Plexsound Festival 2018 w HRPP: Warsztaty, prezentacja...

  Plexsound Festival 2018 w HRPP: Warsztaty, prezentacja polskich wzmacniaczy gitarowych, koncert grup Bulwar, Medusa oraz Stara Szkoła

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Plexsound Festival 2018: Warsztaty, prezentacja polskich wzmacniaczy gitarowych, koncert grup Bulwar, Medusa oraz Stara Szkoła.
  Plexsound Festival 2018 w HRPP: Warsztaty, prezentacja polskich wzmacniaczy gitarowych, koncert grup Bulwar, Medusa oraz Stara Szkoła
  1/124
  przejdź do galerii

  ©Wojciech Zillmann

  Plexsound Festival 2018 to trzecie wydarzenie z cyklu festiwalowego, który odbył się w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela z okazji 20. urodzin klubu.

  Koncertowi towarzyszyły warsztaty oraz prezentacja polskiej marki wzmacniaczy gitarowych - Plexsound. Firma jest tytularnym partnerem wydarzenia, zaś jej endorser - Bartek "Bratek" Wójcik - głównym animatorem festiwalu. Ceniony gitarzysta i kompozytor wraz z charyzmatycznym Mietkiem Jureckim otworzyli Plexsound Festival 2018.
  Po prowadzonych przez nich zajęciach na scenie Hard Rock Pubu Pamela wystąpiły zespoły: Bulwar, Medusa oraz Stara Szkoła. Dla każdej z grup poniedziałkowy wieczór był wyjątkowy. Toruńska formacja Bulwar pierwszy raz wystąpiła na scenie "dwudziestoletniej" Pameli.

  Medusa zaprezentowała materiał ze swojej nowej, koncertowej płyty. Dla odmiany Stara Szkoła rejestrowała dźwięki na kolejny album, który ma być również zrealizowany w formule "Live". Pozytywne emocje muzyków udzieliły się licznie zgromadzonej publiczności. Klub znany z żywo reagujących fanów bluesa i hard rocka, jest miejscem realizacji wielu ciekawych płyt koncertowych. "One Night At Pamela's" jest jedną z nich. Medusa tym krążkiem udowadnia, że w pełni zasługuje na miano supergrupy. I to nie tylko ze względu na skład w jakim występuje. Premierowy show Medusy w trakcie Plexsound Festival 2018 stworzyli: Liam McMhurri, Ryszard "Wilu" Wilk, Krzysztof Żurek, Bartek "Bratek" Wójcik, Jacek Krzaklewski oraz Mietek Jurecki.
  Do tego czasu swoje albumy koncertowe w Hard Rock Pubie Pamela nagrały m.in. tak cenione formacje jak Mark Olbrich Blues Eternity oraz kolejna supergrupa - Czarny Pies. Klub jest otwarty na inne gatunki muzyczne o czym świadczą wydawnictwa "Live" legendarnych zespołów polskiego undergroundu, takich jak: Bikini, Rejestracja i Moskwa. Trudna do przecenienia w realizacji tych płyt jest rola firmy Asco Stage, która prawie od początku działalności Hard Rock Pubu Pamela nagłaśnia i rejestruje koncerty w tym klubie.

  Na koniec ciekawostka. Tomasz Pras, gitarzysta otwierającej Plexsound Festival 2018 grupy Bulwar, ma również w swoim dorobku płytę nagraną w czasie koncertu na tej scenie. Jest to album "Live HRPP 18.02.2013" jego poprzedniego projektu, noszącego nazwę MGM.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  MUZOtokowe fotogalerie

  MUZOtokowe hity

  Nie przegap

  Victoria's Secret 2018.

  Victoria's Secret 2018. "Aniołki" w seksownej bieliźnie na wybiegu [ZDJĘCIA]

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny