Pogoń Szczecin 2 - 2 Jagiellonia Białystok

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

• Koniec meczu! Jagiellonia wyrwała punkt w Szczecinie!

• Piłka meczowa dla Puljicia. Chorwat przestrzelił z pięciu metrów!

• Jakov Puljić uderzył precyzyjnie tuż przy słupku. Dante Stipicy rzucił się w drugi róg.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:2! JAKOV PULJIĆ PEWNIE Z KARNEGO!

• Po analizie VAR Szymon Marciniak dyktuje rzut karny dla Jagiellonii! Przewinił Ricardo Nunes.

• Pogoń bardzo głęboko cofnęła się na własną połowę. Akcję Jagiellonii wykończył Taras Romanczuk, ale strzał kompletnie mu nie wyszedł.

• Ivan Runje bardzo ostro faulował Sebastiana Kowalczyka. Żółta kartka.

• Tomas Prikryl celował po dalszym rogu, ale posłał piłkę nieznacznie ponad poprzeczką.

• Długie podanie Ivana Runje. Przysnął Jakub Bartkowski, któremu zza pleców wyskoczył Tomas Prikryl. Czech minął Stipicę i uderzył pod poprzeczkę. Jagiellonia łapie kontakt.

• GOOOOOOOOOOL! 1:2! TOMAS PRIKRYL!

• Bartosz Bida zakończył strzałem składną akcję Jagiellonii. Piłka po nodze obrońcy minimalnie minęła bramkę Stipicy.

• Sebastian Kowalczyk leży w polu karnym Jagiellonii. Zawodnik Pogoni będzie mógł kontynuować grę.

• Tomas Podstawski wszedł na boisko w miejsce Kamila Drygasa.

• Bartłomiej Wdowik sfaulował Sebastiana Kowalczyka. Żółta kartka.

• Ricardo Nunes bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego. Blisko przecięcia piłki był Kamil Drygas, który i tak utrudnił interwencję Węglarzowi.

• Martin Pospisil zatrzymał rozpędzonego Davida Steca. Rzut wolny dla Pogoni.

• Bartosz Bida łatwo zwiódł Zecha i wycofał na 16. metr do Bartłomieja Wdowika. Zawodnik Jagiellonii uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Krótka przerwa. Opatrywany przez sztab medyczny jest David Stec.

• Juan Camara zastąpił na boisku Jesusa Imaza.

• Triantafyllopoulos zgrywał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przeszkodziło sobie dwóch Portowców w oddaniu strzału.

• Bartłomiej Wdowik wszedł w miejsce Andreja Kadleca.

• Andrej Kadlec uderzał z okolic narożnika pola karnego. Dobrze ustawiony Dante Stipica bez pomyłki.

• Martin Pospisil zacentrował z rzutu rożnego. Pewna interwencja na przedpolu Dante Stipicy.

• Kontratak Pogoni rozpoczął dobrym odbiorem Kamil Drygas. David Stec wywalczył rzut rożny.

• Andrej Kadlec uderzył bardzo niecelnie zza pola karnego po rzucie rożnym. Wcześniej zablokowany został Bartosz Bida.

• David Stec od tyłu zaatakował Jakuba Wójcickiego. Żółta kartka.

• Druga zmiana w Pogoni. Jakub Bartkowski zastąpił Macieja Żurawskiego.

• Wracamy do gry! Druga część meczu już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Pogoń gra w dziesiątkę, ale i tak prowadzi z Jagiellonią 2:0!

• Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej odsłony spotkania.

• Wydawało się, że Martin Pospisil był faulowany blisko narożnika pola karnego. Szymon Marciniak nakazał grać dalej.

• Taras Romanczuk uderzył po ziemi zza pola karnego. Prosto w ręce Dante Stipicy.

• Pogoń w trzech meczach grupy mistrzowskiej zdobyła ledwie jedną bramkę, a dzisiaj przeciwko Jagiellonii trafiła już dwa razy.

• Adam Frączczak uderzył bardzo pewnie po ziemi! Damian Węglarz rzucił się w przeciwny róg. Pogoń podwyższyła prowadzenie mimo gry w dziesiątkę.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0 DLA POGONI! ADAM FRĄCZCZAK Z KARNEGO!

• Rzut karny dla Pogoni! Damian Węglarz wpadł na Adama Frączczaka!

• Dawid Szymonowicz uderzył z dziewięciu metrów po zgraniu piłki przez Tomasa Prikryla. Prosto w golkipera Pogoni.

• Maciej Żurawski padł w szesnastce po wślizgu Dawida Szymonowicza. Nie będzie "jedenastki", wcześniej był spalony.

• Tomas Prikryl uderzył z okolic narożnika pola karnego. Dante Stipica zdołał sparować piłkę.

• Roszada w ekipie Pogoni wymuszona czerwoną kartką dla Huberta Matyni.

• Zmiana w ekipie Portowców. Ricardo Nunes wszedł w miejsce Hostikki.

• Dawid Szymonowicz wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Bogdana Tiru.

• Bogdan Tiru nie będzie mógł kontynuować gry. Obrońcę Jagi zastąpi Dawid Szymonowicz.

• Spóźniony Hubert Matynia wślizgiem "wyciął" Jesusa Imaza. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Matyni!

• Bartosz Bida rozegrał piłkę z Tomasem Prikrylem. Przypadkowo futbolówka trafiła z powrotem do Bidy. Młodzieżowiec Jagiellonii oddał strzał po ziemi przy bliższym słupku, ale minimalnie chybił!

• Bogdan Tiru nabawił się urazu. Rumun potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

• Świetnie z rzutu wolnego uderzył Adam Frączczak. Piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

• Szymon Marciniak napomniał kolejnego zawodnika. Tym razem żółtą kartką ukarany został Bartosz Bida.

• Sebastian Kowalczyk wpadł z lewej strony w pole karne, ale uwikłał się w drybling z trzema rywalami.

• Składną akcję Jagiellonii zakończył niecelnym strzałem Jesus Imaz.

• Hubert Matynia został napomniany żółtą kartką.

• Hubert Matynia dośrodkował z rzutu rożnego. Piłkę wślizgiem zaatakował niepilnowany Kamil Drygas i wpakował ją do siatki. Bramkarza Jagiellonii zmylił jeszcze kozioł.

• GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!

• Szymon Marciniak gwizdnął po raz pierwszy! Mecz już się rozpoczął!

• Spotkanie w roli arbitra głównego poprowadzi Szymon Marciniak. W wozie VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Konrad Sapela.

• Oto skład Jagiellonii:

• Tak prezentuje się skład Portowców:

• Ostatnia porażka z Lechią Gdańsk 1:2 i brak punktów w tym meczu mocno zmniejszył szansę Jagiellonii w walce o mistrzowskie podium, czy też czwarte miejsce, które może gwarantować grę w europejskich pucharach. Jednak niewielka nadzieja jeszcze jest.

• Portowcy w rundzie finałowej nie rozpieszczają kibiców. Do tej pory zanotowali dwie porażki oraz jeden remis. Są na ostatnim miejscu w grupie mistrzowskiej, a szansa na grę w europejskich pucharach już im uciekła.

• W Szczecinie zmierzą się ósma z siódmą siłą PKO Ekstraklasy. Początek meczu 34. kolejki Jagiellonia - Pogoń o godzinie 15:00. Witamy w relacji LIVE!