Pogoń pewnie wygrała z Legią i jest bliżej trofeum Centralnej Ligi Juniorów [WIDEO]

jac/sz
Centralna Liga Juniorów: Legia - Pogoń 0:2
W pierwszym finałowym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa uległa na własnym boisku Pogoni Szczecin, przegrywając 0:2. Bramki zdobyli Michał Walski i Gracjan Jaroch. Rewanż w środę.

Pogoń Szczecin zdobyła po golu w obu połowach meczu. Wynik otworzył Michał Walski, który wyłuskał piłkę przed polem karnym Legii Warszawa w 17. minucie i zachował zimną krew w sytuacji sam na sam. Doświadczenie takich zawodników jak Walski, Piotrowski, a przede wszystkim Listkowski sprawiło, że Pogoń przewyższała kulturą piłkarską młodzież wielkiego rywala.

Po przerwie aktywny Gracjan Jaroch wykorzystał jedną z trzech sytuacji podbramkowych. Napastnik uprzedził Skowrona i uderzył od słupka do bramki. 2:0 to pokaźną zaliczka zdobyta na wyjeździe. Paweł Cretti może być dumny ze swojego zespołu, który z żelazną konsekwencją realizował założenia taktyczne.

Koronacja Pogoni na mistrza Polski może nastąpić w środę. Rewanż zostanie rozegrany na stadionie przy Twardowskiego o godzinie 18. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych kibiców. Szczecinianie będą faworytami do zdobycia pierwszych od 30 lat złotych medali, ale emocji nie zabraknie. Juniorski futbol lubi niespodzianki, a ponadto Legia Warszawa zagra w silniejszym personalnie składzie.

W niedzielę trener Piotr Kobierecki nie mógł skorzystać z części swoich podopiecznych oddelegowanych do zespołu rezerw, który dzień wcześniej walczył o utrzymanie w III lidze. W Pogoni pod znakiem zapytania jest występ Listkowskiego, który nie dokończył meczu w Warszawie z powodu kontuzji. Cała drużyna wróci ze stolicy Polski samolotem.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Walski 17’, Gracjan Jaroch 66’

Żółte kartki: Bondarenko – Piotrowski, Jaroch
Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej

Legia: Majecki - Skowron, Ostrowski (64’ Aftyka), Małachowski, Żyro - Bondarenko, Michalak (83’ Cichocki), Karbowy (46’ Trąbka), Waniek - Leleno – Więdłocha (46’ Nawotka).

Pogoń: Brzozowski - Marczuk, Adamczuk, Kuzko, Waleński - Walski, Piotrowski, Listkowski (63’ Peda), Maćkowski (68’ Kuśmierek), Kowalczyk (76’ Pawłowski) – Jaroch (90' Bartolewski).