Planujesz w nowym roku zacząć intensywnie ćwiczyć? Twój organizm będzie potrzebował więcej białka

Materiał informacyjny
Koniec roku to czas sprzyjający noworocznym postanowieniom. Wśród najpopularniejszych jest to, by w nadchodzącym roku zadbać o swoją sylwetkę i kondycję. Z początkiem stycznia prawdziwe oblężenie przeżywają siłownie – miejsca na zajęciach grupowych szybko się zapełniają, wiele osób rozpoczyna ćwiczenia pod okiem trenera, inni wylewają z siebie siódme poty na bieżni. Panie myślą zazwyczaj o zrzuceniu kilku kilogramów, panowie stawiają na rozbudowę masy mięśniowej.

Jeśli w nowym roku planujesz rozpocząć regularne ćwiczenia lub zwiększyć intensywność treningów, musisz pamiętać, że twój organizm będzie potrzebował więcej białka. Osobom uprawiającym sporty siłowe, ale też wytrzymałościowe, czyli kardio, niezbędne są dodatkowe proteiny. Dokładne potrzeby białkowe zależą od rodzaju treningu, jego długości oraz intensywności.

Na rynku znaleźć można wiele bogatych w białko produktów, które odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w diecie osób profesjonalnie uprawiających sport, jak również amatorów, osób aktywnych i dbających o zdrowy styl życia. W ofercie ma je również Mlekovita, czyli największy w Polsce producent wyrobów mlecznych, w tym proszków mlecznych, które są podstawą produktów bogatobiałkowych.

Mlekovita oferuje grupie aktywnych konsumentów koncentraty białka serwatkowego w dwóch wariantach: Herkules WPC 80 oraz Super Body Active WPC 80. To najwyższej jakości w 100% naturalne, czyste koncentraty białka serwatkowego, które nie zawierają słodzików i aromatów. Są bogatym źródłem pełnowartościowych białek, które m.in. przyczyniają się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej, oraz wapnia niezbędnego dla mocnych kości i zdrowych zębów. Zawierają aminokwasy BCAA, które chronią mięśnie przed rozpadem, przyspieszają budowę tkanek mięśniowych i dbają o prawidłowy przebieg energetyczny w organizmie. Koncentraty białek serwatkowych WPC 80 Herkules i Super Body Active dostępne są w naturalnej wersji smakowej w jednorazowej porcji 30 g i w opakowaniu 700 g. Dodatkowo w linii Super Body Active oferowany jest koncentrat białek serwatkowych w formie instant, która charakteryzuje się doskonałą rozpuszczalnością, a zawarta w jego składzie naturalna lecytyna słonecznikowa obniża jego pienistość. Ten wariant dostępny jest w 4 smakach: waniliowym, czekoladowym, truskawkowym i bananowym, w opakowaniach o różnej pojemności: 2270 g, 1000 g, 700 g oraz w saszetkach 30 g.

Ciekawą propozycją od Mlekovity jest również mleczny napój proteinowy Super Body Active 350 g w trzech smakach do wyboru: czekoladowym, truskawkowym i bananowym. Wytwarzany jest z mleka krowiego poddawanego specjalnej obróbce w celu zwiększenia zawartości naturalnego białka do 7,4 g w 100 g produktu oraz obniżenia aż o 80% zawartości laktozy, przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczych mleka. Jest idealnym źródłem węglowodanów, białka i wapnia, przyczyniających się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej oraz zdrowych kości i zębów. Zawiera także witaminę B2 niezbędną w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, w utrzymaniu prawidłowego widzenia i zachowaniu zdrowej skóry. Napój jest oferowany w optymalnej porcji 350 g w poręcznym kartoniku z szeroką zakrętką, który można zabrać na siłownię. Można go spożywać przed, w trakcie lub po wysiłku fizycznym.

Mlekovita proponuje także bogatą w cenne białko serwatkę demineralizowaną w proszku Herkules 500 g, która jest propozycją nie tylko dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia, ale również do przygotowania napojów oraz jako dodatek do deserów, jogurtów, soków. A osobom, które chciałyby przygotować coś słodkiego z dużą zawartością białka, z pewnością przyda się Mega Herkules mleko w proszku odtłuszczone bez laktozy.

Przed rozpoczęciem suplementacji białkowej warto skonsultować się z dietetykiem lub trenerem, który doradzi nam, jakie produkty najlepiej stosować.

Dodaj ogłoszenie