PKO Ekstraklasa. Szymon Marciniak żartował podczas meczu Jagiellonia - Pogoń. "Panowie proszę was, zacznijcie coś grać"

Piotr Rzepecki
Sylwia Dąbrowa/Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Szymon Marciniak wszedł w zabawny dialog z piłkarzami Jagielloni w przerwie meczu z Pogonią Szczecin wygranego przez "Jagę" 2:0. - Panowie proszę was. Zaczniecie coś grać? - zażartował słynny arbiter w rozmowie z zawodnikami.

Marciniak w zabawnej rozmowie. "Panowie, zaczniecie coś grać?"

Szymon Marciniak był rozjemcą meczu Jagielloni Białystok z Pogonią Szczecin (2:0). Był to jego drugi mecz, który prowadził w polskiej lidze po mundialu, na którym gwizdał m.in. w finale mistrzostw świata między Argentyną a Francją.

Canal+ Sport opublikował kulisy z tego spotkania, w których możemy usłyszeć zabawny dialog między piłkarzami Jagielloni a Szymonem Marciniakiem w przerwie meczu. Sędzia z Płocka wszedł w rozmowę m.in. z Bartoszem Bidą, napastnikiem "Jagi".

- Zaczniecie teraz Panowie grać w piłkę? - zapytał z uśmiechem Maciniak.
- Postaramy się. Pan się już przyzwyczaił do wyższego poziomu? - odpowiedział Bartosz Bida.
- O jakieś minimum proszę Was - zakończył sędzia.

Marciniak znany jest nie tylko z wybitnych umiejętności zarządzania meczem, ustawiania piłkarzy do pionu, ale też jest znakomitym mówcą i lubi zażartować. Właściwie w każdym wywiadzie z sędzią możemy wysnuć wniosek, że uwielbia anegdoty, a podczas spotkań wielokrotnie wchodzi w zabawne dyskusje z piłkarzami. Zawsze jednak utrzymując odpowiedni dystans.

Dodajmy, że Marciniak jest rekordzistą pod względem liczby poprowadzonych meczów w Ekstraklasie. 42-latek prowadził bowiem 340 spotkań. Drugi na liście wszechczasów jest Paweł Gil (338 spotkań).