Po latach przyszło do pana Andrzeja pismo o zaległości za abonament RTV! [26.03.2019]

  • Gazeta Pomorska

ak

Po latach przyszło do pana Andrzeja pismo o zaległości za abonament RTV. Wyjaśnił wprawdzie sprawę z Pocztą Polską, ale po kilku miesiącach dostał informację o toczącym się postępowaniu egzekucyjnym.
W pismach nasz Czytelnik miał czarno na białym, że nie zalega, że abonament RTV jest przepisany na osobę zwolnioną z opłat i że tytuł wykonawczy zostanie wycofany. Ale nie został<br>
 Janusz Wojtowicz / Polska Press [zdjęcie ilustracyjne]

Sprawa wygląda pokrótce tak: abonament radiowo-telewizyjnydo końca 2011 r. przypisany był na pana Andrzeja. - Ale, jako że mieszkamy w tym samym domu, w jednym gospodarstwie domowym, to pod koniec 2011 r. postanowiłem przejąć ten abonament na siebie - opowiada pan Stefan, tata pana Andrzeja. - Jestem osobą już starszą i od razu posiadałem uprawnienia do zwolnienia z opłat abonamentowych.

Wszystko załatwiał w urzędzie pocztowym. - Pracownik przeprowadził mnie przez konieczne procedury i stałem się właścicielem numeru identyfikacyjnego abonamentu na nasze gospodarstwo.

I wydawało się, że wszystko zostało załatwione. Niestety, minęło kilka lat i pan Andrzej w lipcu 2018 r. dostał pismo o rzekomych zaległościach w opłatach abonamentu RTV i informację o wydaniu tytułu wykonawczego. - Dziwnym zbiegiem okoliczności dług narastał od początku 2012 r., czyli od momentu, kiedy ja przejąłem abonament RTV i zostałem zwolniony z opłat.

Kwota, jaką - zgodnie z pismem - miał zapłacić pan Andrzej, to - jak podaje nasz Czytelnik - około 1800 zł.

A tytuł wykonawczy oznacza, że aby te pieniądze wyegzekwować, można zająć konto dłużnika, jego wynagrodzenie, itp.

Pan Andrzej zaraz po otrzymaniu tego złowieszczego pisma odwołał się. Wysłał do Poczty Polskiej wyjaśnienia dotyczące przejęcia abonamentu przez ojca.

I w październiku 2018 roku otrzymał uspokajającą odpowiedź. Jak przyznaje w tymże piśmie poczta, abonament RTV pana Andrzeja został wyrejestrowany bez zaległości. Potwierdza, że pod koniec grudnia 2011 r. zarejestrowano abonament na pana Stefana i jednocześnie dokonano formalności związanych ze zwolnieniem z opłat. „Zwolnienie obowiązuje od 1 stycznia 2012 r.” - czytamy w piśmie z października 2018 r.

I, co najważniejsze dla pana Andrzeja, „W związku z powyższym skierowano pismo o wycofanie tytułu wykonawczego...”

Ale, najwyraźniej, tytułu wykonawczego nie wycofano, gdyż 4 lutego tego roku pan Andrzej otrzymał informację z urzędu skarbowego o toczącym się postępowaniu egzekucyjnym. Zaraz 5 lutego pan Andrzej słał pismo do poczty z prośbą o interwencję w tej sprawie. Któż bowiem, chciałby mieć na głowie tytuł wykonawczy i żyć w obawie, że niesprawiedliwie przejęte zostaną jego pieniądze?

Ale kiedy po miesiącu, 5 marca, nie otrzymał żadnej odpowiedzi, to stracił cierpliwość i zgłosił się do nas.

Przedstawiliśmy jego sytuację w biurze prasowym. Nam pracownik biura odpisał 8 marca: „Sprawdzamy to zgłoszenie, odpowiedź skierujemy bezpośrednio do abonenta.”

Tego też dnia poczta wystosowała pismo do pana Andrzeja, w którym potwierdza, że nie ma żadnych zaległości, informuje, że 8 marca wystosowała pismo do urzędu skarbowego o wycofaniu tytułów wykonawczych i przeprasza za utrudnienia związane z zaistniałą sytuacją.

- Mam nadzieję, że to koniec tej sprawy - z ulgą mówi nasz Czytelnik. - Szkoda, że moje własne starania, aby załatwić sprawę, były nieskuteczne.

Flash Info odcinek 4 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.03.2019, 13:08

Przecież Tusk kazał nie placić amonamentu. I tego się trzymajmy

24.03.2019, 15:13

U nas jest ten sam problem z tym jednak wyjątkiem, że mężowi komornik zabrał ta kwote z konta, a odpowiedzi na pismo które wysłaliśmy do poczty niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy

24.03.2019, 14:03

Zapłaciłam bo mi się należało. Wyrejestrowałam bo TV nie miałam. Teraz nadal place i mam spokój. Demokracji nie rozumiemy więc się burzymy. Pozdrawiam

24.03.2019, 06:53

TV PiS stosuje złodziejskie metody. Swego czasu rząd PO PSL zamierzał dotować media publiczne z budżetu w kwocie ok. 900mln złotych rocznie, równocześnie likwidując abonament. Niestety ówczesna opozycja a dzisiejsza "Dojna Zmiana" narobiła tyle rabanu, że się z tego wycofano. Teraz, kiedy telewizja robi za tubę PiSu, jest wszystko ok. żygać się chce oglądając wysiłki Kurskiego propagującej propagandę wzorującej się na tej z okresu stanu wojennego.

24.03.2019, 06:14

Za co mam płacić? Reklamy, koronę królów, agitacji, hejt na Owsiaka? Manipulacje?

23.03.2019, 11:55

Jakby płacił to pismo by nie przyszło

23.03.2019, 06:53

Ja nie płacę i czekam na karę...
Póki co dymam ich w lewe ucho i krzycze "Lubisz to su.ko !!!!"

22.03.2019, 16:37

Witam Wszystkich miłych Panów, Mam na imie Oliwia i mam 24 lata :). Napisz do mnie na https://wyspakobiet.eu/profilprofilOliwia jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Serdecznie.
/

22.03.2019, 10:51

W Niemczech jest tak że po upływie 30 dni od zameldowania otrzymuje się abonament do płacenia chyba że ktoś mieszka w prsjonacie to nie płacimy bo właściciel lokalu płaci tylko w Polsce nikt nie chce płacić

21.03.2019, 13:23

Opłaty abonamentowe były zasadne za czasów komuny jak TVP była jedyną stacją, płaciło się za oglądanie pr. I, a potem powstal II . Dziś jest tv stalelitarna i bardzo dużo stacji nadawczych oraz operatorów którym płacimy za udostępnione programy. TVP pobiera od ludzi opłatę abonamentową nie za oglądanie ich programów tylko za to że w domu stoi odbiornik, telewizor który sami kupiliśmy za własne pieniądze, płacimy haracz za to że mamy taką skrzynkę. Ludzie obudźmy się jeżeli partia rządząca chce mieć własną telewizję niech sobie ją sponsoruje z własnych środków w sposób tak jak to robi Polsat i wiele innych stacji. Płace co miesiąc 100 zł za tv , plus abonament dla p. Kurskiego żeby żył jak baron, a tej Narodowej to nie oglądam ...bo ............. niechcę kląć.

