Radość Pogoni z pokonana Cracovii
Radość Pogoni z pokonana Cracovii PAP/Marcin Bielecki
Pogoń Szczecin jest już tylko o punkt od podium PKO Ekstraklasy. W wielkanocną sobotę pokonała u siebie Cracovię 3:1 w spotkaniu 26. kolejki. Dwa gole poprzedziły zagrania reprezentanta Polski, Kamila Grosickiego. W końcówce wynik po solowej akcji ustalił Wahan Biczachczjan, uderzając pod poprzeczkę.

Pogoń Szczecin - Cracovia wynik meczu 3:1

W Gliwicach na mecz Piasta ze Śląskiem (wszystkie bramki padły po przerwie) można się było spóźnić i nic nie stracić. Natomiast w Szczecinie należało stawić się na stadionie punktualnie. To właśnie w pierwszym kwadransie ponad 19 tys. kibiców obejrzało większość goli.

Pogoń zagrała trochę tak jakby zachować siły na środę. Prędko się "wyszumiała". Przed upływem minuty prowadzenie dał jej Fredrik Ulevstad. Potem udało się odzyskać to, co zostało utracone po główce Benjamina Kallmana. W 15 minucie po podaniu zewnętrzną częścią stopy przez Kamila Grosickiego samobója zaliczył bowiem Eneo Bitri.

Zewniak Kamila Grosickiego. Ależ ciasteczko reprezentanta Polski w meczu Pogoń - Cracovia

Cracovia próbowała odgryźć się w drugiej połowie. Często gościła w polu karnym, jednak to Pogoń ustaliła wynik. Po przełożeniu z jednej nogi na drugą ładnego gola strzelił Wahan Biczachczjan.

Teraz Pogoń Szczecin zawalczy o finał na PGE Narodowym

Pogoń jest w tabeli czwarta i ma tylko punkt straty do trzeciego Rakowa Częstochowa. Nim za tydzień rozegra hitowy wyjazd z Lechem Poznań to w środę zawalczy u siebie o awans do finału Fortuna Pucharu Polski. Rywalem będzie liderująca w PKO Ekstraklasie Jagiellonia Białystok.

Dla trzynastej Cracovii była to ósma porażka w sezonie. Drużyna Jacka Zielińskiego nie wygrała żadnego z ostatnich sześciu spotkań, zdobywając w nich w sumie cztery punkty. W następnej kolejce podejmie ŁKS Łódź, który liże rany po 0:6 na Podlasiu.

• Rafał Kurzawa - 3
  • Alexander Gorgon - 4 (Joao Gamboa - bez oceny)
  • Fredrik Ulvestad - 4
  • Adrian Przyborek - 3 (Marcel Wędrychowski - 4)
  • Kamil Grosicki - 5 (Wahan Biczachczjan - 4)