Funkcjonariusze służby więziennej otrzymają podwyżki. Jest szansa na to, że wyrównanie ich uposażeń od 1 stycznia 2019 r. zostanie wypłacone jeszcze przed Wielkanocą.

Podwyżki płac w Służbie Więziennej w 2019 r.

Przypomnijmy. Podwyżki w Służbie Więziennej wynikają z podpisania 19 listopada 2018 r., porozumienia między ministrem sprawiedliwości oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariusze od 1 stycznia 2019 r. mieli otrzymać podwyżkę uposażeń w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto (kwota ta zawiera kwotę podwyżki wynikającej z ustawy modernizacyjnej z przeznaczeniem na wzrost uposażenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat i nagrodę roczną).

Podwyżki w Służbie Więziennej 2019 - wzrost kwoty bazowej

12 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, które umożliwi wypłatę wyższych pensji funkcjonariuszom służby więziennej. Dzięki niemu wzrośnie wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy SW, z poziomu 3,28 do 3,71.

Podwyżki w Służbie Więziennej 2019 - wypłata jeszcze przed świętami wielkanocnymi?

Natomiast 15 kwietnia w Dzienniku Ustaw zostało opublikowanie rozporządzenie w tej sprawie. Dokument wszedł w życie dzień później. Jest więc szansa na to, że wyrównanie uposażeń, począwszy od 1 stycznia 2019 r., zostanie wypłacone na ich konta jeszcze przed Wielkanocą.

15 kwietnia w Dzienniku Ustaw zostało opublikowanie rozporządzenie w sprawie podwyżek dla służby więziennej
15 kwietnia w Dzienniku Ustaw zostało opublikowanie rozporządzenie w sprawie podwyżek dla służby więziennej

Przeczytaj też: Strajk nauczycieli 2019: Które szkoły i przedszkola biorą udział 17.04? Lekcje i zajęcia odwołane MAPA [POSTULATY] Czy matury się odbędą?

Matury za pasem, a tu nie ma kto wystawić uczniom ocen

LUBUSKA LISTA PŁAC. Zarobki w straży pożarnej. Ile zarabiają strażacy z poszczególnych korpusów, komendanci oraz ich zastępcy?

LUBUSKA LISTA PŁAC. Zarobki w policji 2019. Zobacz, ile można zarobić pracując w policji i od czego zależą zarobki w tym zawodzie