Płyta „Cafe Belga” Taco Hemingway’a już platynowa

  Płyta „Cafe Belga” Taco Hemingway’a już platynowa

  q

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Płyta „Cafe Belga” Taco Hemingway’a już platynowa
  Muzyk Taco Hemingway otrzymał platynową płytę za album "Cafe Belga" - nagrodę przyznał Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Muzyk cieszył się z potrójnej platyny dwa tygodnie temu, gdy wyróżniono album "Soma 0,5 mg" Taconafide – podał portal Onet.
  Płyta „Cafe Belga” Taco Hemingway’a już platynowa
  Taco Hemingway zgarnął kolejną nagrodę ZPAV, tym razem za solowy album "Cafe Belga". Dwa tygodnie temu raper cieszył się z potrójnej platyny, którą pokryła się płyta "Soma 0,5 mg" Taconafide - duetu, który tworzy Taco Hemingway i Quebonafide.

  "Soma 0,5 mg" to pierwszy album duetu Quebonafide, wydany w kwietniu 2018 r. Płyta okazała się jednym z największych wydarzeń na polskim rynku muzycznym, jednym z największych sukcesów komercyjnych w polskim hip-hopie. Płyta otrzymała status potrójnej platyny kilkanaście dni po premierze, sprzedając się w nakładzie ok. 100 tys. egzemplarzy. "Cafe Belga" to druga solowa praca Taco Hemingwaya po wydanym w 2015 r. "Marmurze" i serii EP-ek.

  Platynowa płyta przyznawana jest albumom, które przekroczyły próg sprzedaży 30 tysięcy egzemplarzy na polskim rynku muzycznym. Do statystyk zalicza się sprzedaż egzemplarzy fizycznych, cyfrowych oraz ekwiwalent za streaming.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo