Pol'and'Rock Festival 2019 [ZDJĘCIA] [WIDEO] Kąpiele błotne, koncerty, ASP i świetna zabawa! PROGRAM MAPA

Monika Juś
Monika Juś

Wideo

Zobacz galerię (23 zdjęcia)
Wystartował Pol'and'Rock 2019! Kostrzyn nad Odrą, gdzie po raz kolejny odbywa się Najpiękniejszy Festiwal Świata, po raz kolejny został opanowany przez festiwalowiczów z całej Polski. Pol'and'Rock 2019 można oglądać także na żyw w internecie. Zobaczcie transmisję live z z koncertów na dużej i małej scenie oraz ASP. Co będzie się działo w tym roku? Kto zagra? Kogo będzie można spotkać na Akademii Sztuk Przepięknych? Jaka będzie pogoda i jak dojechać na festiwal? Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje o festiwalu Pol'and'Rock 2019.

Pol'and'Rock, a do niedawna jeszcze Festiwal Woodstock, to doroczne wydarzenie muzyczne organizowane przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza finansowana jest z datków oraz pieniędzy uzyskanych od sponsorów.

Czytaj także

WOODSTOCK 2019: Najpiękniejsze pary na Pol'and'Rock Festival...

Na festiwalu Pol'and'Rock co roku występuje kilkadziesiąt zespołów z całego świata, a koncerty przyciągają festiwalowiczów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Bezpieczeństwa na festiwalu pilnuje policja i Pokojowy Patrol - grupa przeszkolonych wolontariuszy związanych z WOŚP i wspomaganych przez zawodowych ochroniarzy z Niebieskiego Patrolu.Oprócz występów muzycznych organizowane są także dodatkowe wydarzenia, spośród których największą popularnością cieszy się Akademia Sztuk Przepięknych, czyli spotkania i warsztaty ze znanymi muzykami, pisarzami, dziennikarzami i innymi postaciami życia publicznego.

WOODSTOCK 2019: Galeria. Najpiękniejsze dziewczyny na Pol'an...

PolAndRock Festival 2019. Dziewczyny z festiwalu: to one czę...

Pol'and'Rock 2019. Szalone kąpiele błotne

Pol'and'Rock słynie również z kąpieli w błocie. Pierwsze tegoroczne szaleństwa w błocie już za nami. Festiwalowicze, którzy od poniedziałku gromadzą się na polu namiotowym, w poniedziałek zainaugurowali sezon na kąpiele w kałużach. Oficjalne kąpiele błotne przy tzw. "grzybku" wystartowały jednak dopiero w czwartek - wraz z rozpoczęciem imprezy.

Szalone kąpiele w błocie na Pol'and'Rock Festiwalu 2019

Pol'and"Rock festival 2019. Błotne kąpiele w Kostrzynie rozp...

Pol'and'Rock Festiwal 2019. Pierwsza ulewa i kąpiele w błoci...

Pol'and'Rock 2019 LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO

Co z tymi, którzy w tym roku nie mogą wybrać się na Pol'and'Rock? Kamery online śledzą wszystko, co dzieje się na festiwalu. Na żywo będziecie mogli oglądać Koncerty z Dużej i Małej Sceny, spotkania na ASP, a także po raz pierwszy w historii - STUDIO FESTIWALOWE Pol'and'Rock Festival.

Pol'and'Rock 2019 | TRANSMISJA LIVE Z DUŻEJ SCENY

Pol'and'Rock 2019 | TRANSMISJA LIVE Z MAŁEJ SCENY

Transmisje na żywo będą udostępniane również na stronie wydarzenia "Będę oglądał 25. Pol'and'Rock Festival na żywo w internecie!" na facebooku.

Pol'and'Rock 2019: BILETY

Z założenia festiwal ma być podziękowaniem dla wolontariuszy, którzy brali udział w zbiórce pieniędzy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego powodu wstęp na wszystkie wydarzenia Pol'and'Rock jest darmowy.

Pol'and'Rock 2019: PROGRAM

Przed nami cztery dni wypełnione koncertami, inspirującymi spotkaniami, warsztatami i innymi festiwalowymi wydarzeniami. Pol'and'Rock, jak co roku, będzie wielkim świętem muzyki - poza zwykłymi koncertami na uczestników czeka kilka wyjątkowych, jubileuszowych występów wielkich gwiazd sceny muzycznej. Poniżej pełny harmonogram imprezy.

Pol'and'Rock 2019: DATA
Festiwal Pol'and'Rock startuje w środę 31 lipca o godz. 9.00. Pierwsze koncerty rozpoczną się już o 16.00 na scenie Viva Kultura i w dużym namiocie ASP. Na występy na dużej scenie trzeba będzie poczekać do czwartku. Impreza potrwa do soboty 3 sierpnia, kiedy będzie można wysłuchać ostatnich występów. Uczestnicy opuszczą teren festiwalu w niedzielę 4 sierpnia.

https://www.instagram.com/p/B0bZrFpi44p

Pol'and'Rock 2019: line up
Jak co roku, wśród gości Pol'and'Rock znalazło się wiele polskich i zagranicznych gwiazd, takich jak Kult, Renata Przemyk, Acid Drinkers, Moskwa, Skunk Anans. Kto jeszcze zagra na Pol'and'Rock?

Pol'and'Rock 2019: Kto zagra?
Koncerty będą odbywać się na pięciu scenach festiwalu:

 • DUŻA SCENA
 • MAŁA SCENA
 • SCENA VIVA KULTURA
 • ASP DUŻY NAMIOT
 • SCENA LECHA

gazetalubuska.pl

Poniżej pełny program koncertów na wszystkich scenach festiwalu Pol'and'Rock:

ŚRODA

SCENA VIVA KULTURA: Offensywa, Natura, Conga Line, Zimna Wojna, Skampararas, Karcer, Gaga / Zielone Żabki
ASP DUŻY NAMIOT: Jazz Band Młynarski - Masecki, Atom String Quartet, Mitch&Mitch

CZWARTEK

DUŻA SCENA: Ziggy Marley, Black Stone Cherry, The Adicts, Gogol Bordello, Happysad, Avatar, Crossfaith, Parkway Drive
MAŁA SCENA: Bruklin, BaiKa, Pablopavo i Ludziki, Cyrk Deriglasoff, Carrantuohill & Orkiestra Krzesimira Dębskiego, Daria Zawiałow, The Casualties
SCENA VIVA KULTURA: 33 Trzysta, Skøv, Uliczny Opryszek, Raggabarabanda, ShataQS, Transgresja, Plan
ASP DUŻY NAMIOT: Renata Przemyk, Tulia, Maciej Maleńczuk
SCENA LECHA: Ornette, Moyra, Vane

Pol'and'Rock Festiwal 2019 - dzień pierwszy. Na ten moment c...

PIĄTEK

DUŻA SCENA: Ornette, Hunter, Krzysztof Zalewski, Testament, Lordi, Prophets of Rage, Acid Drinkers, Perturbator
MAŁA SCENA: Proximity, Tulia, Moskwa, Sidney Polak, Horskh, Bokka, Kwiat Jabłoni
SCENA VIVA KULTURA: Nikt, Headless Frog, Cronica, Etna Kontrabande, Darmozjady, Leniwiec, Golden Life, Nullizmatyka, Dr Misio, Zmaza, Moskwa
ASP DUŻY NAMIOT: Karolina Czarnecka, Agata Karczewska, Kraków Street Band
SCENA LECHA: Hurrockaine, Sunsmoke, Mad Days

Pol'and'Rock Festiwal 2019 - dzień drugi. Tak mija czas na f...

SOBOTA

DUŻA SCENA: Dub FX, Hurrockaine, Decapitated, Łydka Grubasa, Agnieszka Chylińska, Skunk Anansie, Kult, Crystal Fighters, Zakończenie Festiwalu | Piotr Bukartyk
MAŁA SCENA: Łukasz Drapała & Chevy, Majka Jeżowska Band, Witek Muzyk Ulicy, Przybył, Ralph Kaminski, Gooral
SCENA VIVA KULTURA: Human Rights, The Unrest, De Łindows,
SCENA LECHA: Ola Wielgomas, Gentuza, Zagi, Terrific Sunday

Pol'and'Rock Festiwal 2019. Ostatni dzień festiwalu. Zobacz ...

Pol’and’Rock Festiwal 2019. Na łące w Kostrzynie rośnie morz...

Pol'and'Rock to jednak znacznie więcej niż tylko koncerty. Co jeszcze będzie się działo na festiwalu?

Pol'and'Rock 2019: ASP
Jednym z najsłynniejszych wydarzeń Pol'and'Rock jest ASP, czyli Akademia sztuk Przepięknych, gdzie organizowane są spotkania i warsztaty. W tym roku ich gośćmi będą:

 • Duży namiot ASP: Janusz Kondratiuk, Bożena Stachura, Skiba, o. Ludwik Wiśniewski, Jurek Owsiak, Adam Bodnar, Wojciech Pszoniak, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Igor Tuleya, Justyna Kopińska, Kasia Nosowska, Sama Przez Świat, Czas na Wywczas, Love Krowe, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Smarzowski, Olga Tokarczuk
 • Namiot warsztatowy: Adam Bodnar, Matek Safjan, Kwiat Jabłoni, Franek Sterczewski, Tomasz Kozłowski, Bogusław Stanisławski, Igor Tuleya, Marta Frej, Przemysław Staroń, prof. Ewa Łętowska,
 • Namiot KręciołaTV: Piotr Bukartyk, Szymon Chwalisz, Szymon Hołownia i Otwarte Klatki, Orestes Kowalski i Otwarte Klatki

Poza koncertami i ASP na uczestników czekają również m.in. Strefa Lubuskiego, Siemashop, Strefa Lecha, Play i mBank.

Pol'and'Rock 2019: MAPA

Festiwal odbędzie się, jak w poprzednich latach w Kostrzynie nad Odrą, w województwie Lubuskim. Jak dojechać na Pol'and'Rock?

Pol'and'Rock 2019: Pociągi i samochody
Większość uczestników na festiwal dojeżdża samochodami. Przydatna dla nich może okazać się aplikacja Pol'and'Rock, w której znaleźć można mapę dojazdu i wolne miejsce parkingowe. Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i AppStore.

Duża grupa uczestników decyduje się też na podróż pociągiem, co - jak zachęcają organizatorzy - samo w sobie jest już wyjątkowym przeżyciem. Dla mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego zostały uruchomione specjalne pociągi, które dowiozą uczestników prosto do Kostrzyna nad Odrą. Specjalny pociąg dojedzie na Pol'and'Rock również z Berlina.

Pol'and'Rock Festival 2019. Dodatkowe połączenia kolejowe Pr...

Pol'and'Rock 2019: POGODA

Jaką pogodę przewidują synoptycy na cztery dni festiwalu Pol'and'Rock? Według prognoz IMGW dla województwa lubuskiego należy przygotować się na przelotne opady, a nawet burze z gradem. Temperatura powietrza nie powinna przekraczać 26 stopni. Poniżej szczegółowa prognoza.

1.08 - 2.08 (czwartek-piątek)
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22°C na północy do 25°C na południu regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo przelotne opady deszczu i burze, głównie na południowym zachodzie regionu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, zmienny.

2.08 - 3.08 (piątek - sobota)
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, głównie północno-wschodni.

Prognoza pogody na Pol'and'Rock Festiwal. Czwartek 1.08

Pol'and'Rock 2019: co zabrać?
Co zabrać ze sobą na festiwal Pol'and'Rock? Zdecydowanie należy wziąć pod uwagę prognozy i zabrać zarówno coś przeciwdeszczowego, jak i ubranie odpowiednie na cieplejszą pogodę, ponieważ przez wszystkie cztery dni festiwalu temperatura ma utrzymywać się na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza.

Organizatorzy proponują, by zabrać ze sobą tylko rzeczy najpotrzebniejsze. Na pewno przydadzą się:

 • namiot, karimata, śpiwór
 • plecak
 • nakrycie głowy, krem z filtrem, okulary przciwsłoneczne
 • kurtka przeciwdeszczowa i nieprzemakalne buty
 • ręcznik, pasta do zębów, szczoteczka, żel pod prysznic, szampon, klapki
 • leki przeciwbólowe, plastry, preparat na komary

Już po raz kolejny organizowana będzie akcja Zaraz Będzie Czysto, czyli wspólne sprzątanie terenu festiwalu. Ci, którzy chcą się do niej przyłączyć, powinni zabrać ze sobą na festiwal: worki na śmieci, wielorazowe sztućce, butelkę lub bidon na wodę i materiałową torbę na zakupy.PolAndRock Festival: Wielka galeria uczestników nowego Woods...

Pol'and'Rock Festival 2019 w liczbach. To ogromne przedsięwz...

Pol'and'Rock Festiwal 2019. Ludzie przyjeżdżają do Kostrzyna...

Pol’and’Rock Festiwal 2019. Na łące w Kostrzynie rośnie morz...

Pol'and'Rock 2019. Grupa wiernych z Kostrzyna przestrzega pr...

Bez tego nie jedź na Pol'and'Rock Festival. Lista ważnych rz...

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zwierzeca swinska natura wyszla z blociarzy.Zwierzeta.

e
elka

Chciałabym wiedzieć czy będą iqosy i jakieś specjalne promocje

Dodaj ogłoszenie