Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną....

  Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną. Przechodzi do klubu PO-Koalicja Obywatelska (zdjęcia)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Poseł Krzysztof Truskolaski
  1/11
  przejdź do galerii

  Poseł Krzysztof Truskolaski ©Wojciech Wojtkielewicz

  Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski zmienia klubowe barwy w Sejmie. Przechodzi z Nowoczesnej do klubu PO-Koalicja Obywatelska. - Jedynie szeroka Koalicja Obywatelska ma szanse na wygranie wyborów w 2019 roku - komentuje swoją decyzję na Twitterze poseł Krzysztof Truskolaski.
  – W wyborach samorządowych udało nam się stworzyć projekt Koalicji Obywatelskiej. Kluby KO powstały w gminach, powiatach i województwach. Naturalnym jest, że także w Sejmie musiał taki klub powstać. Wstąpiłem do niego, bo uważam, że tylko Koalicja Obywatelska może odsunąć PiS od władzy w następnych wyborach. Uważam że wspólnie powinniśmy budować szeroki blok partii opozycyjnych pod szyldem KO– mówi nam poseł Krzysztof Truskolaski.


  Do klubu PO-KO przeszło w sumie ośmiu posłów Nowoczesnej, w tym także m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa. Zmiana klubowych barw oznacza rezygnację z członkostwa w partii. Tak przewiduje statut Nowoczesnej.

  – Obecnie nie należę do żadnej partii – dodaje poseł Truskolaski.
  Na ostrą reakcję szefowej Nowoczesnej nie trzeba było długo czekać. – Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję – stwierdziła wczoraj w Polskim Radiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

  Jej partia, przez odejście ośmiu posłów nie będzie już miała w Sejmie klubu. Staje się kołem poselskim. Łaskawe dla N nie są także sondaże. Poparcie waha się w okolicach 3 proc.

  – Po projekcie samorządowym, który bardzo się nam udał, trzeba było zrobić kolejny krok i współpracę przenieść na forum parlamentarne. Ośmioro posłów Nowoczesnej odpowiedziało na to wyzwanie. Cieszę się, że jest wśród nich poseł z naszego regionu Krzysztof Truskolaski – komentuje szef podlaskiej Platformy poseł Robert Tyszkiewicz.

  On też przypomina, że w przyszłym roku są wybory parlamentarne i najważniejszym celem opozycji jest odsunięcie PiS-u od władzy. – Aby ten cel osiągnąć, opozycja musi się integrować. Tego oczekują od nas wyborcy. Nie ma bardziej naturalnego ruchu niż tworzenie klubu KO w Sejmie – dodaje poseł Robert Tyszkiewicz.
  Czy posłowie, którzy odeszli z Nowoczesnej wstąpią w szeregi PO?

  Na razie Krzysztof Truskolaski mówi o KO. – Robimy wszystko, żeby wygrać wybory w 2019 roku. Obecnie przebywam za granicą, ale po powrocie będę rozmwiał z szefem Platformy w naszym regionie , z posłami z woj podlaskiego i kolegami z klubu PO- KO. Najważniejsze jest teraz stworzenie szerokiego frontu opozycji na wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentarne – dopowiada poseł.

  Krzysztof Truskolaski ma 28 lat. W Sejmie zasiada pierwszą kadencję. Prywatnie jest synem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

  Zobacz też:
  Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nie przegap

  Victoria's Secret 2018.

  Victoria's Secret 2018. "Aniołki" w seksownej bieliźnie na wybiegu [ZDJĘCIA]

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny