PKO Ekstraklasa. Zmarnowana szansa Lecha. Kolejorz zremisował, choć grał w przewadze

DW
Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:1) Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań pokazał, jak nie rozgrywać spotkania, gdy przez niemal większość czasu gra się w przewadze jednego zawodnika. Kolejorz zagrał bardzo nieskutecznie i przez błąd w obronie musiał odrabiać straty. Ostatecznie w ostatnim meczu 2019 roku w Poznaniu Lech Poznań zremisował z Arką Gdynia 1:1. Bramki zdobywali Fabian Serrarens i Lubomir Satka.

Przed spotkaniem w lepszym nastroju, jak i roli faworyta była ekipa z Poznania. Lech przegrał swój ostatni mecz w październiku, notując od tego czasu sześć kolejnych spotkań ligowych bez porażki. Ostatnio cudem uniknął porażki, grając ze Śląskiem - wrocławianie strzelili trzy gole, ale uznany został tylko jeden. Punkt lechitom uratował Darko Jevtić pięknym strzałem z rzutu wolnego.

W domowym meczu z Arką również nie było zbyt dobrze. Lech już od 25. minuty grał w przewadze jednego zawodnika. Damian Zbozień faulował Puchacza przed linią pola karnego i obejrzał czerwoną kartkę! Tuż przed przerwą gola strzelili jednak goście! Mateusz Młyński wrzucił w pole karne, Serrarens zewnętrzną częścią buta uderzył piłkę, która powoli wtoczyła się do bramki.

Lechici bili głową w mur aż do 75. minuty. Na kwadrans przed końcem zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Lubomir Satka. Wrzutka Jeviticia, futbolówka odbiła się od dwóch zawodników, aż w końcu padła łupem obrońcy Lecha, który z najbliższej odległości pokonał Steinborsa.

Ponad 20 strzałów Lecha zakończyło się ostatecznie tylko jedną bramką i remisem z Arką Gdynia. Lechici nie złapali kontaktu z czołówką Ekstraklasy, więc przed zespołem Dariusza Żurawia raczej sroga zima.