Pogrzeb Jana Olszewskiego [ZDJĘCIA] [WIDEO] Były premier został pochowany na Powązkach, ulicami Warszawy przeszedł kondukt żałobny

mm

Wideo

Zobacz galerię (171 zdjęć)
Pogrzeb Jana Olszewskiego odbył się w sobotę 16 lutego w Warszawie.. Były premier został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najważniejsi polscy politycy - premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Żegnały go też tłumy mieszkańców stolicy. Zobaczcie zdjęcia i wideo z pogrzebu Jana Olszewskiego.

Pogrzeb Jana Olszewskiego. Transmisja na żywo na placu Zamkowym

O godz. 11 rozpoczęła się msza święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych. Tłumy mieszkańców stolicy zgromadziły się na placu Zamkowym, gdzie na specjalnie przygotowanym telebimie można było oglądać uroczystości na żywo.

Jak warszawiacy wspominają Jana Olszewskiego? - Prawdziwy patriota, dla którego Polska była najważniejsza - to opinia jednej z warszawianek, która przyszła pożegnać byłego premiera. - Będzie go bardzo brakowało. Był takim sumieniem, w sytuacjach kiedy nie bardzo wiedzieliśmy co czynić zawsze padało pytanie, co powiedziałby Jan Olszewski – uważa inny z mieszkańców Warszawy.

Źródło:
TVN 24

– Janie, dziś cała Polska nie ma wątpliwości, że Twoja postawa, program, działanie Twego rządu, dobrze przysłużyły się ojczyźnie. Dla wszystkich jesteś bohaterem, wzorem patrioty, człowieka uczciwego i pełnego poświęcenia – mówił w sobotę podczas mszy pogrzebowej były szef MON Antoni Macierewicz, który był jednym z polityków żegnających Jana Olszewskiego.

Źródło:

Przemówienia wygłosili także premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. - Jan Olszewski był dla mnie synonimem i uosobieniem walki o tą największą dla Polski i dla Polaków wartości jaką jest niepodległość. Premier Olszewski przez całe życie świadczył o tym, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Źródło:
TVN 24

- Odchodzi człowiek, który przez swoje życie był nie tylko świadkiem historii Rzeczpospolitej, był kreatorem jej historii. Patrząc na 100 lat odrodzonej Polski po 1918 roku, był jedną z najważniejszych postaci w jej historii - stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Źródło:
TVN 24

Ostatnia droga Jana Olszewskiego. Kondukt żałobny na ulicach Warszawy

Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz. Po mszy tysiące osób przemaszerowało ulicami Warszawy w kondukcie żałobnym z trumną byłego premiera Jana Olszewskiego. Pochód rozpoczął się od Bazyliki św. Jana Chrzciciela, gdzie odbyła się msza żałobna, skąd wyruszył w kierunku placu Krasińskich, gdzie odbyła się krótka uroczystość przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Źródło:
TVN 24

Następnie kondukt żałobny wyruszył w kierunku cmentarza na Powązkach Wojskowych, gdzie były premier został pochowany.

Źródło:
TVN 24

Pogrzeb Jana Olszewskiego. Ostatnia droga byłego premiera

W piątek o godz. 9 trumna z ciałem Jana Olszewskiego została wystawiona w holu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. By oddać hołd byłemu premierowi i wpisać się do księgi kondolencyjnej, trzeba było czekać w długiej kolejce. O godz. 18 odbyła się msza żałobna w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży.

– Panie premierze, kochany Wujku, oto wychodzisz na ulice tego miasta, aby popatrzeć ludziom w oczy – tymi słowami biskup Michał Janocha, chrześniak zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego, zakończył homilię podczas mszy w intencji swojego wuja. Nawiązał w ten sposób do słynnego przemówienia, w którym Jan Olszewski tuż przed odwołaniem jego rządu w czasie tzw. „nocnej zmiany” w czerwcu 1992 r. wyrażał nadzieję, „że wtedy, kiedy się to wreszcie skończy”, będzie mógł „wyjść na ulice tego miasta i popatrzeć ludziom w oczy”.

Źródło:

Następnie kondukt żałobny z trumną Jana Olszewskiego przeszedł ulicami Warszawy, z KPRM do do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Tu odbyło się nocne czuwanie.

Pogrzeb Jana Olszewskiego. Były premier spocznie na Powązkach

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 16 lutego. O godz. 10:40 nastąpi wyprowadzenie trumny z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Kondukt żałobny przejdzie do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, w której odbędzie się msza pogrzebowa. Po mszy kondukt z trumną przejdzie na plac Krasińskich. Przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego Jana Olszewskiego pożegnają kombatanci i Powstańcy Warszawscy.

