Pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Ujawniono szczegóły

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Poznaliśmy szczegóły pogrzebu księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Uroczystości odbędą się 17 i 18 stycznia. Kapłan zmarł w szpitalu po walce z chorobą nowotworową prostaty.

Pogrzeb księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Magazyn Katolickiej Agencji Informacyjnej poinformował o szczegółach pogrzebu księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zgodnie z przekazaną informacją, uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniach 17 i 18 stycznia w Radwanowicach. Kapłan spocznie na cmentarzu parafialnym w Rudawie.

"W środę 17 stycznia w kościele parafialnym w Radwanowicach o godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o 12.00 zostanie odprawiona Msza święta żałobna (...) Po Mszy św. aż do godz. 20.00 trwać będzie czuwanie modlitewne. Natomiast w czwartek, 18 stycznia, w kościele parafialnym w Radwanowicach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa (...) Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego na cmentarz parafialny w oddalonej o 3 km Rudawie. Na cmentarzu zostanie odprawiona ceremonia w obrządku łacińskim i ormiańskim" - informuje portal ekai.pl.

Obrządek ormiański związany jest z tym,, że ksiądz pełnił posługę w kościele katolickim tego właśnie obrządku z uwagi na fakt, że jego matka była Ormianką.

Śmierć księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zmarł 9 stycznia 2024 roku w wieku 67 lat. O śmierci poinformowało Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć".

"Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8:00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia „Wspólnota i Pamięć” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie" - napisano na portalu X (wcześniej Twitter).

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Kapłan w swoim życiu działał m.in. w czasach PRL-u jako działacz opozycji antykomunistycznej w Studenckim Komitecie Solidarności, za co dwukrotnie został ciężko pobity przez służby SB.

W III RP był również bardzo zaangażowany w sprawy społeczne. Walczył o upamiętnienie ofiar ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z UON-UPA, popierał lustrację księży i ujawnianie współpracy duchownych ze służbami PRL, a także działał na rzecz ofiar księży-pedofilów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl