Przy użyciu smartfonów i tabletów coraz częściej rezerwujemy bilety lotnicze. korzystamy każdego dnia. Bilety poprzez urządzenia mobilne częściej rezerwowali mężczyźni – informuje internetowe biuro podróży Tripsta.pl. Już niemal 60 proc. Polaków jest w posiadaniu smartfona, a co piąty jest użytkownikiem tabletu – wynika z raportu POLSKA.JEST.MOBI przygotowanego przez jestem.mobi we współpracy z TNS Polska.


- Nasi klienci również korzystają ze smartfonów i tabletów przy zakupie biletów. Spośród osób kupujących bilety lotnicze na lato do tej pory 4,3 proc. dokonało rezerwacji właśnie poprzez urządzenie mobilne. Mężczyźni zdecydowanie częściej kupują bilety za pomocą smartfona lub tabletu. Stanowią oni aż 59 proc. wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali lot na miesiące letnie w serwisie Tripsta.pl za ich pomocą– mówi Phillipp Brinkmann, CEO internetowego biura podróży Tripsta.

 

Z roku na rok podróżujący coraz szybciej zaczynają przygotowania do letnich wyjazdów. W 2014 najwięcej biletów lotniczych poprzez urządzenia mobilne rezerwowano w maju. Natomiast w 2015 najwięcej biletów za pomocą smartfona i tabletu kupiono już w kwietniu. Polacy coraz wcześniej planują podróże, zwłaszcza jeśli decydują się np. na samodzielną organizację urlopu.

Loty warto rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ to właśnie wtedy szansa na zakup biletu w promocyjnej cenie jest dużo większa niż podczas szczytowego momentu sezonu – mówi ekspert.
Wśród rezerwacji dokonywanych drogą mobilną przez Tripstę najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem w 2015 był Amsterdam. Natomiast najwięcej biletów drogą mobilną w 2014 Polacy zarezerwowali do Zurychu.

Amsterdam stanowi węzeł komunikacyjny z innymi lotniskami. To wygodne miejsce do transferów w przypadku krótkich, kontynentalnych lotów oraz długich, transoceanicznych podróży, m. in. dlatego, że korzysta z niego ponad 100 przewoźników z różnych stron świata– dodaje Brinkmann. Port lotniczy w Amsterdamie jest doskonałym wyborem, jeśli decydujemy się na podróż na inny kontynent, np. do USA, Kanady, Chin czy Malezji, ale także podczas europejskich, wakacyjnych wojaży. Warto zwrócić uwagę, że zarówno Amsterdam, jak i Zurych, są lotniskami przesiadkowymi z gęstą siatką połączeń.
Możliwość rezerwacji biletu za pomocą smartfona lub tabletu sprzyja łapaniu okazji. Najtańszy bilet zarezerwowany mobilnie kosztował tylko 45 PLN i został zakupiony na lot z Wrocławia do Warszawy. Warto jednak zaznaczyć, że rezerwacje dokonywane mobilnie to nie tylko tanie loty krajowe. W 2014 najwięcej za podróż zapłacono 6,3 tys. zł. z warszawy do Nowego Jorku. W 2015 roku najdroższy bilet zakupiony za pomocą smartfona lub tabletu kosztował niemal 8,1 tys. zł. Lot zarezerwowano na trasę Warszawa – Bangkok.