Pogoń Szczecin

0

Legia Warszawa

0

• Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Szczecinie. Legia przeważała, ale nie była w stanie pokonać Dante Stipicy. Bramkarz Pogoni znakomicie obronił strzał Tomasa Pekharta, był też czujny, gdy piłka odbiła się raz w polu karnym od Santeriego Hostikki. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje na żywo w serwisie GOL24.pl!

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje z Legią Warszawa 0:0.

• Jeszcze atak Pogoni i korner dla gospodarzy. Po nim Szymon Marciniak zakończy zapewne spotkanie.

• Napierała Legia, ale piłka ląduje w rękach Stipicy.

• Wszołek wywalczył jeszcze rzut rożny. To jedna z ostatnich szans na gola w tym meczu.

• Kontra Pogoni zakończona złym podaniem Podstawskiego.

• Antolić uderzał sprzed pola karnego, zablokował ten strzał Matynia.

• Hostikka odebrał piłkę Wszołkowi, ale Fina z łatwością wyprzedził Juranović.

• Mamy jeszcze ostatnią zmianę w Pogoni. Boisko opuścił Sebastian Kowalczyk, zameldował się na nim Tomas Podstawski.

• Aż sześć minut doliczył Szymon Marciniak. To pokłosie starcia Lewczuka i Zahovicia, po którym mieliśmy długą przerwę.

• Nieudane dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony - zdecydowanie zbyt wysokie.

• Z ataku pozycyjnego Pogoni nic nie wyszło. Legia była zamknięta na własnej połowie, ale piłkę wycofano aż do Stipicy.

• Hostikka wszedł w pole karne z lewej strony, ale stracił piłkę na rzecz Wszołka.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne "Portowców", szczupakiem wybił piłkę Triantafyllopoulos.

• Groźnie pod bramką Pogoni. Po rykoszecie czujny był Stipica - świetny refleks bramkarza gospodarzy!

• Maciej Rosołek faulował Adriana Benedyczaka. Trzeci piłkarz Legii z żółtą kartką.

• Strata Kamila Drygasa sprawiła, że pod bramką Pogoni mogło zrobić się bardzo groźnie. Ostatecznie ta pomyłka pozostała bez konsekwencji.

• Kamil Drygas uderzył prosto w mur, a potem źle dośrodkował.

• Filip Mladenović faulował Sebastiana Kowalczyka i zarobił żółtą kartkę. Będzie dobra okazja dla Pogoni na uderzenie z rzutu wolnego.

• Stipica był naciskany przez Pekharta, ale nie pomylił się i daleko wybił piłkę.

• Rosołek miał sporo miejsca na lewej stronie, uderzenie Pekharta po dośrodkowaniu młodego zawodnika było jednak wyraźnie niecelne.

• Mladenović ładnie poradził sobie z Kowalczykiem, dośrodkował do Gwilii, ale ten bardzo źle przyjął sobie piłkę.

• Prosta strata Hostikki, ale z ataku Legii nic nie wyszło. Goście budują już kolejną akcję.

• Schodzi także Kacper Smoliński. Na murawie pojawił się Santeri Hostikka.

• Luka Zahović opuszcza boisko, choć chciał kontynuować grę. W jego miejsce Adrian Benedyczak.

• Mocno ucierpiał Luka Zahović. Napastnik nie podnosi się z boiska. Z głowy Igora Lewczuka cieknie z kolei krew.

• Igor Lewczuk ostro potraktował rywala. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Zmiana numer dwa w Legii. Za Michała Karbownika wchodzi Domagoj Antolić.

• Kozłowski w pierwszej akcji złapany na spalonym.

• Boisko opuszcza również Michał Kucharczyk. Na murawie melduje się Kamil Drygas.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Schodzi Alexander Gorgon, w jego miejsce Kacper Kozłowski.

• Kucharczyk zszedł z lewej strony do środka i uderzył, lecz trafił w Lewczuka. Będzie korner dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Matyni z lewej strony, futbolówka w rękach Boruca.

• Damian Dąbrowski przejął piłkę na połowie rywali, ale później wygonił Kowalczyka. Pogoń ma jeszcze aut.

• Jest pierwsza zmiana w zespole Legii. Schodzi Joel Valencia, w jego miejsce Maciej Rosołek.

• Uderzenie Mladenovicia z dystansu w sam środek bramki. Bez problemu interweniuje Stipica.

• Nieuznany gol dla Pogoni! Z bliska trafia Michał Kucharczyk, lecz był wyraźny spalony!

• Lewczuk wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu. Dośrodkowywał będzie Kowalczyk.

