Pogrom Holendrów w dogrywce, Rosjanie w półfinale!

Sport.pl, IAR
Słowacki arbiter Lubos Michel zakończył kolejny ćwierćfinał Euro 2008. Na stadionie St. Jakob Park w Bazylei reprezentacja Rosji pokonała holenderskich piłkarzy 3:1

Jak podaje serwis Sport.pl, reprezentacja Rosji awansowała do półfinałów rozgrywek pokonując Holandię 3:1

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowo. W drugiej mocnym uderzeniem tempo nadali Rosjanie, zdobywając nogami Pawliuczenki w 56. minucie gola. Holendrzy zdołali pod koniec spotkania wyrównać golem van Nistelrooya w 86. minucie.

Rosjanie bez przerwy pod koniec spotkania i całą dogrywkę bombardowali bramkę bronioną dzielnie przez Edwina van der Sara. W końcu, w 112. minucie po celnym dośrodkowaniu Arszawina, Torbinski posłał piłkę do bramki, przez co Rosjanie po raz kolejny objęli prowadzenie. Dosłownie kilka minut potem, w 116. minucie niezmordowany Arszawin strzelił trzecią bramkę przypieczętowując zasłużone zwycięstwo Rosjan.

Bramki:

Rosja: Pawliuczenko (56.), Torbinski (112.), Arszawin (116.)

Holandia: van Nistelrooy (86.)

Składy:

Rosja: Akinfiejew (bramkarz); Aniukow, Ignaszewicz, Kołodin, Żirkow (obrońcy); Siemszow, Siemak, Zyrianow (pomocnicy); Sajenko, Pawliuczenko, Arszawin (napastnicy)

Holandia: van der Sar (bramkarz); Boulahrouz, Ooijer, Mathijsen, van Bronckhorst (obrońcy); De Jong, van der Vaart, Engelaar, Sneijder (pomocnicy); Kuyt, van Nistelrooy (napastnicy)