PKO Ekstraklasa. Warta Poznań z drugim zwycięstwem!

DW
Mateusz Kuzimski i Mateusz Kupczak zapewnili Warcie drugie w tym sezonie zwycięstwo. brak
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań wygrała już drugi mecz w tym sezonie. Po zwycięstwie nad Wisłą Płock przyszedł czas na pokonanie Podbeskidzia. Zespół Piotra Tworka strzelił gola na początku drugiej połowy i tuż przed końcem spotkania. Bohaterami zostali obaj Mateusze - Kuzimski i Kupczak. Bielszczanie w końcu nie stracili więcej niż trzech goli, ale nie dopisali punktu do swojego rezultatu. Poznaniacy byli lepsi w pojedynku beniaminków.

Do przerwy oglądaliśmy bezbarwny występ obu stron. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie i to zaraz na jej początku. W 47. minucie goście wyszli na prowadzenie. Jakub Kuzdra popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie najlepiej odnalazł się Mateusz Kuzimski. Ten mocnym strzałem pokonał próbującego interweniować Rafała Leszczyńskiego.

Nie minęło 10 minut i Górale wyrównali. Piłka w polu karnym Warty trafiła do Łukasza Sierpiny, ten oddał strzał, Daniel Bielica zdołał obronić ten strzał, jednak dobitka Maksymiliana Sitka była bezbłędna. Podbeskidzie mogło zamknąć mecz, bo zaraz po trafieniu wyrównującym powinni strzelić co najmniej dwa gole. Maksymilian Sitek dostał piłkę w polu karnym gości, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili Filip Modelski potężnie uderzył z woleja zza pola karnego gości, ale świetną interwencją popisał się Daniel Bielica.

Ostatnie słowo należało do poznaniaków. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Trałki, piłka trafiła do Mateusza Kupczaka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

Warta Poznań wygrywa z Podbeskidziem 2:1. Druga połowa była zdecydowanie na korzyść drużyny z Poznania i chyba zasłużenie udaje im się zabrać trzy punkty do domu.