskiej, cygańskiej muzyki na zachód i zaszczepienie w wielbicielach punka miłości do folkowych, lirycznych brzmień.

  Kapela powstała w najbardziej kosmopolitycznym mieście na świecie – w 1999 roku nowojorska scena undergroundowa po raz pierwszy usłyszała cygański punk. „Voil-La Intruder”, debiutancki album Gogol Bordello, to pierwszy z siedmiu krążków nagranych przez kapelę.

  Ostatnie wydawnictwo zespołu to płyta „Seekers and Finders” z 2017 roku. Piosenki, które składają się na najnowszy album powstały w drodze, bo ten złożony z emigrantów zespół nigdy nie mógł sobie nigdzie na długo zagrzać miejsca. Podróżowanie członkowie kapeli mają we krwi i najlepiej czują się w trasie, dzieląc się swoją energią podczas żywiołowych, teatralnych występów. Koncertowali już u boku kapel takich jak Flogging Molly czy Cake i wystąpili na festiwalach takich jak Coachella, Sziget, Lowlands, Rock am Ring, czy Exit.

  Zespół pojawi się na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival w czwartek, 1 sierpnia, o godzinie 19:40.

  Chcesz wiedzieć kto zagra na PolAndRock Festival 2019 (Przystanek Woodstock 2019)? PolAndRock Festiwal 2019 (Woodstock) zespoły, koncerty kto zagra
  Zespół Carrantuohill, świetnie znany bywalcom Najpiękniejszego Festiwalu Świata, powraca ze specjalnym projektem z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej
  Zespół Carrantuohill, świetnie znany bywalcom Najpiękniejszego Festiwalu Świata, powraca ze specjalnym projektem z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą samego Krzesimira Dębskiego materiały organizatorów

  Carrantuohill znowu na PolAndRock Festiwalu 2019


  Zespół Carrantuohill, świetnie znany bywalcom Najpiękniejszego Festiwalu Świata, powraca ze specjalnym projektem z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą samego Krzesimira Dębskiego.

  Takiego projektu Pol’and’Rock jeszcze nie widział! Carrantuohill, który od wielu lat rozsławia w naszym kraju muzykę irlandzką, tym razem łączy siły z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Krzesimira Dębskiego. Efektem tej współpracy będzie niezwykła mieszanka: irlandzkiego folku opracowanego przez Krzesimira Dębskiego pod orkiestrę symfoniczną oraz znanych kompozycji filmowych Maestro Dębskiego, które w folkowym wydaniu zaprezentuje Carrantuohill.

  Zespół Carrantuohill powstał w 1987 roku i od tego momentu dał ponad 3000 koncertów na całym świecie, z czego wiele na Przystanku Woodstock, jako współtwórca sceny folkowej festiwalu. Formacja ma na koncie 18 wydawnictw muzycznych i Fryderyka za Album Roku „Inis”.

  Krzesimir Dębski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów i twórców muzyki filmowej. Odpowiada za kompozycje do takich filmów, jak „Kingsajz”, Deja vu”, „Ogniem i mieczem” czy „Stara Baśń”.

  Koncert odbędzie się na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival 1 sierpnia o godzinie 21:40.
  Moskwa wystąpi na Małej Scenie PolAndRock Festiwalu 2019
  Moskwa wystąpi na Małej Scenie PolAndRock Festiwalu 2019 materiały organizatorów

  Moskwa na Małe Scenie PolAndRock Festiwalu 2019


  Pol’and’Rock Festival to miejsce dla legend, dlatego w jego line-upie nie zabraknie miejsca dla Moskwy, jednego z najważniejszych polskich zespołów punkrockowych, który w tym roku wydał płytę „XXI wiek”.

  Historia zespołu Moskwa sięga 1983 roku. Grupa utworzona przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę zadebiutowała w miejscu wręcz idealnym dla twórców punkrocka, na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, zostając zresztą jednym z laureatów tego wydarzenia, co dało początek kolejnym sukcesom.

  Formacja ma na koncie 7 albumów. W 2019 roku, po dłuższej przerwie, Moskwa wydała płytę „XXI wiek” (Zima Records), z którą powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Zespół występuje w składzie: Pawel Gumola (wokal, gitara), Kamil Rogiński (bas), Radek Jarzyna (perkusja).

  Moskwa zagra na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata 2 sierpnia, godz. 18:40.

  Zobacz też wideo: Kostrzyn nad Odrą. Spotkanie Jurka Owsiaka i przedstawicieli fundacji WOŚP z władzami miasta. Przygotowania do festiwalu ruszają pełną parą


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo