Polacy za granicą. Noc Polaków w Major League Soccer. Dublet Patryka Klimali i gol Adama Buksy [WIDEO]

Piotr Szymański
screen Twitter
Polacy za granicą. To była niezwykle udana noc dla Polaków występujących za Oceanem. Gola dla New England Revolution strzelił Adam Buksa, a dubletem dla New York Red Bulls popisał się Patryk Klimala. Zobacz bramki!

Trzeci gol z rzędu Adama Buksy w MLS

Piłkarze New England Revolution świetnie rozpoczęli spotkanie z Interem Miami. Już w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Rivera. Natomiast Adam Buksa zrobił swoje i ustalił wynik w 64. minucie. Polak długo czekał w polu karnym, aż wreszcie doczekał się dośrodkowania i precyzyjną główką zrobił z niego pożytek. Reprezentant Polski przebywał na murawie do 77. minuty.

Dla Buksy było to trzecie trafienie z rzędu. W kwietniu pokonywał bramkarzy Charlotte FC i DC United.

Zobacz bramkę Adama Buksy:

Patryk Klimala dwa razy pokonał Gabriela Sloninę

Bezdyskusyjnym bohaterem ekipy New York Red Bulls został Patryk Klimala. Polak wszedł na boisko od początku drugiej połowy i zdobył dwie bramki, które odwróciły losy meczu i dały wyjazdową wygraną z Chicago Fire (2:1). Były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców w 75. i 91. minucie (z rzutu karnego). Między słupkami w zespole gospodarzy stał 17-letni Gabriel Slonina, z którym niedawno spotkał się selekcjoner Czesław Michniewicz.

Dla Klimali było to długo wyczekiwane przełamanie. Ostatnio strzelił gola w lutym, w 1. kolejce tego sezonu. Mecz z Chicago Fire był w ramach 10. serii spotkań.