• Triantafyllopoulos zatrzymał Karbownika. Warszawianie mieli jeszcze aut, lecz szybko przejęła piłkę Pogoń.

• Kucharczyk dośrodkował do niepilnowanego Gorgona, ale ten uderzył prosto w dobrze ustawionego Boruca.

• Odpowiedź Pogoni, Jędrzejczyk przyblokował Zahovicia. Będzie korner dla "Dumy Pomorza".

• Bramkarz Pogoni łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gdyby nie on, Legia z pewnością by prowadziła.

• To powinien być gol! Legia ruszyła z kontrą, w pewnym momencie miała z przodu czterech zawodników przy dwóch rywalach! Valencia minął Triantafyllopoulosa, podał do Pekharta, ale strzał Czecha świetnie obronił Stipica!

• Niezłe dośrodkowanie w kierunku Wszołka, ale wyratowali się obrońcy gospodarzy.

• Wszołek ruszył prawą stroną i był faulowany przez Smolińskiego. Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego.

• Błąd Davida Steca na prawej stronie boiska i łatwa strata zawodnika "Portowców".

• Pressing Legii, poślizgnął się Matynia, ale zdołał się wyratować. Gospodarze zaczną od autu.

• Pekhart naciskał Zecha. Austriak zdołał utrzymać piłkę w boisku i odegrać do Stipicy.

• David Stec nie poradził sobie w ofensywie z dwoma rywalami. Legia odzyskała piłkę, ale Pogoń stosuje wysoki pressing.

• Dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony boiska, spóźniony Zahović faulował Jędrzejczyka.

• Od środka wznowili mecz zawodnicy Legii. W obu zespołach nie mamy na razie zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Na razie nie doczekaliśmy się goli w Szczecinie. Pogoń zaczęła z dużym animuszem i mogła błyskawicznie wyjść na prowadzenie. Z trzech metrów spudłował jednak Luka Zahović. Później wyraźną przewagę miała Legia, lecz nie zdołała pokonać Dante Stipicy. Bramkarz gospodarzy świetnie obronił strzał Tomasa Pekharta. Niecelnie uderzali natomiast Walerian Gwilia i Josip Juranović. Mamy nadzieję, że bramki padną w drugiej połowie - wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył Szymon Marciniak do pierwszej połowy.

• Strata Pogoni na własnej połowie, Juranović miał dobrą okazję, ale uderzył źle - wyraźnie obok bramki.

• Prostopadłe podanie Gwilii do Pekharta, ten przewrócił się w starciu z dwoma rywalami, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

• Uderzenie Valencii sprzed pola karnego. Piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Ładna akcja Legii prawą stroną. Wszołek niepotrzebnie wycofywał piłkę - zdecydowanie lepszym wyborem byłby strzał.

• Pojedynek biegowy Zecha i Wszołka - stoper Pogoni wybił piłkę na rzut rożny. Z bramki wyszedł też Stipica, lecz zrobił to nieco zbyt późno. Jego błąd nie miał jednak konsekwencji.

• Nieudane dośrodkowanie Steca z prawej strony. Poślizgnął się piłkarz Pogoni.

• Mocne uderzenie Kucharczyka zablokowane. Domagają się gospodarze odgwizdania zagrania ręką, ale milczy gwizdek Szymona Marciniaka.

• Niezbyt dobre zagranie Zahovicia w kierunku Steca. Ten drugi nawet nie ruszył do piłki.

• Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne, Stipica wyszedł z bramki i pewnie wypiąstkował piłkę.

• Triantafyllopoulos faulował Pekharta na wysokości pola karnego. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

• Dwójkowa akcja Mladenovicia i Gwilii zakończona dośrodkowaniem do Pekharta. Czech oddał strzał, ale przyblokował go Triantafyllopoulos, ułatwiając interwencję Stipicy.

• Lewczuk dostał futbolówkę w polu karnym Pogoni, ale natychmiast doskoczyło do niego dwóch rywali i nie skończyło się to nawet strzałem.

• Legia dominuje teraz na boisku. Kacper Smoliński wybił piłkę na rzut rożny.

• Gwilia przerzucił piłkę na prawą stronę, ale czujny w defensywie był Kucharczyk, wybijając ją na aut.

• Mistrzowie Polski w ataku pozycyjnym. Nie mogą przebić się pod bramkę "Portowców", utknęli na dłużej na połowie boiska.

• Akcja Karbownika prawym skrzydłem. Przegrał pojedynek z Zechem, nie ma nawet rzutu rożnego.

• Spore zamieszanie w polu karnym Legii. Zahović nie zdołał jednak uderzyć na btamkę.

• Teraz w ataku Pogoń. Kucharczyk miał sporo miejsca przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Indywidualna akcja Kowalczyka. Minął dwóch rywali, ale potem zatrzymał go Lewczuk.

• Stipica ratuje Pogoń! Tomas Pekhart urwał się obrońcom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale golkiper "Portowców" stanął na wysokości zadania!

• Ostatnie minuty to wyraźna przewaga Legii. "Wojskowi" będą mieli rzut rożny.

• Dośrodkowanie Juranovicia było bardzo złe. Futbolówka opuściła boisko.

• Niedokładne zagranie Karbownika w kierunku Pekharta. Od piątego metra grę wznowi Stipica.

• Matynia uderzył sprzed pola karnego, został jednak zablokowany przez jednego z defensorów Legii.

• Dośrodkowanie Mladenovicia była bardzo słabe. Na trzeci metr, prosto w ręce Stipicy.

• Akcja Legii prawą stroną przyniosła pierwszy w tym meczu rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie Gorgona do Steca. Od bramki zacznie Boruc.

• Niedokładne zagranie Mladenovicia, Pogoń konstruuje atak pozycyjny.

• Ładne zagranie do Kucharczyka, lecz piłkarz gospodarzy źle przyjął sobie piłkę i ta opuściła boisko.

• Teraz Wszołek złapany na spalonym.

• Karbownik zagrał niezłe podanie do Wszołka, ten schodzi z futbolówką do środka pola karnego, ale nic z tej akcji nie wyszło - skrzydłowemu odebrał piłkę obrońca.

• Po starciu z Igorem Lewczukiem w polu karnym przewrócił się Sebastian Kowalczyk. Nie ma jednak mowy o faulu.

• Teraz to Legia mogła wyjść na prowadzenie! Juranović urwał się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale Gwilia posłał piłkę obok słupka.

• Pierwsza ofensywna akcja Legii. Uderzenie Gwilii zablokowane, piłkę po strzale Juranovicia z łatwością łapie Stipica.

• To mógł być gol dla Pogoni! David Stec miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, ale z bliska spudłował Luka Zahović!

• Pressing Pogoni przyniósł skutek. Sebastian Kowalczyk odebrał piłkę rywalowi, a Alexander Gorgon był faulowany przez Waleriana Gwilię.

• Od środka spotkanie rozpoczęła Pogoń. Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, Legia na biało.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Przez wiele sezonów Legia wygrywała bezpośrednie spotkania z Pogonią. W rozgrywkach 2019/2020 Kosta Runjaic znalazł jednak sposób na stołeczny zespół. Szczecinianie byli jedyną drużyną, która w minionym sezonie zdobyła w meczach z Legią dziewięć punktów. Oba mecze w Warszawie wygrali 2:1, przed własną publicznością Pogoń zwyciężyła 3:1. Z ośmiu goli przeciw Legii siedem zdobywali jednak piłkarze, których w zespole "Dumy Pomorza" już nie ma. Autorem ostatniego trafienia był Adam Frączczak - dziś poza kadrą.

• Atmosfera wokół Legii Warszawa była na początku sezonu bardzo gęsta. Zwolniono Aleksandara Vukovicia, już pod wodzą Czesława Michniewicza zespół odpadł z walki o europejskie puchary. W ciągu ostatniego tygodnia "Wojskowi" wygrali jednak dwa mecze w PKO Ekstraklasie - pokonali 2:1 Zagłębie Lubin oraz Śląsk Wrocław. W Szczecinie spróbują potwierdzić, że na dobre wrócili na dobre tory.

• Pogoń Szczecin to drużyna, którą zdecydowanie najmocniej dotknął koronawirus. Kamil Drygas ujawnił, że choroba ominęła zaledwie kilku piłkarzy "Portowców". W efekcie szczecinianie nie grali w piłkę przez ponad miesiąc. Ale jak już wrócili, to pokonali 1:0 Lechię Gdańsk po golu Alexandra Gorgona. Podopieczni Kosty Runjaica wygrali do tej trzy spotkania, zanotowali jeden remis i jedną porażkę. Dziś będą chcieli pokonać mistrzów Polski.

• Tak wygląda pierwsza jedenastka i ławka rezerwowych Legii Warszawa. Nie zobaczymy dziś Luquinhasa, za niego Joel Valencia:

• Oto wyjściowy skład Pogoni. To będzie szczególny mecz dla Michała Kucharczyka, który po raz pierwszy zagra przeciwko Legii:

• Czas na trzeci sobotni mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy! W Szczecinie miejscowa Pogoń podejmie Legię Warszawa. Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka już o 20:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!