Pogoń Szczecin

2

Wisła Płock

2

• Dziękujemy za relację LIVE! Wisła Płock pozostaje liderem po tym spotkaniu, a Pogoń awansowała na 3. pozycję. Był to mecz niewątpliwie na szczycie, który dostarczył nam wiele emocji.

• Damian Dąbrowski - 4
    • Jean Carlos - 5 (80 Pontus Almqvist – brak oceny)
    • Mateusz Łęgowski - 4 (60 Wahan Biczachczjan - 4)
    • Sebastian Kowalczyk - 4 (85 Paweł Stolarski – brak oceny)
    • Kamil Grosicki - 5
    • Luka Zahoivc - 4 (85 Kamil Drygas – brak oceny)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 4
    • Aleksander Pawlak - 4 (89 Milan Kvocera – brak oceny)
    • Damian Michalski - 4
    • Anton Krywociuk - 5
    • Piotr Tomasik - 4
    • Kristian Vallo - 4 (62 Filip Lesniak - 3)
    • Damian Rasak - 3 (62 Martin Sulek - 4)
    • Dominik Furman - 4 (89 Dawid Kocyła – brak oceny)
    • Rafał Wolski - 4
    • Davo - 4
    • Marko Kolar - 3 (62 Łukasz Sekulski - 3)
  • Koniec spotkania! Prawdziwe widowisko w Szczecinie. Dużo bramek i wielkie emocje! Obie drużyny zagrały naprawdę dobre spotkania, ale więcej sytuacji stworzyła Pogoń. Zwłaszcza pod koniec - aż gotowało się pod bramką Gradeckiego. Wisła jednak czujna do końca i wyjeżdża ze Szczecina z punktem.

• Prawdziwe oblężenie bramki Gradeckiego w ostatnich minutach. Pogoń na fali, ale przy piłce Wisła, która będzie chciała rwać czas i wybić rywali z rytmu.

• Tym razem Biczachczjan zagrywa do Almqvista. I znów napastnik nie sięga piłki. Powinno być 3:2!

• Pogoń mogła ten mecz zamknąć! Dośrodkowanie Grosickiego do Almqvista, ten jednak nie sięga piłki.

• ...i nie ma już Pawlaka. Wbiega Kvocera.

• Zmiany w Wiśle. Schodzi Furman, w jego miejsce Kocyła...

• Coś nieprawdopodobnego! I znów mamy remis. Stały fragment dla Wisły i uderzenie obrońcy, który wychodzi pierwszy raz w tym sezonie w wyjściowej jedenastce.

• GOOOOOOL! 2:2! Płock doprowadza do remisu!

• ...schodzi także Kowalczyk. Walczył dziś co nie miara. Zastąpi go Stolarski.

• Schodzi Zahović, a na boisku pojawia się Drygas...

• Pogoń się nie zatrzymuje! Zahovic mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców. Uderzenie Słoweńca obok bramki.

• Świetnie zapowiadający się atak Pogoni. Zabrakło ostatniego podania.

• Ależ bomba Grosickiego! Atomowe uderzenie z dalekiego dystansu sprawiło Gradeckiemu niemałe kłopoty. Piłka w rękach golkipera gości.

• Zmiana w drużynie Portowców. Schodzi Jean Carlos, który nabawił się drobnego urazu. W jego miejsce Almqvist.

• 9124 - tylu widzów przyszło na Stadion Pogoni Szczecin. Wkrótce będziemy mogli oczekiwać więcej, bo na kolejny domowy mecz Pogoni (z Zagłębiem) mają być udostępnione wszystkie trybuny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę strącił Triantafyllopoulos, a z najbliższej odległości do bramki piłkę posłał Luka Zavohic. To jego drugi gol w tym sezonie!

• GOOOOOOL! Pogoń znów na prowadzeniu!

• Próba rozciągnięcia gry Wisły Płock nieudana. Piłka po przerzucie ląduje za linią boczną.

• Jean Carlos niespodziewanie uderzył z dalszej odległości. Gradecki ma co robić w drugiej połowie.

• Świetna szansa Wisły Płock! Pawlak zagrał do Wolskiego i niezła próba pomocnika. Uderzenie jednak niecelne i po interwencji obrońców Pogoni mamy korner.

• Groźne uderzenie Grosickiego zza linii pola karnego. Strzał reprezentanta Polski niecelny.

• Z ciekawym pomysłem Kowalczyk. Uderzenie pomocnika z bardzo ostrego kąta i Gradecki zmuszony do wybicia na rzut rożny.

• Rajd Zahovica na prawej stronie, zagranie do Kowalczyka i ten marnuje dobrą okazję. Strzał wysoko ponad bramką.

• Wisła Płock przy piłce. Próbują rozegrać od tyłu.

• ...i zbiega również Rasak, za niego wchodzi Sulek.

• ...nie ma już na boisku również Vallo, w jego miejsce pojawia się Lesniak...

• Potrójna zmiana w drużynie gości. Schodzi Kolar, wchodzi Sekulski...

• Schodzi strzelec bramki, Łęgowski. W jego miejsce Biczachczjan.

• Co się teraz wydarzyło?! Stipica bawi się z napastnikiem, próba jednego z piłkarzy Wisły strzału na pustą bramkę i... uderzenie w poprzeczkę. Karygodne zachowanie Stipicy.

• Świetna akcja Wisły Płock. Davo dojrzał Vallo, ten Wolskiego i groźne uderzenie 30-latka. Wcześniej Vallo jednak na pozycji spalonej.

• Pierwsza kartka w meczu. Żółtą kartkę obejrzał Łęgowski.

• Chwila przerwy. Na murawie leżą Kowalczyk i Wolski.

• Pogoń prowadzi ataki głównie prawą stroną. Podobnie jak w pierwszej połowie akcje oparte są głównie na Grosickim.

• Stipica wyczuł intencje strzelca. Piłka pod brzuchem bramkarza wślizgnęła się do bramki. Mamy remis!

• GOOOOOOOL! Karny wykorzystany przez Wolskiego!

• Rzut karny dla Wisły Płock! Dante Stipica fauluje Michalskiego i sędzia wskazał na "wapno"!

• Wisła od razu zaatakowała. Uderzenie Kolara zablokowane, ale piłka wybita w aut. Płock w posiadaniu.

• Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian u żadnej z drużyn.

• Sędzia zakończył I połowę.

• Dośrodkowanie w pole karne zablokował Krywociuk. Ostatnia szansa w tej połowie dla Portowców to rzut rożny.

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Przed Wisłą Płock szansa z rzutu rożnego.

• Ależ to mogło być dobre! Łęgowski odszukał Zahovica, ale w ostatniej chwili prostopadłe podanie młodzieżowca przeciął Michalski.

• Próba Wisły Płock nieudana. Przed niezłą okazją Vallo, ale piłkarze Pogoni odebrali mu piłkę.

• Ciekawa próba Wisły Płock - uderzenie Wolskiego z linii 20 metra. Takimi strzałami jednak nie zaskoczy bramkarza gospodarzy.

• Dużo walki w środku pola. Na murawie przed chwilą padł Rasak i piłka dla Płocka.

• Uderzenie Davo po tym jak piłka spadła pod jego nogę. Ostry kąt, ciekawa próba i zmuszony pierwszy raz od bardzo dawna do interwencji, Dante Stipica.

• Grosicki znalazł w polu karnym Kowalczyka, ale Furman w ostatniej chwili przejął to zagranie. Gdyby to doszło, pomocnik stanąłby przed świetną okazją do strzału.

• Kowalczyk próbował się przedrzeć na skrzydle. Wisła Płock ofiarnie w aut. Goście nie mogą wyjść z połowy.

• Jean Carlos ze świetną próbą uderzenia! Z problemami broni Gradecki uderzenie Brazylijczyka.

• Pogoń mimo prowadzenia, nie zwolniła tempa. Podopieczni Jensa Gustaffsona cały czas w naporze!

• Pierwszy gol młodzieżowca w tym sezonie! Akcja Kowalczyka lewą stroną, zagranie do Jeana Carlosa piętką i Brazylijczyk znalazł podaniem w polu karnym Łęgowskiego. Strzał po ziemi i gol na 1:0!

• GOOOOOOOL! Pogoń wyszła na prowadznie!

• Pogoń mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damian Radak był bliski by posłać piłkę do własnej siatki.

• Wisła Płock skupiona wyłącznie na obronie.

• Strzał Dąbrowskiego zablokowany. Dobry fragment Pogoni, która właściwie cały czas jest przy piłce.

• Kopia sytuacji sprzed chwili. Kowalczyk do Grosickiego i zagranie na koniec pola karnego. Goście muszą być czujni.

• Szybka akcja Pogoni na skrzydle. Zagranie Grosickiego bez adresata.

• Groźna sytuacja dla Pogoni Szczecin! Szybka akcja, w której tylko zabrakło strzału.

• We własnym polu karnym leży Zahović. Ucierpiał po starciu z jednym z piłkarzy Wisły Płock.

• Świetna okazja dla Pogoni na wyjście na prowadzenie! Strzał Kamila Grosickiego broni Gradecki.

• Nieudane dośrodkowanie Dominika Furmana. Pierwszy atak Wisły spalił na panewce.

• Rozbrzmiał gwizdek! Rozpoczyna Wisła Płock.

• Przy wygranej Pogoni, Portowcy mają szansę wskoczyć na pierwsze miejsce i ex aequo z Wisłą Płock stać się liderem. "Nafciarze" mają świetną okazję, by na dłużej zagrzać w czubie tabeli i uciec od grupy pościgowej. Zaraz zaczynamy!

• Na trzy zmiany zdecydował się trener Wisły, Pavel Stano. Krivotsyuk, Rasak i Kolar wskakują do "11", a Kapuadi, Lesniak i Sekulski, którzy grali w meczu poprzednim, odpoczną.

• Jedyna różnica w składzie Portowców względem poprzedniego meczu z Wartą Poznań, to pozycja obrony. Mariusz Malec wskakuje w miejsce Benedikta Zecha.

• Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania w ramach 5. kolejki - Pogoń Szczecin podejmuje Wisłę Płock.