Platforma bez kandydatów do Senatu? Brakuje podpisów

  Platforma bez kandydatów do Senatu? Brakuje podpisów

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Platforma bez kandydatów do Senatu? Brakuje podpisów

  ©fot. Tomasz Hołod

  Czy Barbara Zdrojewska i Józef Pinior - kandydaci Platformy Obywatelskiej do Senatu - będą mogli wystartować w październikowych wyborach? Ich kandydatury zawisły na włosku, bo partia ma poważny problem z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów wrocławian popierających te osoby. Jeżeli tego nie zrobi do wtorku, nie zarejestruje swoich kandydatów.
  Platforma bez kandydatów do Senatu? Brakuje podpisów

  ©fot. Tomasz Hołod

  - Zbieranie podpisów we Wrocławiu idzie kiepsko. Taka partia jak Platforma Obywatelska już dawno powinna mieć wymagane 4 tysiące głosów, a ciągle ich nie mamy - słyszymy od jednego z ważnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Nieoficjalnie mówi się, że brakuje jeszcze około połowy podpisów.

  By zarejestrować kandydata do Senatu, komitet wyborczy musi złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej co najmniej 2 tysiące podpisów.
  Ma na to czas do wtorku, do północy. Z Wrocławia do Senatu jako kandydaci PO mają wystartować Barbara Zdrojewska i Józef Pinior. Według przepisów, pod ich nazwiskami mogą się podpisywać tylko wyborcy, mieszkający w okręgu, z którego startują politycy. W przypadku Barbary Zdrojewskiej to mieszkańcy Sępolna, Biskupina, czy Jagodna, w przypadku Józefa Piniora - z Karłowic, Strachocina czy Leśnicy. Łącznie Platforma potrzebuje więc 4 tysięcy podpisów wrocławian.

  - Myśleliśmy, że pójdzie łatwiej. Ludzie często nie chcą się podpisać pod naszymi listami. Krytykują Platformę, m.in. za to, że przyjęła Dorna, czy Napieralskiego - słyszymy od polityka PO.

  Wolontariusze PO na wrocławskim Rynku dwoją się i troją, próbując przekonać przechodniów by podpisali się pod ich kandydatami. - Ciągle sporo nam brakuje, dlatego cały czas zbieramy. Jesteśmy w centrum, w innych punktach miasta - słyszymy od młodej dziewczyny na Rynku. Ale przechodnie chętniej niż do niej podchodzą do sąsiadów zbierających poparcie dla PiS czy komitetu KORWiN.

  Michał Jaros, sekretarz dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej nie chce nam zdradzić, czy Platformie rzeczywiście brakuje jeszcze aż połowy podpisów. - Ciągle zbieramy i na pewno zdążymy do wtorku - stwierdza.

  Barbara Zdrojewska mówi, że swoje zadanie jako kandydatka wykonała nawet z nawiązką. - Każdy, kto kandyduje musiał zebrać określoną liczbę podpisów. Ja zebrałam więcej niż trzeba było i dalej pomagam koleżankom i kolegom - mówi Zdrojewska. - Mieliśmy mało czasu, ponieważ zbiórka rozpoczęła się dopiero po radzie krajowej PO, która zatwierdziła listy. Ale zdążymy - twierdzi Zdrojewska.

  Jesienne wybory do Senatu we Wrocławiu zapowiadają się bardzo ciekawie. Wybory będą przeprowadzone w dwóch jednomandatowych okręgach wyborczych, w każdym z nich wygrać będzie mogła tylko jedna osoba.
  W okręgu, w którym startuje Barbara Zdrojewska, Prawo i Sprawiedliwość wystawi Krzysztofa Grzelczyka - opozycyjnego działacza w czasach PRL i byłego wojewodę dolnośląskiego. Z tego samego okręgu ma także wystartować Radosław Mołoń, szef dolnośląskiego SLD i były wicemarszałek województwa.
  W okręgu, w którym wystartuje Józef Pinior - legenda „Solidarności”, o mandat będzie także walczył Jarosław Obremski - senator, który w poprzednich wyborach startował z komitetu firmowanego przez Rafała Dutkiewicza. Obremskiego będzie popierało Prawo i Sprawiedliwość.

  Podpisy pod swoimi listami wyborczymi zbierają dziś na wrocławskim Rynku Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, KORWiN oraz Nowoczesna

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (53)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Łodzi PO też kuleje

  Bartek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  U nas w Łodzi PO za pośrednictwem Pani Prezydent pokazało co potrafią a raczej czego nie potrafią ale dużo łatwiej i szybciej jest wymienić co potrafią. Poprzedni Prezydent Jerzy Kropiwnicki zrobił...rozwiń całość

  U nas w Łodzi PO za pośrednictwem Pani Prezydent pokazało co potrafią a raczej czego nie potrafią ale dużo łatwiej i szybciej jest wymienić co potrafią. Poprzedni Prezydent Jerzy Kropiwnicki zrobił wiele dla miasta a jakoś się o tym nie mówi. Wydaje mi się że PO zagłuszyło wiele dokonań Pana Kropiwnickiego ale można je znaleźć w internecie wystarczy poświęcić kilka sekund.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W sumie się nie dziwię

  Marco (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  W sumie się nie dziwię. Wstydziłbym się podejść do słupka z napisem "PO". Jeszcze ktoś by mnie sfotografował i byłaby siara na całe miasto.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO zbiera owoce swojej radosnej działalności w ostatnich latach

  buba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Watpliwych etycznie oraz na granicy prawa poczynań bez liku.
  Mikstacki zaciera lepkie łapki. PiS również

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj ale ciężko

  Daisy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  he he he ale się boją. Pinior ok. ma coś z ,,80 milionów", ale Basia tylko z pensji męża. Starczy na raptem na waciki...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie mogą zebrać podpisów ?

  Oszołom z radia Maryja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 1

  to dużo mówi o nastrojach społecznych . P. O sie kończy i chwała Bogu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda, że wrocławianie zmądrzeli po wyborach bo gdyby były nieco później

  sfvs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  to Dutkiewicza, który traktuje wrocławian tak samo jak partyjniactwo z PZPO, też by nie wybrali. A tak zanim nie zostanie odwołany w referendum to zrobi rozwałkę życia w mieście.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jest jeszcze jedna

  vb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  dużo lepsza opcja, nowa władza modyfikuje rozporządzeniem metodologię liczenia gminnych długów i wprowadza komisarza we Wrocławiu wywlekając kilka szczurów o 6-tej rano. Cel uświęca środki- nie...rozwiń całość

  dużo lepsza opcja, nowa władza modyfikuje rozporządzeniem metodologię liczenia gminnych długów i wprowadza komisarza we Wrocławiu wywlekając kilka szczurów o 6-tej rano. Cel uświęca środki- nie trzeba było przepychać na siłę Dudusia mimo sprzeciwu społeczeństwa, więc teraz za to będzie rachunek, a i przy okazji za Przejście Świdnickie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za całokształt sie nie podpisałem. Sam na nich głosowałem a to partia antyspołeczna .

  sdcs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Robia tylko na siebie, biznesjerkę i bangsterkę. Nie działają dla dobra kraju.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomysł

  Sąsiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Niech zatrudnią p.Beger.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za rok, po wygranej PIS wszyscy się obudzą

  Polak mądry po szkodzie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 21

  Paru mądrych trzeba wybrać by za rok nie zwariować ze wstydu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto by podpisał się pod tymi sitwiarzami

  lolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 4

  którzy mają nienawiść do Polski i Polaków!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo