Plany polityków na wakacje. Schetyna z Kempą jadą nad...

  Plany polityków na wakacje. Schetyna z Kempą jadą nad Bałtyk. A inni?

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  .

  . ©Fot. Karolina Misztal

  Polskie morze, Karkonosze, Hiszpania, Chorwacja i Islandia - to niektóre kierunki wakacyjnych podróży dolnośląskich polityków.
  .

  . ©Fot. Karolina Misztal

  Plany Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia, nie są jeszcze oficjalnie znane. Wiadomo tylko tyle, że na urlop wybiera się w sierpniu. Otoczenie prezydenta mówi, że jako miejsce wypoczynku wybierze, podobnie jak w ubiegłym roku, Włochy, albo Niemcy, gdzie też lubi spędzać wolny czas.

  Upały nie są straszne eurodeputowanemu Bogdanowi Zdrojewskiemu, który wspólnie z żoną Barbarą wybierze się najprawdopodobniej do Hiszpanii. - Choć tegoroczne wakacje czeka nas wiele pracy, to mamy nadzieję, że znajdziemy czas na krótki wyjazd. Bardzo lubimy Hiszpanię - mówi Barbara Zdrojewska, przewodnicząca sejmiku województwa.

  Ciepłe klimaty wybiera również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. On od kilku lat wierny jest jednemu kierunkowi: Chorwacji. W tym roku rusza do chorwackiej Dalmacji. - Wynajmujemy domek campingowy w lesie. To jest w zupełności wystarczające dla nas. Nie mam większych potrzeb - mówi prezydent Wałbrzycha i przyznaje, że chorwackie krajobrazy są przepiękne.

  Roman Szełemej zamierza swój urlop spędzić aktywnie. Ma ambitny plan: podczas wypoczynku w Chorwacji będzie przygotowywał się do wałbrzyskiego maratonu. W tym roku biegał już we wrocławskim pół-maratonie oraz wziął udział w zawodach w Poznaniu. - Piękne krajobrazy, ładna pogoda, czego chcieć więcej? Idealne miejsce do biegania - zachwala Szełemej i przyznaje, że Chorwacja, choć jeździ tam od kilku lat, jeszcze mu się nie znudziła.

  Prezydent Lubina Robert Raczyński urlop ma już za sobą. On wybrał Islandię.

  Bałtyk w czołówce

  Nie brakuje polityków, którzy tegoroczne wakacje spędzą w Polsce. Bałtyk wybrał na przykład Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych. Jego współpracownicy mówią, że wakacje spędzi w Świnoujściu i na Helu. Podobnie jak prezydent Wałbrzycha, ma zamiar biegać. Schetyna, jak infromują jego współpracownicy, lubi także w wolnym czasie grać w koszykówkę.

  WŚRÓD POLITYKÓW NIE BRAKUJE FANÓW KAJAKARSTWA - CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo