Pogoda nad Polską. Znów wieje. Rekord padł na Śnieżce - 180 km/h! Nadciąga niż Antonina

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Wideo
od 16 lat
Poniedziałek, 21 lutego, będzie deszczowy i wietrzny, miejscami możliwe są burze. Na Nysie Łużyckiej woda przekroczyła stan alarmowy.

Tylko kilka godzin trwała względna cisza. Nad Polskę wróciła niespokojna sytuacja meteorologiczna i hydrologiczna. Jak podaje IMGW w Świnoujściu i Szczecinie wiatr w poniedziałkowy poranek wieje w porywach z prędkością 65 km/h (18 m/s). Rekord padł na Śnieżce - w poniedziałek zanotowano już porywy o wartości 180 km/h (50 m/s).

Strefa opadów znajduje się w pasie od Pomorza po Górny Śląsk. Tym razem IMGW nie notuje wyładowań atmosferycznych.

W wyniku opadów deszczu przybywa wody na lewostronnych dopływach Odry środkowej. Na stacji Sieniawka na Nysie Łużyckiej mamy już przekroczony stan alarmowy.

Poniedziałek, 21 lutego, będzie deszczowy, miejscami możliwe są burze. Temperatura od 5°C do 9°C. Wiatr na ogół dość silny, w porywach przejściowo do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 110 km/h, w Sudetach do 130 km/h.

Pogoda nad naszym krajem kształtuje niż Antonina. Jak wynika z informacji IMGW pogoda w Polsce uspokoi się dopiero w czwartek.

W niedzielę Straż Pożarna miała pełne ręce roboty. - Przez cały dzień strażacy prowadzili intensywne działania związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Od północy do godziny 22:00 straż pożarna odnotowała 4207 zdarzeń. Najwięcej w woj. mazowieckim 1541, kuj-pom. 506, wlkp. 432, warm-mazur. 331, zachodniopomorskim 330 - informuje Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Tego jeszcze nie było, abyśmy co drugi dzień dostawali Alert RCB i musieli mierzyć się z niszczycielską wichurą. Wielu Polaków, a zwłaszcza ci, którzy wcześniej zostali poszkodowani przez żywioł, ze strachem czyta prognozy pogody. Każdy obawia się o siebie, bliskich i dach nad głową.

Przed siłami natury nigdy w pełni nie będziemy się w stanie zabezpieczyć. Nie przewidzimy, czy wichura uszkodzi akurat nasz dom lub samochód, jednak jak najbardziej możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo i uniknąć najgorszego, jeśli tylko pozostaniemy w domu i nie będziemy ryzykować swojego zdrowia i życia.

Nikt nie robi prządku z drzewostanem , więc sa coraz większe szkody i ofiary

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2022-02-21/to-dopiero-poczatek-a-nie-koniec-przed-nami-wichury-jakich-jeszcze-w-polsce-nie-widziano/
G
Gość
Jaki rekord? Taki wiatr jest praktycznie przy każdej dużej zmianie ciśnienia.
Wróć na i.pl Portal i.pl