Następnie nastąpi przejazd konduktu w asyście policyjnej i szwadronu kawalerii na Cmentarz Wojskowy. Uroczystości na Powązkach powinny rozpocząć się o godz. 14:45. Z informacji podawanych przez "Super Express", wynika że Jan Olszewski spocznie w Alei Zasłużonych w bliskim sąsiedztwie m.in. zmarłego w 2014 r. warszawskiego pisarza Marka Nowakowskiego (kwatera 274, rząd 3, miejsce 18).

Jan Olszewski zmarł w czwartek, 7 lutego. Od piątku 15 lutego do godz. 19:00 w sobotę 16 lutego w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. Flagi państwowe opuszczono do połowy masztu, odwołanych zostało wiele imprez o charakterze kulturalnym i sportowym.

Pięciu bohaterów "nocy teczek": Co dziś u nich sły...

Komentarze 81

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
W.Wnuk

Powód: Danuta Wnuk Różan dnia 14 luty 2019r.
06-200 Maków Mazowiecki
Powód: Włodzimierz Wnuk
Ul. Warszawska 50
06-230 Różan
POZEW NR 53 - List otwarty

Pozwany: Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21 00-919 Warszawa. Nie wiemy dlaczego sędziowie
zajmujący się naszą sprawą twierdzili ,że adres tej instytucji zmieniał się co roku i
od 1990roku do 2018roku , że każdym razem twierdzili, że podany przez nas adres
jest nieaktualny, niewłaściwy) a zawsze był aktualny na dzień sporządzenia Pozwu.
A w załącznikach poniżej dowody, że praktycznie zawsze był ten sam i się nie
zmieniał. Dlaczego nawet takie celowe przestępstwa dokonywali w naszej sprawie
sędziowie przez 28 lat.
Pozwany: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Departament Rozliczeń.
Warszawa 02-515, ul. Puławska 15. Podajemy ten adres departamentu, ponieważ
oddziałów PKOBP S.A. w samej Warszawie jest 12, a dla sądów w Polsce od 1990
do 2000 roku jak była tylko jedna Centrala PKOBP tylko pod jednym tym samym
adresem, nigdy adres się nie zmienił ani razu przez 20 lat, to sądy chciały ode mnie
wszystkie adresy wszystkich oddziałów PKOBP w Polsce i jak stwierdzali
ówcześni Prokuratorzy generalni, ministrowie sprawiedliwości i około
20 sędziów zajmujących się naszą sprawą każdy z nich żądał innej liczby adresów
PKOBP od 100 do 200 adresów i podawania ich jak one się zmieniały w okresie 28
lat. Do dziś nie możemy zrozumieć tych debilizmów ze strony tych osób i instytucji
i obecnie twierdzę , że również to były celowe przestępstwa w celu zatuszowania
dokonywanych kradzieży i pozostałych zbrodni związanych z naszą sprawą. A adresy
zarówno w tamtych latach przez 28 lat do dnia dzisiejszego były i są takie same, a
zmieniali tylko jakiś wyraz w nazwie tych instytucji. Robili to przeważnie w celach
przestępstw finansowych , w celu uniknięcia płacenia należnych podatków. A możę i
w innych. Ktoś wie Jakich?

Sąd Okręgowy w Warszawie
VIII Wydział Karny
Al. Solidarności 127
00-898 Warszawa

Dokonano celowych z premedytacją ukartowanych zbrodni i przestępstw w myśl Ustawy Prawo Karne : zaplanowane kradzieże, przywłaszczenia, wyłudzenia, oszustwa, operowanie naszym kontem bez naszej wiedzy w celu dokonywania kradzieży z naszego konta, niszczenie dowodów przestępstw, zastraszanie a nawet próby dokonania zabójstwa oraz w myśl najwyższych aktów prawnych Rzeczypospolitej Polskiej, tj.: Art.45 Konstytucji
Rzeczypospolitej Polskiej. § 1 i § 10.1., § 12a.1., § 28.1. Ustawa o NBP z dnia
20 maja 1986r - łamiąc prawo bankowe i nie zwracając zgodnie z
wymienionymi paragrafami należnych nam oszczędności na okaziciela , ani
nie dokonując zmiany wkładów na naszej książeczce i nie powiadamiając
właścicieli. Art. 86. 21) i 32 ust.2 Ustawy o Narodowym Banku Polskim z dnia
28 grudnia 1989r. rabując pieniądze z rewaloryzacji według wymienionych
artykułów ustawy. Art. 22.2, art. 23.2, art.23.2a Ustawy o Narodowym banku
Polskim z dnia 29 sierpnia 1997r. zatajając informacje o zobowiązaniach NBP i
PKO BP wobec wierzycieli ( to jest ukrycie należności wobec nas) i zatajenie faktu dokonanej
kradzieży, przed oferentami wykupującymi bank PKO BP w każdej z kolejn

T
To My
W dniu 16.02.2019 o 20:56, jaka szkoda napisał:

Masz rację. Zacnych gości się zaprasza.I zacni goście uczestniczyli w pogrzebie. Zaprosiła ich przyzwoitość i należny szacunek zmarłemu śp. Panu Premierowi Janowi Olszewskiemu.

 

Napisałeś w temacie: „Wirtualna Polska: Politycy PiS pomogą wypełnić PIT. Za 1 proc. dla ojca Rydzyka“ w poście numer 15 następujący tekst: “…Ty będziesz na mnie pluł, a ja mam mówić, że deszcz pada?...”

 

Odpowiedziałem Ci: “…Pokaż proszę tylko jeden mój wpis, gdzie na Ciebie “pluję”. Przeproszę od razu, jeżli coś takiego zrobiłem…”

 

To było 11-go lutego. Do dzisiaj nie odpowiedziałeś. Więc co jest? Twoja kolejna nieprawda, którą tutaj szerzysz?

n
niemota

no uważaj aby każdy kto sie zwrócił czasami dali, ale pieprzysz głupoty, to teraz pizdowce więcej rozdają na 500+ i emeryturę+ za nic nie robienie okradając przy tym uczciwych ludzi pracy

n
nie napalaj sie

PO-PSL przyznawało kazdemu kto chciał specjalna emeryture taka jak ma Krzywonos w wysokości 9 tysięcy. Kto nie chciał to teraz przepadło.

o
odPOwiadam

tak mowia ludzie wychowani w srodowisku UBecko-PZPRowskim iorazzdrajcwó i kapusiów.
Bo Olszewski zablokował przejmowanie majatku narodowego przez UBeków i PZPRowskich zbrodniarzy oraz chciał odsunąć od wladzy kapusiów, zdrajców i donosicieli.
Dlatego nienawidzili go zarowno jaruzelski, Kiszczak, Balcerowicz, Michnik jak i Mazowiecki, Wałesa i Frasyniuk

h
henio

przecież zawsze było wiadomo,że tusk jest od merkel, przecież on jako eurodupek tam ot tak sie nie dostał, a natomiast wałęsa to bolek

p
posener

ale premierem rządu - beznadziejnym. Jawił się jako ostatnia nadzieja solidaruchów. Po nim rządy objął SLD, który powstał na gruzach PZPR, co też o czymś świadczy - ludzie mieli dosyć tych wszystkich przykościelnych posługaczy rujnujących gospodarkę.

z
znaffca

Nie zauważyłeś?

G
Gość

wszyscy emeryci wystąpcie do rządu o przyznanie wam takich samych rent specjalnych tak jak małżeństwu Olszewskich

W
Wróżek

Ani ich banderowskich i syjonistycznych ciepłych braciszków.

K
Kanał;Orzeł Aktualności

,,Olszewski wyznał przed śmiercią przerażającą prawdę o tusku" Tym chytrym przebiegłym lisku !

G
Gość

Wzorowy inaczej jak kochający inaczej? :D  :D  :D

G
Gość

każdy emeryt mając pond 35 laty winie dostać też rentę specjalną, inni emeryci też mają takie same żołądki

G
Gość
W dniu 16.02.2019 o 22:08, Kosmitka #1 napisał:

Kosmici oglądali pogrzeb Jana Olszewskiego i nie zauważyli prezydenta Warszawy. Zmarł warszawiak, uczestnik Powstania Warszawskiego, poseł kilku kadencji z okręgu warszawskiego i były premier rządu RP - czy rzeczywiście nie było prezydenta miasta Warszawa?

Za wypromowanie (tzn. spuszczenie ze smyczy) Antka Policmajstra, który zniszczył polską armię i uczynił Ojczyznę bezbronnną na pogrzebie tego zmarłego nie powinien być ani jeden Powstaniec Warszawski bowiem to Powstańcy wiedzą najlepiej jak walczy się bez dowódców, bez broni i bez wsparcia.

Pan Przezydent Miasta Warszawy postąpił wzorowo!!!!!!!!

a
antek

trzeba zapytac zdrajcow Bolka, Frasyniuka, Borusewicza, i innego badziewia i ich grona co zrobili z pieniedzmy, raz Kamera pokazala jak ta spasiona klacz co tramwaj niby w Gdansku zatrzymala chowala dolary miedzy cyce, a czerwoni do dzis sie nie rozliczyli, szybko zmienili nazwe na SLD.

Dodaj ogłoszenie