Płatności bezgotówkowe – trend, który warto wykorzystać

Artykuł sponsorowany
Polacy coraz chętniej zostawiają w swoich domach portfele i płacą kartami płatniczymi, telefonami, a nawet smartwatchami. W 2005 roku transakcje gotówkowe stanowiły aż 98% wszystkich transakcji płatniczych. 13 lat później, czyli w roku 2018, było to już 57%. – wynika z badania Narodowego Banku Polskiego. Polacy lubią i chcą płacić bezgotówkowo!

Przeprowadzone badanie wskazało, że osoby, które za zakupy płacą kartą lub telefonem, dokonują znacznie wyższych transakcji, w porównaniu do klientów, korzystających z tradycyjnych płatności gotówką. Warto wykorzystać ten trend i zainstalować terminal płatniczy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Program to wspólna inicjatywa – Związku Banków Polskich, Ministerstwa Rozwoju, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych. Celem Programu jest zniesienie początkowych kosztów związanych z instalacją terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania.

W ramach Programu przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech terminali płatniczych i korzystać z nich przez rok bez ponoszenia żadnych kosztów lub do czasu osiągnięcia na poszczególnych urządzaniach obrotu 100 tys. zł. Dodatkowo od 1 maja 2020 zwiększono maksymalną liczbę terminali płatniczych dla przedsiębiorców z sektora prywatnego międzymiastowego transportu do dwudziestu sztuk.

Program dostępny jest dla przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym).

Wybierając konkretny model terminala musimy pamiętać, że powinien być on dostosowany do profilu danego biznesu. Inne urządzenie powinien więc wybrać taksówkarz, inne właściciel osiedlowego sklepu, jeszcze inne – właściciel apteki.

Terminale przenośne

Jednym z najpopularniejszych rodzajów terminali płatniczych są modele przenośne. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku mobilnych biznesów, a także w restauracjach, w których np. kelner podchodzi bezpośrednio do klienta siedzącego przy stoliku, by tam rozliczyć jego rachunek. Takie mobilne i bezprzewodowe terminale płatnicze można z powodzeniem wykorzystywać do rozliczania transakcji w każdym miejscu i w każdej chwili.

Do najważniejszych zalet przenośnych terminali płatniczych należą: szybkość (wystarczy około 2-3 sekund na potwierdzenie transakcji), długa praca na baterii, a także lekkość i poręczność szczególnie ważna w pracy mobilnej.

Terminale stacjonarne

Dzięki nim można szybko i wygodnie zapłacić za swoje zakupy bez względu na dostępność sieci mobilnej. Terminale stacjonarne z pewnością sprostają potrzebom przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy przede wszystkim bezpośrednio przy stanowisku z kasą. Dzięki integracji z systemem kasowym, obsługa klientów będzie przebiegać szybciej i sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej. Są najlepszym wyborem np. do sklepów i punktów usługowych, a także stacji benzynowych.

Szczegółowy opis terminali oraz usług dodatkowych dostępny jest na stronie: polcard.pl/rozwiazania-dla-ciebie/terminale-platnicze/
Akceptacja płatności bezgotówkowych pomaga w budowie nowoczesnych i przyjaznych klientom firm, którzy chętniej odwiedzają miejsca, w których mogą płacić kartą.

Dodaj ogłoszenie