Pogrzeb Kornela Morawieckiego [ZDJĘCIA] Tak żegnała go Warszawa. Ojciec premiera został pochowany na Powązkach

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Działacz opozycji antykomunistycznej i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy mieszkańców Warszawy. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Kto był na pogrzebie? [ZDJĘCI...

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Transmisja uroczystości

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 5 października. Rozpoczną się one o godz. 12 mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Około 15 Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Transmisję uroczystości pogrzebowych będzie można oglądać m.in. w TVP Info i w serwisie tvpstream.vod.tvp.pl

W piątek o 12 trumna z ciałem Kornela Morawieckiego została wystawiona w Sali Kolumnowej. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałkowie Sejmu i Senatu – Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

W godz. 13-18 wszyscy chętni będą mogli pożegnać zmarłego. Przy trumnie Morawieckiego pełniona będzie warta honorowa. O 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie wyruszy kondukt żałobny i przejdzie on ulicami Warszawy do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej. Wziąć w nim udział będą mogli wszyscy chętni. O 20:30 rozpocznie się czuwanie.

Informację o śmierci Kornela Morawieckiego podano w poniedziałek 30 września. Ojciec premiera czuł się źle już od dawna, jednak cały czas chciał brać aktywny udział w polityce. - Pierwsza reakcja? Ściśnięte gardło i ta bolesna myśl, że z Kornelem już nigdy nie porozmawiamy - mówi w rozmowie z AIP Paweł Kukiz.

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. W okresie PRL-u Morawiecki działał aktywnie w opozycji. W 1968 uczestniczył w strajkach studenckich. W sierpniu 1980 wraz z „Biuletynem Dolnośląskim” włączył się w organizowanie strajków we Wrocławiu. We wrześniu tego roku brał udział w organizowaniu regionalnych struktur „Solidarności”. Drukował po rosyjsku odezwy do żołnierzy radzieckich stacjonujących w Polsce. Za tę działalność został zatrzymany.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl