Podwójna gala Osobowość Roku Mazowsza. Przyznano nagrody za rok 2019 i 2020. Mnóstwo ludzi o dobrym sercu otrzymało swoje statuetki

Akcja specjalna Osobowość Roku

Wszystko zaczęło się od występu Anny Sokołowskiej – Alabrudzińskiej, która oprócz tego, że swoim głosem uświetniła galę okazała się laureatką w kategorii kultura powiatu gostynińskiego oraz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Prosiła także, żeby trzymać za nią kciuki na tegorocznym koncercie „Debiuty” podczas festiwalu w Opolu.

Aleksandra Gronek-Piotrowska, która poprowadziła galę, podkreśliła, że cieszy się z faktu, iż udało się zebrać tyle wspaniałych osób w końcu w jednym miejscu, bo są wzorem do naśladowania dla innych i wybitnymi jednostkami. Przypomnijmy, że uczestniczy byli wyróżniani w kategoriach: Biznes, Działalność Społeczna i Charytatywna, Kultura, Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna oraz Nauka. Po poznaniu laureatów klasyfikacji powiatowej nagrodzono osoby, które otrzymały najwięcej głosów w swojej kategorii w całym województwie mazowieckim.

Województwo mazowieckie to aż 37 powiatów oraz 5 miast na prawach powiatu. Pomnóżmy to przez sześć kategorii i dwa lata, a przed oczami pojawi się rzeczywisty obraz przyznanych nagród. Zobaczcie galerię zdjęć z gali

Na scenie pojawiła się też Katarzyna Niedzwiecka - ogólnopolski manager plebiscytu Osobowość Roku. Wręczała ona statuetki oraz dyplomy wyróżnionym oraz gratulowała ich osiągnięć. Niestety nie wszyscy mogli się zjawić osobiście przez sezon urlopowy i obowiązki służbowe, ale ogromna liczba laureatów osobiście odebrała swoje nagrody.

W przypadku każdego z powiatów obecni na sali laureaci kolejno odbierali swoje nagrody za rok 2019 i 2020 by następnie zapozować do wspólnego zdjęcia. W wielu przypadkach było widać serdeczność i lokalną znajomość zwycięzców z małych lokalnych społeczności. Po przyznaniu nagród we wszystkich powiatach za 2019 i 2020 rok na scenie znów zawitała muzyka. Swój występ miał młody, bo zaledwie 16-letni Jan Majewski, zwycięzca w kategorii Kultura w Radomiu za rok 2020. Jak się okazało triumfował on także w całym województwie, przed wspomnianą Anną Sokołowską – Alabrudzińską. Zatem przed nim świetlana kariera.

W skali województwa wyróżnieni za 2019 w kategorii Nauka zostali: 3 miejsce – Gabriela Nowak-Dąbrowska, 2 miejsce – dr Ewa Bartuś, a zwyciężczynią została Magdalena Sternal. Dyrektorka i założycielka Językowego Przedszkola The Academy Of Smurfs oraz nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Przasnyszu. Jak sama powiedziała po otrzymaniu nagrody, przedszkole być może brzmi banalnie, ale wcale tak nie jest, a w swoją pracę wkłada całe serce. Przed kamerą mówiła także, że pandemia pokazała, że trzeba poczekać na pewne rzeczy i jest mile zaskoczona nagrodą w skali województwa.

Na Mazowszu za 2020 rok w kategorii Nauka wyróżnieni zostali: Paweł Gora, prof. Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk dr hab. Sławomir Kalinowski, a zwyciężył dr Paweł Basiukiewicz

Za 2020 rok w kategorii biznes wyróżnienie za trzecie miejsce w województwie otrzymał Rafał Mańko, drugie miejsce należało do Dariusza Dombka, a wygrała Irena Nalewajko z powiatu radomskiego. Przed kamerą mówiła, że jest bardzo szczęśliwa, że może tutaj być, pomaga z potrzeby serca i uważa, że trzeba się dzielić z innymi ludźmi.

Podwójna gala Osobowość Roku Mazowsza. Przyznano nagrody za rok 2019 i 2020. Mnóstwo ludzi o dobrym sercu otrzymało swoje statuetki

Za rok zaległy, 2019, nagrody w kategorii Biznes otrzymali Elżbieta Żebrowska, Martyna Guba, a zwycięzcą Marcin Ruta. Po otrzymaniu nagrody mówił, że wcale nie trzeba dużo pieniędzy, żeby pomagać, a wystarczy trochę czasu. Również w 2019 roku, w kategorii Działalność Społeczna Charytatywna trzecie miejsce zajęła Dominika Martoń-Jaroszewska, drugie Patrycja Dobrowolska, a zwyciężyła Małgorzata Brzezińska z Fundacji Dla Szczeniąt Judyta. Zajmująca się niepełnosprawnymi i porzuconymi psami, już chwilę po gali zaczynała współpracę z kolejnymi gminami, a jak mówiła nam w działalność angażuje całą rodzinę i w zasadzie nie zdarza się jej wyjeżdżać gdzieś na urlop.

Działalność Społeczna i Charytatywna w 2020 roku to zwycięstwo Dariusza Kosiora, przed Arkadiuszem Szcześniakiem i Ewą Szymańską. W kategorii Kultura roku 2020 triumfował już wspomniany Jan Majewski przed Anną Sokołowską – Alabrudzińską, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Limanówka. W 2019 w tej samej kategorii najlepszy był Mariusz Winnicki przed Ireną Zdunek oraz Robertem Woźniakiem.

Ostatnią kategorią w której wręczano nagrody była Samorządność i Społeczność Lokalna

Tu w 2019 roku na trzecim miejscu sklasyfikowano Bożenę Wierzbicką, przed nią znalazł się Adam Bielan, a triumfował Henryk Strzelczyk. Podobnie jak Małgorzata Brzezińska zajmujący się porzuconymi i bezdomnymi zwierzętami. W 2020 roku w tejże kategorii trzecia była Aneta Katarzyna Larent, druga Maria Chmielnicka a zwycięzcą został Roman Wysocki. Podkreślał, że to nagroda dla całego zespołu szpitala w Kozienicach, którym kieruje.

Podwójna gala Osobowość Roku Mazowsza. Przyznano nagrody za rok 2019 i 2020. Mnóstwo ludzi o dobrym sercu otrzymało swoje statuetki

Na koniec Aleksandra Gronek-Piotrowska życzyła laureatom dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym i ponownie podkreśliła, że są wzorem do naśladowania dla innych. Dalsza część wieczoru upłynęła na prywatnych rozmowach wyróżnionych, zdjęciach z nagrodami na ściance, a w przypadku niektórych już na rozmowach o kolejnych planowanych działaniach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Podwójna gala Osobowość Roku Mazowsza. Przyznano nagrody za rok 2019 i 2020. Mnóstwo ludzi o dobrym sercu otrzymało swoje statuetki - Portal i.pl

Wróć na polskatimes.pl PolskaTimes