Podróż na klimatyczne Szetlandy w towarzystwie Ann Cleeves. „Martwa woda” to piąta część popularnej serii

materiał informacyjny
Klimatyczne, pełne tajemnic, z misternie skonstruowaną intrygą kryminalną – takie są książki Ann Cleeves, autorki okrzykniętej brytyjską mistrzynią suspensu.

„Seria Szetlandzka”

Nagradzana, rekomendowana, czytana na całym świecie i w pełni na to zasługująca „Seria Szetlandzka” jej autorstwa doczekała się w Polsce wznowienia i kontynuacji. W październiku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się piąta część z ośmiu kultowego cyklu kryminalnego.

Po otwarciu książek Ann Cleeves natrafiamy na surowy chłód Szetlandów, spokojną akcję, podkręconą zawiłym śledztwem z solidną intrygą i bohaterami, do których bardzo łatwo się przywiązać. To opowieści o małych społecznościach, ich zbrodniach i tajemnicach. W Polsce dostępne są już tomy: Czerń kruka, Biel nocy, Czerwień kości, Błękit błyskawicy oraz Martwa woda. Na wydanie czekają jeszcze trzy powieści o oryginalnych tytułach: Thin Air, Cold Earth oraz Wild Fire.

Ekranizacje i nagrody

Książki Ann Cleeves zostały przetłumaczone na 20 języków i doczekały się kilku ekranizacji. „Serię Szetlandzką” na ekran przeniosła telewizja BBC, a latem 2018 roku serial Shetland okrzyknięto jednym z 10 najlepszych seriali kryminalnych wszech czasów.

Ann Cleeves to laureatka najbardziej prestiżowej nagrody gatunku – Złotego Sztyletu, którą otrzymała za pierwszy tom serii, Czerń kruka. W 2017 roku Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej uhonorowało ją Diamentowym Sztyletem. Wśród fanów jej twórczości są inni pisarze, między innymi: Val McDermid, Peter James, Colin Dexter czy Peter Robinson.

„Będziecie zgadywać tożsamość mordercy do ostatnich stron” Publishers Weekly

„Seria Szetlandzka” zaspokoi gusta najbardziej wymagających fanów klasyki gatunku. W książkach Ann Cleeves odnaleźć można klimat brytyjski, który przenika się ze skandynawskim. Czy nie jest to połączenie doskonałe?

Twoja przeglądarka nie obsługuje tego formatu

Magdalena Boczarska o swojej roli w serialu "Król"

Wideo

Materiał oryginalny: Podróż na klimatyczne Szetlandy w towarzystwie Ann Cleeves. „Martwa woda” to piąta część popularnej serii - Gazeta Wrocławska