PKO Ekstraklasa. Zwycięstwo i udane debiuty w Stali Mielec. Górnik Łęczna nadal bez przełamania

Jacek Czaplewski
Krzysztof Kapica
PKO Ekstraklasa. W pierwszym meczu 6. kolejki Stal Mielec pokonała u siebie Górnika Łęczna 2:0 (2:0). W debiucie trafił Fabian Piasecki, ale najwięcej dla wyniku zrobił autor gola i asysty, Mateusz Mak.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Górnik Łęczna 2:0
Stal szybko ustaliła wynik. Nie minął nawet kwadrans, a stadionowy zegar wyświetlał już 2:0. Prowadzenie w 3 minucie dał Fabian Piasecki. Napastnik nie mógł pogodzić się z rolą zmiennika w Śląsku Wrocław i po efektownej przewrotce z Piastem Gliwice (1:1) odszedł na wypożyczenie. Debiutanckiego gola strzelił prawą nogą po zagraniu Maka, który później strzałem głową po rzucie wolnym też wpisał się na listę strzelców.

Oprócz niego w Mielcu po raz pierwszy zaprezentował się też Japończyk Koki Hinokio, którego wypożyczony z Zagłębia Lubin. Stal kończyła mecz w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Mateusza Żyry.

Mimo gry w przewadze liczebnej Górnik nie zdołał strzelić nawet kontaktowego gola. Przegrał po raz czwarty w sezonie i tym samym pozostał na ostatnim miejscu w tabeli. Obok Bruk-Bet Termaliki Nieciecza to jedyny zespół czekający na pierwsze zwycięstwo. Przełamanie nie nastąpi zbyt wcześnie, bo ligowców czeka przerwa do połowy września z powodu zaplanowanych meczów reprezentacji w el. MŚ 2022.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to żart, kompromitacja - podsumował wystep Górnika, trener Kamil Kiereś.

Piłkarz meczu: Mateusz Mak