21.03.2019, 09:02

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń od 100zł do 25.000zł w 30minut na Twoim koncie, Chwilówki online Do 6.000zł na 60dni za Darmo, 100% Online na Konto, Wypełnij bezpłatny wniosek tu http://xchwilowki.pl

21.03.2019, 07:32

Drodzy czytelnicy czy wyznawcy PiS PO i innych darmozjadów których sami wybraliśmy na naszych reprezentantów w rządzie. Na wszystkie obietnice rządzących trzeba kasy abyście dostali swoje zasiłki 13 emerytury 500 na wszystkie dzieci aby dostać trzeba je zabrać rząd daje a potem odbiera . Idzcie do kościoła się żalić bo tam dajecie kasę bez marudzenia. Jak w średniowieczu

20.03.2019, 23:25

Co mam zrobić jeśli mam niezarejestrowany odbiornik tv i chciałabym go zarejestrować oraz zapłacić należną karę za niedopełnienie tego obowiązku? Komu mogę zgłosić samą siebie żebym mogła zapłacić tą karę?

20.03.2019, 22:17

Sraaaa, m , na wasza kurrr, wizje. Grosza nigdy nie zaplacilem i nigdy nie dam ani centa. Dymam was PiS , PO.

20.03.2019, 21:57

To jest chore! Za komuny nie było takich problemów jakie teraz nas spotykają? Gdzie są ludzie którzy rządzą tym krajem? To nie jest parodia z paranoja co się dzieje w tym kraju!!!

20.03.2019, 17:11

Super placic

20.03.2019, 16:24

No i już urzędasy kryte a człowiek zestresowany

20.03.2019, 14:35

Ja również dostałam pismo do zapłaty 5 lat wstecz a z uwagi na niskie dochody udokumentowane na które na członka rodziny nie przekraczają danej kwoty oprócz tego jeśli korzystasz z pomocy GOPS możesz pisać o umorzenie należności ,a do Urzędu Skarbowego zadzwonić lub napisać o nie wszczynaniu postępowania egzekucyjnego muszą się do tego przychylić.W związku z powyższym czekam na odpowiedź od KRRiT od lipca 2019 śmiechu warte jeśli mają nad tobą przewagę ślą pismo za pismem a jeśli jest udokumentowane ze masz niski dochód grają na zwłokę a Tobie nakazują w ciągu 2 tygodni dać odpowiedź a prawo w Polsce jest jedno. Pozdrawiam.

20.03.2019, 13:47

Same chłopki roztropki . Jak ci się nie podobają przepisy w kraju w którym żyjesz zawsze możesz wyjechać .

20.03.2019, 12:41

Abonament to dobrowolna danina
na rzecz telewizji. Przepisy jasno precyzują:aby domagać się od kogoś abonamentu należy wcześniej podpisać z nim umowę!!!!
Takich telewizja nie ma a jest spółką....
Poczta niech zrobi porządek w swoich
strukturach, rodem z Barei a od abonamentu niech się Odczepi!!!!

20.03.2019, 12:22

Jak normalna firma nie dostaje kasy, to blokuje sygnał, ale że to państwówka, to zaliczają. A ja nie chcę radia ani tv, bo nie korzystam i nie chcę za to płacić. Proszę mi to zablokować i nara.

20.03.2019, 10:47

Jak dla mnie to łajzy powinny zablokować ten badziewny sygnal i odblokować jelopom które będą płacić za oglądanie. Proste jak zdrowy rynek konkurencji.

20.03.2019, 10:11

Jacek... skończ podstawówke najpierw, podstawy ortografi, bo nie da sie ciebie czytać, jak resztę wyznawców twojej religi (czyt. Pisowczyków)

20.03.2019, 08:38

Jak cawniaczki nie płaciły to teraz niech płaczą a opowiadanie bajek że nie oglądają to dziecią nie oglądają a wszystko co na TVP wiedzą dziwne to jest tak mocne jak profesura tego łysego z PO którego promotorzy wyśmiali!

19.03.2019, 17:25

Za służbę w okresie komuny poodbierali emerytury nie tylko ubekom ale także wojskowym i strażakom. Ale komunistycznego abonamentu likwidować nie zamierzają. Taka to postkomunistyczna władza.