PKO Ekstraklasa. Szokujący wynik w Radomiu. Zagłębie Lubin rozniosło Radomiak 6:1. Miedziowi bliscy utrzymania

PKO Ekstraklasa. W 36 minucie Zagłębie Lubin prowadziło w Radomiu 3:0. Ostatecznie rozbiło Radomiak aż 6:1. Utrzymanie Miedziowych jest już prawie na wyciągnięcie ręki.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radomiak - Zagłębie Lubin 1:6

- Chciałbym o pierwszej połowie zapomnieć. Zagraliśmy fatalnie, dostaliśmy trzy szybkie gongi na własne życzenie i dziękuję, dobranoc. Pozostaje walczyć o zachowanie twarzy - mówił w przerwie obrońca Radomiaka, Mateusz Cichocki.

Po trzecim golu dla Zagłębia kibice zaczęli skandować nazwisko zwolnionego trenera Dariusza Banasika. W nieco ponad kwadrans Radomiak praktycznie pogrzebał swoje szanse, co wcześniej nigdy mu się nie zdarzyło.

Oczywiście świetnie wypadli strzelcy, jak choćby Filip Starzyński próbujący odebrać tytuł "Mr Woleja" Piotrowi Grzelczakowi, ale swoje dołożyli również gracze z Radomia. Najpierw poślizgnął się Daniel Łukasik, później samobój zaliczył Thabo Celle.

Debiutujący przed własną publicznością Mariusz Lewandowski próbował jakoś zareagować, dlatego w 46 minucie dokonał aż trzech zmian. Pod prysznic wysłał nawet kapitana zespołu, czyli Leandro. Ten wstrząs w składzie niczego nie zmienił. Trafienie Karola Angielskiego z karnego okazało się ułudą walki, bo pięć minut później Zagłębie odzyskało trzybramkową przewagę. Z wolnego po rykoszecie wynik podwyższył Starzyński. Na tym się nie skończyło, bo w końcówce po golu dołożyli jeszcze Mateusz Bartolewski i Tomasz Pieńko.

To najwyższe zwycięstwo Zagłębia i zarazem najwyższa porażka Radomiaka w tym sezonie.

• Dawid Abramowicz - 3
  • Thabo Cele - 3, (Jakub Nowakowski - 2)
  • Daniel Łukasik - 2
  • Filipe Nascimento - 2, (Mario Rondon - 2)
  • Leandro - 2 (Dominik Sokół - 2)
  • Maurides - 2 (Karol Angielski - 3)
  • Luis Machadoo - 2 (Abraham Marcus - 2)

• Łukasz Poręba - 4
  • Filip Starzyński - 5, (Tomasz Pieńko - 4)
  • Łukasz Łakomy - 4
  • Kacper Chodyna - 5, (Rafał Adamski - bez oceny)
  • Erik Daniel - 3, (Cheikhou Dieng - bez oceny)
  • Patryk Szysz - 4, (Martin Doleżal - 4)

Piłkarz meczu: Kacper Chodyna
Atrakcyjność meczu: 8/10

0:5 przegrała dwukrotnie Wisła Kraków, raz Jagiellonia i raz Termalica. Pięć bramek straciła też Lechia, która jako jedyna z tego grona strzeliła gola. Ale tylko Radomiak Radom, i to przed własną publicznością, przerżnął mecz aż 1:6! To duża sztuka - tym bardziej, że dokonał tego w drugim meczu po zwolnieniu trenera Dariusza Banasika i zarazem drugim po zatrudnieniu Mariusza Lewandowskiego. Zobaczcie najlepsze memy - głównie z prezesem Sławomirem Stempniewskim, który zasłynął ze stwierdzenia, że drużyna nie może za długo pracować z jedną i tą samą osobą.

1:6 w trąbę! MEMY o Radomiaku Radom po łomocie z Zagłębiem L...